ARAGONIT / ARAGONITE, energie-disciplína-klid

Nejprodávanější

ARAGONIT SCHOPNOSTI KAMENE, KÁMEN TRPĚLIVOSTI - SPOLEHLIVOSTI - VSTŘÍCTNOSTIUVOLNĚNÍ - HNĚV - PRŮLOM - KLID

Máte nevyřešené citové rány z minulosti? Chcete uvolnit negativní emoce, abyste mohli plně vyléčit svého ducha? Pokud se chcete spojit s vlastnostmi Aragonitu, abyste se posunuli od bolestivých vzpomínek a pustili se do nových začátků, pak musíte pracovat s tímto kamenem.

Umožňuje pohled do problémů

 • povzbuzuje disciplínu mysli, nabízí vhled do problémů
 • uzemňuje a centruje emoce, učí trpělivosti a vstřícnosti, bojuje s přecitlivělostí
 • pomáhá soustředění, vnáší do mysli přizpůsobivost a toleranci, uklidňuje
 • zvyšuje disciplinovanost a spolehlivost
 • jemné a citlivé nás vrátí nazpět do dětství nebo do ještě vzdálenější minulosti
 • svými vibracemi vás dokáže připravit k meditacím a posunout na vyšší duchovní úroveň
 • dodá energii hmotnému tělu

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • ulevuje od bolesti
 • pomáhá při svalových křečích
 • rozehřívá i okrajové oblasti těla a šíří po celém těle energii
 • léčí Reynaudovu chorobu a třesavku
 • prospívá kostem, napomáhá ukládání vápníku, navrací pružnost ploténkám
 • posiluje imunitní systém a reguluje příliš rychle probíhající procesy
 • pomáhá ukotvovat lidi, kteří přehnané „létají v oblacích", v jejich vlastním těle

Lze položit i na mapu, aby tak vyléčil dráhy napětí probíhající v oněch místech pod povrchem.

Aragonit spolehlivě léčí svým spojením se zemí a současně funguje jako uzemňovací kámen. Naladěn na bohyni Matku Zemi působí blahodárně při konzervaci a recyklaci. Tento kámen dokáže transformovat geopatogenní poruchy a pročišťovat i vzdálené zablokované energetické dráhy. Při své schopnosti soustřeďovat a uzemňovat tělesnou energii dobře poslouží v okamžicích napětí. Tím, že posiluje spojení se zemi, aragonit stabilizuje základní a zemskou čakru.

UMÍSTĚNÍ

 • můžete ho držet nad postiženou částí těla nebo ho na ni položit
 • lze se rovně vykoupat v aragonitovém elixíru
 • vložený pod polštář' přívěsek pomáhá proti nočnímu neklidu
 • při doteku rukou uklidňuje
 • dá se nosit i jako zajišťující uzemnění

ČISTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Aragonit očišťujeme zlehka pod proudem vlažné vody. Svou povahou patří mezi kameny vápenatého původu a z tohoto důvodu ho nedoporučujeme příliš máčet ve vodě. Po lehkém opláchnutí ho dobře vysušíme. Vhodnější pro očistu jsou vykuřovadla, zvuk tibetské mísy, myšlenka...
 • Nabíjet můžeme za svitu měsíce v úplňku, na nepřímém slunečním světle (za slunného dne ale ve stínu) a nebo na nabité křišťálové nebo ametystové drúze.

TALISMAN A KOUZLA

Aragonit je stálým společníkem kouzelníků a kouzelníků, pomáhá při sezeních spiritualismu a komunikaci s nadpozemskými silami, protože se věří, že dokonale uzemňuje a koncentruje energii. Schopen znásobit účinek modlitby nebo kouzel.

 • Magické krystaly přinášejí harmonii, klid a duševní klid, podporují meditaci, přinášejí různé energie do rovnováhy v lidském těle.
 • Aragonit je považován za skutečného strážce manželského krbu a rozšiřuje své kouzlo pouze na rodinné příslušníky. Figurky nebo řemesla z ní se doporučuje uchovávat v domě, aby do rodiny přilákaly prosperitu, pohodlí a pohodu.
 • Tajemný minerál pomůže manželům zachovat vzájemné city, vdechnout vášeň ochlazujícím vztahům, neutralizovat hádky a zlé myšlenky a učiní je navzájem tolerantnějšími.
 • Aragonit také pomáhá najít vzájemné porozumění mezi starší a mladší generací, ruší konflikty v rodině a obnovuje mír a mír.
 • Podporuje růst hmotného bohatství rodiny, zbavuje potřeby.
 • Zbavuje nedbalostné majitele lenivosti, pomáhá spravovat domácnost a naplňuje dům teplem a pohodlím.
 • Pomáhá porozumět morálním a rodinným hodnotám.
 • Aragonitové amulety jsou schopny zabránit opilosti, zradě a dalším neřestem.

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Astrologové vědí, kdo je vhodný pro aragonit. Považují to za všestranné. Velký význam pro člověka má schopnost kamene naplnit pozitivní energií, udržovat a zvyšovat mír a klid v rodině.

(„+++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec +
Býk +
Blíženci +
Rak + + +
Lev +
Panna +
Váhy +
Štír +
Střelec +
Kozoroh + + +
Vodnář +
Ryby + + +
 • Díky astrologickým vlastnostem aragonitu je zvláště příznivý pro lidi narozené ve znamení Ryb, Raka a Kozoroha.
 • Astrologové nenacházejí kontraindikace pro žádné znamení zvěrokruhu, hlavní podmínkou je ženatý muž nebo vdaná žena. U osamělých lidí drahokam neodhalí magické vlastnosti, člověka to tíží.
 • Ale obecně se drahokam hodí k jakémukoli jménu, hlavní věc je, že osoba je rodina.

Důležité: Při výběru kamene byste se v první řadě měli řídit vlastní intuicí. Držte ho v ruce, přejíždějte po kůži, poslouchejte své vnitřní pocity a emoce. „Vlastní“ kámen vyvolá pouze pozitivní emoce, pocit harmonie a míru.

ODRŮDY ARGONITU 
Aragonit má obrovské množství odrůd. Jsou přesně určeny barvou a může se velmi lišit. Nejběžnější je bílá. Kromě toho je známa mineralogie, oranžová, růžová, zelená, modrá a fialová aragonit. Mineralogové rozlišují následující druhy minerálů.

 • aragonit (bílý, žlutý, zlatý, zelený, modrý, hnědý), často průhledný se špičatými výstupky 

ZEIRINGITIS

Nejdražší a nejkrásnější paleta minerálů těžených v Číně. Jsou modré.

JEHLICOVÉ ARAGONITY

Kameny, které navenek připomínají svazky slámy nebo hromady smrkových jehel, posypané sněhem. Jejich krátké průsvitné jehly jsou připevněny k deskám, které vypadají jako vrstvy Země.

NICHOLSONITES
Kameny s příměsí zinku - mají bohatou paletu červenohnědých tónů. V závislosti na ložisku se barva nicholsonitů může měnit od bezbarvé až po téměř černou.

HELIKTITY

Velmi křehké kameny modrobílé barvy s pórovitými stěnami a zaoblenými konci, připomínající korály.

TARNOVITSY

Drahokamy s vysokým obsahem olova, které jim dodávají hnědavě fialovou barvu v jejich šestiúhelníkových krystalech.

HELICTITES - "Železné květiny"

Vzácné minerály, které vypadají jako pevně propletené kořeny rostlin nebo zamotané dráty, nejčastěji bílé, stříbro nebo fialová.

SPRUDELSTEIN nebo PISOLITY

Jiná jména jsou jeskynní perly, mramorový onyx nebo hrachový kámen - minerál sedimentárního původu, který se v krasových jeskyních vyskytuje ve formě sféroidních kamenů, připomínajících žampionové čepice, nahromaděné na malé hrudky.

Aragonitové „růže“ jsou oficiálním symbolem českého lázeňského města Karlovy Vary.

Znalí lidé ocení aragonitové „květiny“, pisolitový hrášek a další bizarní minerální útvary.

 

BAREVNÉ ODRŮDY
Barva aragonitu závisí na chemických nečistotách ve složení a přírodní formě:

 • bílá nebo průhledná - v čisté formě se těží hlavně v Mexiku;

šedá

 • oranžová - vyskytuje se ve formě oolitů a pisolitů (kulatý hrášek);
 • hnědofialová barva - kvůli zvýšenému obsahu olova;
 • hnědočervená - obsahuje nečistoty zinku;

neobvyklý kámen

 • modrá barva - jedna z nejkrásnějších a nejcennějších odrůd, která se těží hlavně v Číně.

modrý

Kde se minerál používá

Charakteristika minerálu jako křehkého, problematického při zpracování se nestala překážkou jeho použití. Coloristically bohatý aragonit je v poptávce klenotníků, kamenářů a sběratelů.

prsten s aragonitem

HISTORIE A TRADICE

Populární název pro aragonit je kámen vyrobený ze slz. Podle legendy se slzy dívky, které byly odděleny od jejího milence, staly oblázky. Drama se odehrálo ve španělském městě Molina (provincie Aragon). Podle názvu oblasti, kde byly na konci XNUMX. století objeveny ložiska, byl kámen také pokřtěn - stal se z něj aragonit. Ve skutečnosti to nebyl Aragon, ale sousední Kastilie, ale nezměnili jméno.

Aragonity nejsou starší než 10 milionů let: krystalická mřížka se znovu zrodila a minerál se změnil v obyčejný kalcit.

Charakteristickým rysem šperku je ne zcela standardní krystalová mříž. Je docela křehký a dříve či později se zhroutí. Hlavním nepřítelem je nárůst teploty. Proto aragonit nelze nalézt ve skalách starých více než 100 milionů let. Jeho život je krátký, a proto je kámen klasifikován jako drahocenný. Má širokou škálu barev a stupňů průhlednosti. Záleží na různých nečistotách. Takže můžete najít aragonity průhledné, jako kapku vody nebo skla, nebo můžete vidět blátivou variaci.

krystaly aragonitu

Kámen je mezi klenotníky velmi ceněný, zejména jeho jehličkovité procesy ve tvaru květu. Aragonit je broušen, broušen a vyroben ve formě perly. Tento minerál se často používá k výrobě drahých krabic, figurek, váz nebo dokonce dekorativního nábytku.

Minerál se těží převážně v krasových jeskyních. Krystaly se vyznačují různými tvary: ve tvaru hvězdy, sférické, pyramidové a jehlicovité.

žlutý

Vklady jsou geograficky rozšířené. Velká ložiska aragonitu se nacházejí v Evropě - Německu, Francii, Rakousku, České republice a samozřejmě ve Španělsku. Extrakce se provádí také v USA, Japonsku, Kyrgyzstánu a Turkmenistánu. V Rusku se kámen těží na jižním Uralu a v Taimyru. Velké zásoby aragonitu jsou uloženy na dně oceánu.

Zajímavé!
„Aragonitové růže“ jsou symbolem Karlových Varů. Na povrchu vody místních termálních pramenů se vytváří kalcium aragonitový sediment. Pergamenové růže nebo vázy se ponoří do vody a po chvíli jiskří suvenýry s perleťovým povrchem.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

Aragonit je minerál s dostatečnou hustotou a tvrdostí. Barva drahokamu je známá svou rozmanitostí odstínů. Přírodní kámen se vyznačuje průhledností a skelným leskem. Přes podobné složení s kalcitem je v přírodě mnohem méně obvyklý.

Vlastnost popis
Vzorec CaCO3
Tvrdost 3,5-4
Hustota 2,93 g / cm
Syngonia Kosočtverečný (planaxiální).
Přestávka Korýš.
Křehkost Křehký.
Výstřih Nedokonalé v {010}.
Glitter Sklenka.
průhlednost Průhledné a průsvitné.
Barva Bezbarvé, bílé, šedé, nažloutlé a načervenalé.

 ZAJÍMAVOSTI

Překonejte výkyvy nálad Ryby aragonitem
Ryby jsou citlivé bytosti s velmi dobře vyvinutou intuicí. Často bývají duchovně osvícené a mohou žít s hlavou v oblacích. Vládne jim Neptun, planeta snů a iluzí, a Jupiter, planeta štěstí a příležitostí. Ryby mohou být velmi altruistické, snílkovské a laskavé.

V nejhorší podobě jsou nerozhodné, propadají chaosu, dostávají se do velkých depresí a jejich city bývají nepředvídatelné.

Léčba
Jednou z nejméně přitažlivých charakteristik Ryb je jejich náladovost. Jsou citlivé ke všemu, co se děje kolem nich, proto chápou neštěstí druhého a snadno se rozjitří.

 1. Pokud máte pocit, že se vám horší nálada, vezměte si uzemňující aragonit a podržte jej v dlaních nebo u čakry třetího oka uprostřed čela.
 2. Dovolte léčivému kameni, aby vás uklidnil a vyrovnal vaši citlivost. Používejte, kdykoli se začnete cítit sklesle.

UMÍSTĚNÍ: na stole, v kapse nebo tašce, na stole v obývacím pokoji

Usnadňuje uvolňování negativní energie – jako je hněv, úzkost a strach z těla. Přemýšlejte o tomto krystalu jako o kontrole vašich emocí, která vám umožní lépe si uvědomovat své spouštěče. Díky tvaru počátečního výbuchu tento krystal vyzařuje energii směrem ven a vyzařuje paprsky, aby prorazil váš emocionální stav ve všech směrech. Držení jedné z těchto Aragonitových hvězdokup vám pomůže být více propojeni se Zemí, protože stabilizujete své emoce.

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem