LEPIDOLIT / LEPIDOLITE, amulet sportovců-uklidňí-pročistí-soustředí

Nejprodávanější
Další nejprodávanější

LEPIDOLIT SCHOPNOSTI KAMENE, UKLIDŃUJÍCÍ KÁMEN - SLADKÉ SNY - MÍR KLID - KLIDNÝ SPÁNEK - HARMONIE

Cítíte se často nervózní nebo ustaraný? Buší vám rychle srdce nebo se vám zkracuje dech? Máte potíže se soustředěním? To vše mohou být příznaky úzkosti. Spíše než nechat úzkost zasahovat do vašeho života, pracujte s Lepidolitový krystalem abyste zvládli svou úzkost a zabránili její eskalaci.

Lepidolit je považován za amulet sportovců, protože je schopen stimulovat rychlý růst svalů, absorbuje elektromagnetické znečištění, snižuje obavy, upravuje vyčerpání

 • ulevuje při pocitech vyčerpání
 • odstraňuje všechno negativní - jedná se o nejúčinnější čisticí prostředek
 • zvyšuje intelektuální a analytické schopnosti díky své schopnosti podporovat objektivitu a soustředění urychluje rozhodování
 • uklidňující kámen vhodný k odbourávání stresů každodenního života
 • obsahuje lithium a pomáhá při stabilizaci výkyvů nálad vztek, hněv, návaly strachů nebo paniky - přináší hluboké uzdravení
 • přitahuje štěstí, podporuje lásku, uklidňuje vztahy narušené emocemi a pomáhá usmíření mezi milenci - přináší hluboké citové vyléčení
 • vede k nezávislosti a dosahování stanovených cílů bez pomoci zvenčí
 • umí čistit či pohlcovat elektromagnetické záření
 • vždy trvá na tom, že bude použit pouze k dosažení nejvyššího dobra
 • pročišťuje zablokování a přináší vesmírnou moudrost
 • tento kámen pomáhá při šamanských nebo duchovních cestách a zprostředkovává přístup k záznamům akaši
 • naladí vás na myšlenky a pocity pocházející z jiných životů, které jsou příčinou bloků v současném životě - současně vás dokáže posunout o kus dál do budoucna

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • uklidňuje poruchy spánku,
 • používá se k léčbě výronů a modřin a tvrdí, že léčivá síla kamene se zvyšuje v blízkosti plamene hořící svíčky
 • přináší úlevu při alergiích, posiluje imunitní systém, restrukturalizuje DNA a posiluje tvorbu záporných iontů
 • pomáhá při vyčerpání, epilepsii a Alzheimerově chorobě
 • potlačuje bolest při ischiasu a neuralgii
 • pomáhá překonávat kloubní problémy
 • kůži a pojivovou tkáň zbavuje jedovatých látek
 • je vynikající v době menopauzy, zejména v podobě drahokamového elixíru
 • je vynikající při překonávání jakékoli citové nebo duševní závislosti včetně anorexie
 • léčí nemoci způsobené „syndromem nemocných budov" nebo zářením vycházejícím z počítačů

ČISTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • čistíme pod proudem vlažné vody
 • nabíjíme na přímém slunečním světle

UMÍSTĚNÍ

 • položte nebo noste podle potřeby. Vložený pod polštář uleví od neklidného spánku

KOMBINANCE

Pokud jde o blízkost dalších drahokamů, šikovní šperkaři bezpečně rámují kabošony lepidolitu do drahých kovů. Drahokam jde dobře s:

 • Kunzite, Rubellit, Růženín, Čaroit, Růžový beryl.

ČAKRA: aktivuje a otevírá krční čakru, třetí oko a korunní čakru

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Jediným znamením zvěrokruhu, které je nepopiratelně chráněno drahokamem, jsou

 • Váhy. Lidé narození v tomto znamení jsou často nerozhodné, proměnlivé povahy. Lepidolit pomáhá takovým jedincům překonat tyto bariéry s mírovým klidem. Nejlepší je vyrovnat se s tímto úkolem s amuletem ve formě přívěsku.

Astrologové spolu s esoteriky, vědci a litoterapeuty jsou ve fázi studia tohoto mimořádného minerálu. Dosud je lepidolit připisován univerzálním kamenům, které mohou bez obav nosit zástupci všech souhvězdí zvěrokruhu. („+++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec +
Býk +
Blíženci +
Rak +
Lev +
Panna +
Váhy + + +
Štír +
Střelec +
Kozoroh +
Vodnář +
Ryby +

 

BARVA 

Hlavní barvou drahokamu je lila, stejně jako různé odstíny lila a fialové. Vzácnými přírodními exempláři jsou kameny bílé, šedé a žluté barvy. Nechybí ani kombinace růžové s modrými, červenými, bílými nebo šedými odstíny. Struktura a barva minerálu je heterogenní - často mají kameny světlý střed, ztrácejí sytost barvy blíže k okraji. Kámen díky šupinaté struktuře nemá čistotu barvy, můžete v něm vidět různé krásné vzory, díky čemuž je jedinečný a tajemný.

 • Minerál je zajímavý pro takovou vlastnost, jako je pleochroismus - odstín kamene se při různých úhlech pohledu mírně mění.
 • Ultrafialové paprsky způsobují záři světle žlutého odstínu.
 • Další zajímavý jev je pozorován při zapálení kamene - plamen se stává karmínově červeným, zatímco samotný lepidolit se mění v bílý smalt. Ale minerál není ovlivněn kyselinami.

NALEZIŠTĚ

Vzhled kamene má na svědomí sopečná láva, která unikla z útrob země na styku žulových ložisek a litosférických desek. Státy různých částí světa, na jejichž území se nacházejí pohoří, se mohou pochlubit ložisky lepidolitu:

 • Švédsko, oblast Stockholmu. Česká republika, Moravský kraj. Německo, Saská vysočina. ostrov Madagaskar. Itálie, ostrov Elba. Austrálie, Západní hory. Středoasijské země – Pákistán, Afghánistán. USA a Kanadě. Rusko - Ural, Transbaikalia, Krasnojarské území, poloostrov Kola.

Tyto těžební lokality jsou výhradně průmyslové. Pro klenotníky nemají vytěžené kameny žádnou hodnotu. Brazilský stát Minas Gerais je jediným místem, kde se těží šperky. Kvůli nedostatku minerálu a také složitosti zpracování se klenotníci uchýlí k použití odolnějšího křemene s inkluzemi lepidolitu.

VLASTNOSTI

Lepidolit se vyznačuje nízkou tvrdostí - při mírném mechanickém působení se minerál rozpadá na samostatné desky, které jsou samy o sobě pružné a elastické. Tento kámen má skleněný perleťový lesk, existují zcela průhledné nebo průsvitné vzorky.

odstín kamene se při různých úhlech pohledu mírně mění. Ultrafialové paprsky způsobují záři světle žlutého odstínu. Další zajímavý jev je pozorován při zapálení kamene - plamen se stává karmínově červeným, zatímco samotný lepidolit se mění v bílý smalt. Ale minerál není ovlivněn kyselinami.

TALISMANY A KOUZLA

Vzhledem k tomu, že lepidolit je jedním z pozdních objevů, málo prozkoumán, dostatečně podrobně popsán, jeho magické schopnosti dlouhou dobu esoteriky vůbec nepřitahovaly. O kámen se však začala zajímat mladší generace kouzelníků a jasnovidců, kteří minerál používali nejprve k meditaci a postupně zkoumali další magické aspekty.

 • Minerál působí jako sedativum, které umožňuje majiteli uniknout z rutiny a soustředit se na hlavní věc. To pomáhá činit důležitá životní rozhodnutí, aniž byste upadli do sklíčenosti nebo deprese.
 • Lidé umění a vědy mohou kultivovat intelektuální potenciál pomocí tohoto kamene. Problémy duchovní a tvůrčí povahy mohou být řešeny takovým talismanem, ale s tímto kamenem nebude možné vyřešit peněžní problémy.
 • Minerál dokáže harmonizovat rodinné vztahy, pro které jsou hádky častým hostem. Nošení amuletu zachrání manžely před negativitou, zabrání výbuchu emocí, které vedou ke konfliktům.
 • Minerál má zvláštní účinek na krásnou polovinu lidstva - žena se stává měkčí, pružnější, moudřejší. Talisman obdarovává majitele vlastnostmi vynikající hostitelky.

Ezoterici ho nedoporučují lidem, jejichž profese souvisí s financemi nebo obchodem, aby získali lepidolit jako talisman - materiální hodnoty jsou tomuto minerálu cizí, řešení měnových problémů bude ztíženo a plány budou zničeny.

Zároveň amulet přitahuje úspěch, dává schopnost získat uznání. To je důležité pro umělce, hudebníky, básníky. Tito lidé jsou náchylnější k depresím než ostatní, jsou schopni jít do světa fantazie a zapomínat na realitu. Lepidolit ochrání psychiku takového člověka, pomůže vyrovnat se s emocemi a ochrání fyzické zdraví.

HISTORIE A TRADICE

Jméno lepidolitu pochází z řeckého překladu „měřítko“, což je odkaz na jeho šupinatý vzhled. Objeven byl až v roce 1861 a zpočátku se mu říkalo Lilalite kvůli jeho levandulovému odstínu. Obsahuje nejvíce lithia ze všech ostatních minerálů na Zemi. Lithium, extrémně lehký kov, má mnoho high-tech využití. Jeho sloučeniny se dokonce používají v některých lécích k regulaci poruch nálady. Lepidolit je také bohatým zdrojem dalších vzácných prvků, včetně cesia a rubidia. Protože lepidolit obsahuje tolik cenných prvků, je velmi vyhledávaný a těžený pro extrakci. Chemické složení lepidolitu je důvodem, proč je v metafyzických kruzích ceněným minerálem. 

 • Lepidolit dokáže lokalizovat místa nerovnováhy. Položí-li se právě na místo takové nerovnováhy, začne zlehka vibrovat.
 • Lepidolit odstraňuje elektromagnetické znečištění. Měl by ležet na počítačích, aby pohlcoval jejich vyzařování.
 • Pokud se lepidolit vyskytuje v podobě slídy, jeho schopnosti se mnohokrát zvětšují použit pouze k dosažení nejvyššího dobra.

ZAJÍMAVOSTI

1. Říká se, že s lepidolitem dokážete zahnat zlé sny
Lepidolit je jemný minerál, který neuvěřitelně uklidňuje. Dokáže zahánět nejednu bolestivou emoci, jako je zlost, nenávist, podrážděnost nebo smutek. Říkává se mu také „kámen míru", protože umí odhánět napětí a úzkost, které často vyvolávají děsivé noční můry, jež zná tolik dětí. Zlé sny mohou spustit i dýchací obtíže vyvolané nachlazením nebo úzkostí z problémů ve škole.

Léčba
Jestli se vaše dítě bojí jít spát, protože se mu pravidelné zdávají špatné sny, vezměte do ruky lepidolit a dítěti vysvětlete, jak tento utišující kámen odhání úzkost a uklidní je, až půjdou spát. Ať si vaše dítě krystal v ruce potěžká a napojí se na jeho jemnou energii, pak kámen položte na noční stolek nebo skříňku u postele, aby tam vytvářel oblast bez starostí. Nechte tam krystal každou noc, dokud zlé sny definitivně nepřestanou. A krystal pečlivě čistěte, aby si zachoval svou sílu (viz str. 149-153).

UMÍSTĚNÍ: na noční stolek nebo skříňku vedle postele

2. Říká se, že s lepidolitem dokážete snížení elektromagnetické záření vycházející z televizoru
Lepidolit je načervenalý křehký minerál slídového typu, bohatý na stříbrný kov lithium. Je to krystal velmi uklidňující, dokáže tišit nervový systém vystavený nadměrnému stresu. Přírodní slída v krystalické podobě má zvýrazněné schopnosti absorbovat všechny negativní energie v místnosti, její vysoké vibrace rovněž neutralizují umělá elektromagnetická pole vydávaná televizory a dalšími elektronickými přístroji v obývacím pokoji. Naše tělo je na přirozené elektromagnetické vinění, které prochází zemským povrchem, zvyklé, ale může na něj působit narušené energetické proudění (viz str. 19). Přesto se nemusíme přizpůsobovat elektromagnetickým polím umělým, která mohou narušit náš imunitní systém, protože vydávají nadměrnou dávku elektromagnetického záření, kvůli kterému můžeme být náchylnější k nemocem.

Léčba
Zejména děti často sedávají až příliš blízko televizoru, proto je nabádejte, ať se přesunou (a vy také) do vzdálenosti nejméně 1,8 až 3 metry. Elektromagnetické pole se s větší vzdáleností od zdroje záření oslabuje. Abyste se před tímto zářením chránili ještě lépe, podržte několik minut v rukou krystal lepidolitu a požádejte jej, aby využil svých čisticích schopností a snížil škodlivé elektromagnetické záření vydávané televizorem. Nyní kámen položte vedle přístroje nebo jej tmelem připevněte přímo k přístroji či na poličku, na které stojí. Za několik dnů postřehnete, že se cítíte více spojeni se zemí a plnější energie, krystal totiž očišťuje prostor kolem vás.
Kunzit působí jako štít proti nechtěným energiím, rozhání negativní síly

UMÍSTĚNÍ: vedle televizoru, na televizní skříňku nebo přilepit na poličku

DEFINICE PRAVOSTI

Lepidolit je vzácný přírodní jev, takže kupující, který není vyzbrojen potřebnými znalostmi, snadno podstrčí padělek. Pokud není možné poradit se s renomovaným klenotníkem, musíte znát několik pravidel, která vám pomohou koupit přírodní minerál:

 • Hlavní barva kamene je lila-fialová. Pokud je to stále vzácný přírodní nuget, řekněme, bílého odstínu, pak by tato barva měla být hlavní.
 • Přírodní kámen by měl mít jednotnou strukturu, bez inkluzí, průsvitu nebo bublin.
 • Povrch přírodního drahokamu by se měl lesknout – slída nikdy není matná.
 • Na rozdíl od padělků je přírodní lepidolit dokonalý, bez jediné vady na povrchu.

Existují případy, kdy je samotný lepidolit vydáván za další, dražší minerál – muskovit. Tyto minerály jsou navenek obtížně rozlišitelné, chemické složení je také podobné. Pouze speciální studie pomůže rozlišit tyto kameny podle množství lithia ve složení.

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem