SUGILIT / ROYAL LUVULIT / SUGILITE, láska-klid-vyrovnanost-moudrost

Nejprodávanější

SUGILIT / LUVULIT, (ROYAL LAVULITE) SCHOPNOSTI KAMENE, JEDEN Z HLAVNÍCH KAMENŮ LÁSKY

Kladli jste si někdy otázku "odkud přicházíme, proč jsme tady, kdo vlastně jsme, co všechno ještě musíme pochopit"? Sugilit vám pomůže pochopit. Je jedním z hlavních kamenů lásky, které trápí paranoidní stavy nebo schizofrenie.

 • chrání před všemi šoky, zklamáními a traumaty
 • přináší možnost kompromisu ve složitých situacích - učí odpouštět, zvyšuje psychickou odolnost
 • rozhání žárlivost, povzbuzuje odpouštění a lásku
 • vyrovnává emoce, uvolňuje stres, dává duchovní uvědomění
 • přináší moudrost, chrání vnitřní já před zklamáními
 • napomáhá odpuštění, proměňuje nepřátelství a nevraživost na přátelskost a vlídnost

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • pomáhá při bolestech hlavy, migréně
 • zvýšení obranyschopnosti organismu, které působí jako prevence nachlazení
 • posiluje fungování šišinky, hypofýzy i nadledvinek
 • vyrovnává funkci obou mozkových hemisfér - léčí epilepsii a motorické problémy, uvádí do souladu nervy a mozek
 • bývá doporučován autistům, paranoikům či schizofrenikům - zlepšuje stav při autismu a dyslexii
 • odstraňuje toxiny
 • odstraňuje problémy s lymfatickým a krevním systém
 • má pozitivním vliv při léčbě AIDS v počátečním stádiu
 • velmi dobře působí na lidi s rakovinou, citlivě odstraňuje duševní zmatky a potlačuje zoufalství

Důležité! Litoterapeuti nedoporučují nosit několik produktů se sugilitem současně, protože fialový drahokam má velmi silnou energii, která v případě přebytku změní dobro ve škodu - místo klidu bude člověk pociťovat únavu a nervové napětí a klid. Kromě toho je pravidelný kontakt s lavulitem kontraindikován pro lidi v takových profesích, jako je chirurg, letecký dispečer nebo řidič, tedy všichni, jejichž činnost je spojena s potřebou neustálého soustředění. Minerál člověka uvolňuje, což může vést k útlumu ostražitosti, tedy hrozí neodpustitelným odborným pochybením.

 

MAGICKÉ SCHOPNOSTI

Krásný fialový drahokam nemohl zůstat stranou, bez povšimnutí esoteriků. Minerály takové barvy jako lavulit byly vždy považovány za průvodce světem duchů. Fialové kameny se dnes používají při seancích. A přestože kouzelníci neodhalili v sugilitu vynikající magické vlastnosti, žíly kamene, které mohou měnit odstín se změnou úhlu rotace, jsou skutečně považovány za znamení magického daru.

 • Předpokládá se, že lila kámen otevírá dar jasnozřivosti, telepatie, mimosmyslového vnímání v člověku. Je to ideální klenot pro meditaci, magické rituály spojené s cestováním astrálního těla přes časové hranice.
 • V hinduismu a buddhismu je za čakru vědomí zodpovědný každý fialový kámen. Proto se sugilitu připisuje schopnost propojit člověka s vyšší myslí, která majitele talismanu dovede k harmonii ducha s tělem. Fialový drahokam je navíc výborným ochráncem před negativitou, závistí, hněvem nebo energetickými upíry. Díky lavulite člověka navštěvuje pocit bezpečí, klidu a pohody.

Ezoterici si všímají, že sugilit hraje roli poradce v obtížných životních situacích, které vyžadují přijetí jediného správného rozhodnutí. Jedná se o druh nerostu moudrosti, který majitele varuje před „nástrahami“ a důsledky možných řešení problému.

Už samotná barva minerálu vypovídá o jeho důležitosti – od nepaměti je fialová barva soudcovských talárů. Na základě toho bude fialová tyrkysová užitečná všem zástupcům takových profesí, jako je soudce, právník, státní zástupce nebo ti, kteří mají přímý vliv na osud lidí - vojenští vůdci, politici.

Důležité! Nejlepší formou ztělesnění moudrosti bude sugilitský růženec. Měly by mít lichý počet korálků, jejichž základem jsou koňské žíně. Ve chvílích rozhodování byste měli pomalu třídit oblázky a přemýšlet o možných důsledcích situace. Talisman vám pomůže najít jedinou pravou cestu.

Vlastnosti sugilitu vysvětlují kromě kouzelníků také odborníci z oblasti barevné terapie. Podle jejich názoru odstíny minerálu působí jako dobití mozku, konkrétně jeho kreativního "oddělení".

 • Proto ti, jejichž život je spojen s uměním, dostanou z této pecky maximální užitek – posun na kariérním žebříčku, posílení potenciálu a inspirace, posílení vnitřního sebevědomí. Prsten na prsteníčku je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout.
 • Azel královský neopustí bez pomoci ty, kteří se snaží odhalit tajemství našeho světa – vědce, cestovatele, novináře i studenty.

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU 

Aby bylo možné vyzvednout talisman z jakéhokoli minerálu Země, stojí za to znát kompatibilitu konkrétního kamene se znamením zvěrokruhu. („+++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec +
Býk +
Blíženci +
Rak +
Lev +
Panna + + +
Váhy +
Štír + + +
Střelec + + +
Kozoroh +
Vodnář + + +
Ryby + + +

Sugilit bude dokonalým talismanem pro souhvězdí Ryb. Toto znamení je velmi kontroverzní a minerál pomůže vyrovnat se s těmito rozpory výběrem jednoho správného nebo kompromisního řešení. Stříbro je pro rodinu Ryb považováno za šťastný kov, takže jeho kombinace s minerálem přinese maximální výhody.

Se zvláštní přízní bude Sugilite zacházet s Vodnáři - svobodomyslnými a kreativními povahami. Někteří astrologové se domnívají, že minerál je vhodný i pro Štíra, Střelce a Pannu. V každém případě ani jedno znamení zvěrokruhu nemá kontraindikace k nošení tohoto kamene. Kromě toho si drahokam vybere svého majitele na energetické úrovni. Pokud cítíte teplo a přitažlivost k určitému kameni, je to váš talisman.

UMÍSTĚNÍ

 • podle potřeby; zejména na srdce nebo lymfatické žlázy. Při bolestech hlavy držte na čele. Chcete-li si ulevit od zoufalství, položte na třetí oko.

ČISTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • minerál se čistí mýdlovým roztokem, poté se promyje tekoucí vodou a suší se na vzduchu, k čištění a sušení můžete použít i měkké hadříky
 • nabíjení na přímém slunci

KRYSTAL

 • sugilit (říká se mu i královský luvilit — narůžovělý, fialový, často s černými částečkami manganu; kámen nižší kvality bývá černý s purpurovými částečkami), neprůhledný, s širokými pruhy, výjimečně průsvitný, často obroušený 

NALEZIŠTĚ

Prvním objeveným polem byl japonský ostrov Iwagi. Později byla ložiska nerostů nalezena v Indii a poté v poušti Kalahari poblíž Namibie. Po mnoho let zásobuje africký důl Wessels svět těmi nejkrásnějšími krystaly sugilitu. Dnes docházejí ložiska afrického kamene. Malé množství minerálu bylo nalezeno na území Itálie, Kanady, Tádžikistánu, Austrálie (doly Tamworth, důl Woods, Nový Jižní Wales). Zbývající ložiska se nadále těží v Japonsku (v zásobách syenitu v dole Iwagi Islet), Indii (důl Madhjapradéš), Jižní Africe (provincie Kapská, doly Kuruman, stejně jako doly N'Chwaning a doly Wessels).

HISTORIE A TRADICE

Sugilit je mladý drahokam objevený před necelým stoletím. Rodištěm prvního nálezu je japonský ostrov Iwagi. Minerál byl pojmenován po svém objeviteli, japonském profesorovi mineralogie Ken-ichi Sugim. První vzorky vytěžené v roce 1944 nebyly kvalitní. Po 10 letech byl sugilit nalezen na území Indie, ale nejkrásnější exempláře drahokamu byly objeveny až v roce 1976 na africkém nalezišti. Od té doby se sugilit stal známým a velmi oblíbeným.

Pro svou neobvyklou barvu získal minerál několik krásnějších jmen:

 • Lawulitida. Tak nazývají klenotníci vzorky levandulově zbarveného minerálu.
 • Královská Azelle. Toto jméno je spojeno s oblastí poblíž jednoho z ložisek a také s fialovou barvou tam těžených nugetů.
 • Fialová tyrkysová. Takže drahokam byl pojmenován pro žíly charakteristické pro tyrkysový a matný lesk.
 • Wesselsite. Tento název je dán názvem největšího světového dolu v Africe – Wessels.

Sugilit je tvořen agregáty hustě prorostlých prizmatických krystalů. Šeříkový drahokam leží vedle takových minerálů, jako je albit, pektolit, zirkon, aegirin a apatit.

Sugilit je mladý, ale mineralogové už vědí, že zásoby kamene jsou nepatrné a brzy dojdou. Za všechny roky vývoje ložisek činil celkový objem vytěženého nerostu cca 5 tun. Díky tomu je šeříkový drahokam ještě více žádaný.

ZAJÍMAVOSTI

1. Říká se, že se sugilitem zaženete žárlivost
Sugilit je velmi povzbuzující krystal, který vydává světlo a lásku i v nejčernějších situacích. Říká se mu také luvilit, protože je to důležitý kámen lásky, otvírající srdeční čakru bezpodmínečné lásce.

V blízkosti sugilitu nemají nepřátelské nebo žárlivé pocity naději přežít.

Žárlivost ve vztahu je velmi ničivá. Někteří muži například předvedou žárlivou scénu i tehdy, když se jejich partnerka jen baví s jiným mužem. Ženy se dokáží chovat stejně, tajně prohlížejí partnerovy textové zprávy nebo e-maily, když mu nevěří. Sugilit dokáže tyto emoce změnit ještě dřív, než ohrozí váš vztah.

Léčba

 1. Abyste vyléčili výbuchy žárlivosti, potřebujete se zahledět do svého nitra a uvědomit si, že váš partner se ničeho špatného nedopouští; vaši žárlivost probouzí váš pocit nejistoty.
 2. Abyste toto uvažování změnili, posaďte se v klidném pokoji, vezměte sugilit a přiložte si jej k srdci.
 3. Myslete na svého partnera a požádejte kámen, aby vám pomohl zbavit se žárlivosti.
 4. Vnímejte, jak spirituální vibrace tohoto nafialovělého kamene očišťují vaše srdce od negativních emocí, vyhánějí z něj nepřátelství a majetnické sklony.
 5. Pak nechte srdce naplnit čistou láskou a něhou k partnerovi.
 6. Pracujte s kamenem tak dlouho, dokud vaše žárlivé výstupy neustoupí.
 7. Dobře jej čistěte, aby si zachoval vitalitu.

UMÍSTĚNÍ: u srdeční čakry uprostřed hrudníku

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

Sugilit označuje silikáty, které určují složité chemické složení minerálu. Kromě tria sodíku, draslíku a lithia obsahuje sugilit nečistoty manganu a hliníku, železa a titanu, které jsou zodpovědné za rozmanitost odstínů kamene. Někdy nuget obsahuje vodu, pokud se ztratí, kámen ztrácí své dekorativní vlastnosti.

Vlastnost popis
Vzorec KNa2(Fe,Mn,Al)2Li3Si12O30
Tvrdost 6 - 6,5
Hustota 2,7 g / cm
Syngonia Šestihranný
Přestávka Nepravidelné až lasturovité
Výstřih Nedokonalý
Glitter Skelný až ojíněný
Průhlednost Průhledné nebo neprůhledné
Barva Hnědožlutá až fialová

Sugilit je křehký a má slabě výrazný pleochroismus. Nejvzácnější exempláře kamene jsou obdařeny alexandritovým efektem - za denního světla je drahokam modrofialový a pod umělým osvětlením červenofialový.

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem