PRASOLITE, intelekt-paměť-harmonie-aktivita

PRASIOLIT SCHOPNOSTI KAMENE, ŠTĚSTÍPEVNOST - NADHLED - PAMĚŤ

vzácný minerál, který zlepšuje paměť, rozvíjí logiku, představivost a podporuje intelektuální kognitivní aktivitu

 • pomáhá normalizovat energii a soustředění, takže je velmi užitečná pro rituály
 • má schopnost absorbovat všechny informace a energii po miliony let
 • zkušení čarodějové mohou pomocí něj nahlédnout do minulosti, posílit své schopnosti, rozlišit falešné od pravdy a dokonce zmást ostatní lidi.
 • nesprávné použití může vést k duševním chorobám, poruchám spánku a chronické únavě

je třeba mít na paměti, že zelený křemen má bezpečnější vlastnosti:

 • talisman, který chrání svého nositele před zlým okem, poškozením a podvodnými lidmi,
 • zvyšuje pozitivní charakterové vlastnosti,
 • pomáhá získat energii a zlepšuje náladu,
 • láká štěstí,
 • dává důvěru ve své schopnosti, zejména v obtížných životních situacích,
 • přispívá k rychlé stabilizaci finanční situace,
 • rozvíjí kreativní sklony,
 • pomáhá v milostných vztazích,

Dlouhodobé nošení amuletu zvýší rychlost myšlení a posílí paměť. Kámen může být také užitečný při výuce. Urychluje proces učení snížením negativních účinků psychického stresu a stresu. Zelený křemen navíc majiteli usnadňuje zvykání si na zásadní změny v životě.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Léčivý účinek kamene je zaměřen na obnovu životních funkcí těla a prevenci problémů s orgány a různými systémy.

Mnoho litoterapeutů je přesvědčeno, že filtrovaná voda naplněná kamenem bude schopná:

 • obnovit krevní oběh a zajistit přísun kyslíku a živin do tkání a orgánů;
 • normalizovat práci nervového systému;
 • zbavit se duševních poruch a vytvořit emoční rovnováhu;
 • stabilizovat energetický metabolismus;
 • odstranit důsledky stresových situací.

Kromě toho se taková voda aktivně používá jako kosmetický výrobek. Doporučuje se pravidelné praní. Efekt na sebe nenechá dlouho čekat - stav pokožky se zlepšuje, vrásky se znatelně stahují, mikrotrhliny se stahují a pigmentace související s věkem mizí. Obličej se stává hladkým a upraveným.

Mnoho léčivých vlastností dosud nebylo vědecky podloženo. Byla zaznamenána řada případů, kdy byla somatická onemocnění, včetně nachlazení a SARS, vyléčena pomocí kamene. U onemocnění dýchacího systému je zlepšení stavu patrné již po několika procedurách. Minerál také pomůže obnovit ochrannou funkci imunitního systému.

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Vermarine se vyznačuje svou přívětivostí. Neublíží žádnému ze znamení zvěrokruhu, takže můžete takové kouzlo nosit bez omezení.

 • Tento kámen má však obzvláště silný účinek na Střelce a Ryby. Neustálé nošení výrobků z prasiolitu rozvíjí v těchto znameních zvěrokruhu takové důležité povahové vlastnosti jako: upřímnost, pozornost, hrdost.

Kromě toho umožňuje člověku lépe ovládat své vlastní emoce a snáze reagovat na agresi ostatních. Amulet zbavuje představitele všech znamení zvěrokruhu fóbií a obav a také jim umožňuje najít vnitřní harmonii.

(„++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec ++
Býk +
Blíženci +
Rak +
Lev +
Panna +
Váhy +
Štír +
Střelec ++
Kozoroh +
Vodnář ++
Ryby ++

ŠPERKY

Minerál je považován za velmi cenný kvůli své vzácnosti a křehkosti. Velké vzorky se prakticky nenacházejí. Předpokládá se, že magické vlastnosti tohoto kamene jsou nejvýraznější ve stříbrném řezu. Z tohoto důvodu je tento kov nejžádanější.

 • Zelený křemen je také často broušen do žlutého, růžového nebo bílého zlata.
 • Prasiolitový kámen je často kombinován s umělými drahokamy - kubickou zirkonií.

Neobvyklé vlastnosti a jedinečnost krystalu jej srovnávaly s drahými drahými kameny. Výrobou takových šperků se zabývají pouze velké klenotnické závody. Skutečný prasiolit je proto poměrně drahý a ne každý si ho může koupit.

Krásný lesk prasiolitu umožňuje jeho kombinaci s mnoha dalšími kameny. Jedná se například o topaz a turmalín.

Kubický zirkonium účinně nahrazuje diamanty v kombinaci s prazem. V diamantovém prostředí je to velmi luxusní. Výrobky se zeleným krystalem jsou dobře doplněny ametystem a různými druhy křemene.

PÉČE

Šperky vyrobené z tohoto materiálu nejsou příliš náročné na údržbu. Doporučujeme je ukládat odděleně od ostatních šperků v osobní šperkovnici. Měli byste také dodržovat následující pravidla úložiště:

 • Vyhněte se fyzickým nárazům. Vzhledem k tomu, že minerál je velmi citlivý a snadno se poškodí, je nutné jej používat opatrně. Šperky byste si měli sundat při sportu i při domácích pracích.
 • Vyvarujte se působení chemikálií a kosmetiky. To často vede k nerovnoměrnosti barev a praskání.
 • Při čištění kamene nepoužívejte mýdlo. Čištění podle potřeby suchým hadříkem nebo studenou vodou.

Hlavní podmínkou skladování a nošení prasiolitu je absence dlouhodobého kontaktu se slunečními paprsky. Jinak kámen rychle ztratí svůj vzhled a nebude možné jej obnovit.

BARVA

Prasiolit je vzácný minerál, který se v přírodě téměř nevyskytuje. Jediným způsobem, jak jej použít, jsou šperky. Tento kámen je také oblíbený u sběratelů. Z tohoto důvodu se vzorky často prodávají nezpracované.

Přírodní prasiolit má obvykle světle zelenou barvu. Jasnější barvy jsou charakteristické pro kameny získané v laboratorních podmínkách. Rozlišují se následující odstíny tohoto typu křemene:

 • Cibule zelená. Předpokládá se, že takové vzorky mají nejsilnější magické účinky. Tato barva je klasická a nejoblíbenější.
 • Zelená žlutá. Populární možnost, která se zřídka vyskytuje mezi přírodními kameny. Je důležité mít na paměti, že příměsi žluté by neměla být příliš silná.
 • Tmavě zelená a smaragdově zelená. Takové odstíny se nejčastěji získávají při zpracování ametystu. Někdy existují zástupci s mírným modrým odstínem.

Největší vzácností je citronově zbarvený prasiolit, který bude obtížné získat.

Je důležité, aby minerál dokonce ztratil svou barvu a stal se zcela bezbarvým v důsledku dlouhodobého pobytu na slunci nebo z jiných důvodů.

NALEZIŠTĚ

 • V současné době neexistují žádná specializovaná ložiska tohoto materiálu, ale relativně velké objemy se těží v následujících zemích: Indie, USA, Rusko, Brazílie.
 • Nejčastěji se zelený křemen nachází uvnitř vulkanických, vyvřelých a metamorfovaných hornin. Při získávání tohoto materiálu je věnována zvláštní pozornost. Důvodem je skutečnost, že je snadno zničitelný a stává se nevhodným pro další zpracování a prodej.

HISTORIE A TRADICE

Se vznikem vzácných materiálů a nerostů je spojena zajímavá legenda: za jejich stvořitele je považován samotný ďábel, který chtěl v první ženě na Zemi Evě probudit chamtivost a pokušení. I v moderním světě tyto pocity zažívá většina populace, stojící před oknem klenotnictví. O původu samotného prasiolitu neexistuje méně tajemná legenda.

 • Ve vzdáleném XNUMX. století dostala ruská císařovna Kateřina II dar od polského krále a litevského velkovévody Stanislava II. Augusta Poniatowského, nádhernou ručně vyrobenou brož, v jejímž středu byl nádherný kámen mátové barvy. Král hovořil o schopnosti minerálu obdařit lidi pevností a nadhledem. Podle historických pramenů se ruské vládkyni šperky tak líbily, že je nosila denně až do své smrti. Možná to byly neobvyklé vlastnosti tohoto klenotu, které pomohly Kateřině II odolat všem nepřátelům a povznést Ruské impérium na novou úroveň.

Stojí za zmínku, že samotný klenot byl objeven dlouho před začátkem naší éry.

 • Již staří Řekové používali před 2500 lety k výrobě svých šperků a nazývali kámen „cibule“, což je spojeno s podobností prakticky nepigmentovaných fragmentů prasiolitu s pórkem. Důvodem je zvláštnost minerálu, který při dlouhodobém vystavení slunečnímu záření ztrácí barvu. Výsledný zmatek však dosud gemologové z celého světa nemohou vyřešit.
 • Mnoho z nich považuje prasiolit za zelený ametyst se zvláštním odstínem, protože ve svém složení patří ke skalotvorným minerálům křemene. Zvláštní znaky a vlastnosti však dávají důvod hovořit o zcela novém druhu přírodních zdrojů.
 • Prasiolite je druh křemene. Kámen je křehký, takže je extrémně obtížné ho zpracovat. Zbarvení se pohybuje od zelených odstínů. Tento materiál je často zaměňován s kameny, jako jsou: peridot, prase, turmalín.
 • Někdy se minerálu říká „zelený křemen“, „vermarine“ nebo „cibulový ametyst“. Většina zástupců prodávaných na trhu šperků je získávána v laboratorních podmínkách. Tyto kameny jsou vytvořeny z ametystu zahříváním. Zda jsou takové vzorky přirozené, je diskutabilní. Přes svůj původ sdílejí fyzikální a chemické vlastnosti pravého prasiolitu. Obecně se však uznává, že tyto minerály nemají magickou energii.

Vlastnost žlutého a fialového křemene změnit barvu při zahřátí byla zaznamenána před mnoha staletími. Obyvatelé Uralu řekli své národní tajemství: pochvalu můžete získat pečením žlutého citrinu v bochníku chleba.

V Indii se kameny ohřívají ve solárních pecích vyrobených ze zrcadel.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

Zkoumáním pouze vzhledu prasiolitu jej lze snadno zaměnit s minerály, jako je beryl, peridot nebo turmalín. Jeho barva je často přirovnávána k pórkovým stonkům. Fyzikální vlastnosti minerálu:

Vlastnosti popis
Vzorec SiO2
Tvrdost 7
Hustota 2,65 g / cm
Index lomu 1,544 - 1, 553
Výstřih Chybí.
Syngonia Trigonální.
průhlednost Průhledné nebo průsvitné.
Přestávka Křupavé, velmi křehké.
Barva Tmavě zelená, zelená se žlutým odstínem, cibulově zelená.

DEFINICE PRAVOSTI

 • Pokud jste znalcem pouze přírodních šperků a máte možnost koupit si kvalitní, ale drahý výrobek, měli byste znát několik vlastností prasiolitu, které vám umožní rozlišit falešné a udělat správnou volbu.
 • Náhradním kamenem je především zelený křemen získaný z ametystu. Takový faleš je velmi obtížné odlišit od skutečného prasiolitu bez speciálních zařízení, ale pokud budete opatrní, všimnete si, že nepřirozený kámen není průhledný, ale trochu zakalený.
 • Kámen se navíc vyznačuje krystalovými odstíny a cibulovitým tvarem. Je velmi křehký a vyžaduje pečlivé zacházení.
 • Kupující si také často pletou kámen s takzvaným iolitem - hlinitokřemičitanem hořčíku a železa, který prošel tepelným zpracováním.
 
Zobrazit více
Filtrování
dle parametrů
Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem