LAPIS LAZULI / LAZURIT, kámen harmonie-vnitřní moudrost

Nejprodávanější
Další nejprodávanější

LAPIS LAZULI SCHOPNOSTI KAMENE, STRÁŽCE MOUDROSTI - PŘEVZÍT VEDENÍ VE SVÉM VLASTNÍM ŽIVOTĚ - RADOST - VĚRNOST

Měli jste někdy analytickou paralýzu, kdy máte příliš mnoho možností nebo možností, takže se cítíte neschopní se vůbec rozhodnout? Je pro vás snazší předat rozhodování ve svém životě někomu jinému? Pokud jste na některou z těchto otázek odpověděli ano, pak potřebujete kámen Lapis lazuli.

Ochranný kámen - přináší klid, pomáhá nám od stresu, přináší jas mysli, rozvíjí intuici, odstraňuje bolest

 • kámen moudrosti, intuice, lásky, přátelství, dodává jistotu, bezpečí, intuici
 • dodává odvahu, přináší soucit, poctivost, čestnost a upevňuje vztahy
 • uvolňuje stres a přináší hluboký mír
 • posiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled
 • působí proti depresi, rychle odstraňuje stres
 • povzbuzuje sebedůvěru, stimuluje duševní schopnosti, pomáhá vyjádřit názor, rozšiřuje schopnosti myšlení
 • vyrovnává fyzické, duchovní i emoční stavy, působí proti depresi
 • pomáhá vzít život do vlastních rukou, povzbuzuje sebevyjádření
 • učí nás, jak je mluvené slovo důležité
 • podporuje sebeuvědomění a vyjádření vnitřní pravdy
 • poskytuje čestnost, poctivost, vnímavost, soucit s ostatními 
 • pomáhá duchovnímu rozvoji vhodný pro meditace
 • podporuje kreativitu
 • působí také jako revitalizační a detoxikační prostředek 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • výborně zbavuje bolesti, pomáhá při bolení hlavy
 •  pomáhá při potížích se zuby a podporuje imunitní systém
 • zmírňuje křeče, otoky, reguluje funkci štítné žlázy, brzlíku, krevní oběh, snižuje teploty, ulevuje zánětu průdušek, bolesti hlavy, menstruační bolesti, na vysoký krevní tlak, bolest srdce
 • zmírňuje ekzém 

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Lapis lazuli by se měl od negativní energie čistit pod tekoucí vodou, která je vlažná. Voda proudí na kámen několik minut, po čem se lapis lazuli důkladně osuší
 • Nabíjí se na měsíčním světle, tedy během noci, ideálně spolu s krystalem
 • Lapis Lazuli můžete také nabíjet pod tekoucí říční vodou nebo vodou z potoka. Ve dnech prvního desetiletí znamení Berana je vhodné nabít nebeský kámen ohnivou energií - kroužíte minerálem třikrát ve směru hodinových ručiček nad hořící svíčkou.

Složení zkoušky může stát i na tom, zda dokážete vyjádřit získané informace. Lapis lazuli vám pomůže soustředit pozornost a usnadnit vám cestu k vaší vnitřní moudrosti.

 1. Aby s vámi kámen spolupracovali, podržte jej chvíli v dlaních a napojte se na jeho vyzařování, požádejte jej, aby vám pomohl podpořit učení a rozšířil myšlení.
 2. Vnímejte, jak krystal podporuje vaše soustředění.
 3. Nechte jej, ať o vás pečuje, zatímco se učíte dál. Nebo píšete esej, při které vám kámen pomáhá nalézat ta správná slova.

Při nákupu šperků s přírodními minerály stojí za zvážení příznivý čas na nákup konkrétního kamene. Pro lapis lazuli je to týden před úplňkem.

Nosit nebeský minerál se nedoporučuje po celou dobu... Maximální denní doba interakce je 5 hodin. Zvláštní pozornost by měla být věnována čištění energie a dobíjení nugetu. První postup se provádí v posledním desetiletí znamení Ryb (16. – 21. Března).

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Abyste dosáhli maximálního účinku a opravdu se „spřátelili“ s kamenem, měli byste spojit jeho vlastnosti s vaší příslušností ke znamení zvěrokruhu, podle horoskopu je důležité, kdo je tím člověkem.

 • Zvláště vhodný je Lapis lazuli Váhy. Pomáhá činit zodpovědná a obtížná rozhodnutí, podporuje sebeúctu a rozvoj skrytých talentů a schopností. Ale šperky s kamenem by se měly nosit neustále (kromě období čištění).
 • Střelec uklidňuje a uklidňuje „ohnivou“ impulzivní povahu. Abyste nebyli naštvaní a příliš toho neříkali, noste na akce, podepisování smluv a obchodní schůzky kámen.

Zbytek znamení zvěrokruhu mohou také nosit kámen, ale ne více než pět hodin denně. A zástupce, kterému je „modrý“ minerál absolutně lhostejný, je Kozoroh, nezpůsobí újmu, ale nebude mít ani žádný prospěch.

(„+++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec +
Býk +
Blíženci +
Rak +
Lev +
Panna +
Váhy + + +
Štír +
Střelec +
Kozoroh -
Vodnář +
Ryby +

BARVA 
Přestože s lapisem je neochvějně spojována azurově nebo blankytně modrá barva, můžeme často narazit i na zelené, tyrkysové nebo velice tmavě modré varianty. Nejcennější kameny neobsahují žádné částečky bílého kalcitu, naopak obsah zlatavého pyritu je spíše žádoucí. Ovšem příliš velké množství pyritu může vytvářet šedavý nádech lapisu, což naopak snižuje jeho hodnotu. Nejcennější kameny s krásnou modrou barvou a jemnými nebo žádnými částečkami kalcitu nebo pyritu jsou označovány jako afghánské nebo perské lapisy, přičemž toto označení nesouvisí s místem nalezení lapisu, ale s kvalitou daného drahokamu. Zvláštním druhem je tzv. chilský lapis, který má spíše tyrkysovou barvu a vysoký obsah vápenatých minerálů.

SLOŽENÍ: jde o horninu, jejíž hlavní součást tvoří minerál lazurit, dále zrnka pyritu, kalcit a slída.

NALEZIŠTĚ
Protože lapis lazuli je sopečného původu, těží se v místech, kde dříve byly sopky:

 • V Rusku Region Bajkal (jižní část) je považován za místo pro těžbu azurové sýkorky; hodně z toho bylo nalezeno podél břehů řeky Slyudyanka. Vzhled krystalů je velmi podobný krystalům Badakhshan, ale vzor je trochu rozmazaný.
 • Existuje další afghánské pole - poblíž pohoří Pamír, ale minerály tam nejsou tak kvalitní jako z Badachšánu.
 • Lapis lazuli se těží také v jiných zemích světa: Afrika, Chile, Namibie, Indie, Čína, ale tam také kvalita není příliš vysoká a hodnota je menší.

PRAVIDLA NOŠENÍ

Nosit nebeský minerál se nedoporučuje po celou dobu... Maximální denní doba interakce je 5 hodin. Zvláštní pozornost by měla být věnována čištění energie a dobíjení. První postup se provádí v posledním desetidenní znamení Ryb (16. – 21. Března).

 • Čistí se pod tekoucí říční vodou nebo vodou z potoka. Ve dnech prvních desetiletí dní znamení Berana je vhodné nabít nebeský kámen ohnivou energií - kroužíte minerálem třikrát ve směru hodinových ručiček nad hořící svíčkou.
 • Pokud jde o pravidla péče, lapis lazuli je nenáročný. Hlavní věcí je vyhnout se mechanickému poškození a uchovávat jej v samostatném sáčku z měkké látky. Kámen můžete umýt obyčejnou čistou vodou. V případě silného znečištění je povoleno používat čisticí prostředky, protože lapis lazuli je odolný vůči kyselinám a zásadám (kromě kyseliny chlorovodíkové).

HISTORIE TRADICE

Lapis lazuli je ve světě vzácných kamenů skutečně veteránem. Podle archeologických nálezů byl totiž na výrobu prvních šperků a doplňků používán již od pravěku. Ve středověku se mimo jiné používal jako pigment malířských barev a také na barvení textilu. Lapisem byly zdobeny i kostely, mešity a královské paláce. Podle starověké a středověké mytologie je lapis symbolem planety Jupite

Lapis lazuli má historii stejně bohatou jako jeho modré odstíny. Jeho zbarvení je tak jedinečné, že byl vlastně pojmenován pro svůj vzhled, protože Lapis lazuli znamená v překladu „modrý kámen“. Tento krystal má nekonečné spojení s různými kulturami napříč časem a prostorem, od starověké čínské a řecké civilizace po perské kultury a další.

Jedná se o jeden z nejstarších drahých kamenů, které lidstvo objevilo! zastupoval celý výčet dobrých vlastností, ale především byl označován za „kámen nebes“. Zatímco jeho modré zbarvení mělo představovat indigovou noční oblohu, bílo-zlaté skvrny zase nehynoucí hvězdy.

 • Ve starověkém Egyptě kámen byl spojován s nejvyšším bohem Amunem - Ra, byl považován za nebeský kámen, který pomáhá spravovat spravedlivou spravedlnost. Z tohoto důvodu nechal soudce vyřezat z lapis lazuli pancíř s vyrytou „pravdou“.
 • Lapis lazuli byl položen vedle zesnulých faraonů ve starověkém Egyptě, aby je Osiris spravedlivě soudil. Byl nalezen ve slavné hrobce Tutanchamona (podle výzkumu se těžilo v Afghánistánu, ložisko Sary-Sang).
 • Stejné minerály byly nalezeny při vykopávkách v Tróji. Věřilo se, že minerál pomáhá navázat přímé spojení se světem bohů. Mumie měly místo srdce postavy brouků - scarabů vyrobených z tohoto minerálu.
 • Tělo kněží před rituály bylo často pokryto lapis lazuli, rozdrceno na jemné drobky.
 • V Číně a Asii lapis lazuli symbolizuje absolutní a spravedlivou imperiální moc.
 • Zajímavá je legenda o prknech Mojžíše, na kterém byla vepsána přikázání lidstva. Věří se, že jsou vyrobeny z lapis lazuli těženého v Badachšánu.
 • V orientální kultuře lapis lazuli je první asistent a ochránce před negativitou a zlým okem.

Drahokam touhy po poznání - kámen lásky, moudrosti, přátelství, harmonizuje mezilidské vztahy 
Ponořte se a objevte ohromující podmořský život úžasných mořských koníků, ryb, tančících chaluh a krásných mořských panen.  
Lapis Lazuli je duchovní kámen, vhodný pro meditace. Přináší klid a mír, působí proti depresi a rychle odstraňuje stres. Lapis Lazuli je ochranný kámen, hlavně pro děti. Dodává odvahu, přináší soucit, poctivost, čestnost a upevňuje vztahy. 

Lapis lazuli podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Dodává odvahu, přináší soucit, poctivost a čestnost. 

ZAJÍMAVOSTI

 • Slavný prsten Šalamouna, podle legendy, darovaný andělem, má kámen lapis lazuli. Pomocí drahokamu Solomon úspěšně velel démonům a postavil chrám.
 • Všechny vlastnosti kamene jsou odhaleny, pokud je jeho majitel zrzavý nebo tmavovlasý.
 • Materiál rukojeti oficiální pečeti prezidenta Ukrajiny je vyroben z lapis lazuli.

1. Říká se, že s lapisem lazuli lépe soustředíme svou pozornost
Lapis lazuli je duchovní krystal, který probouzí intuici a duševní schopnosti.

Říká se mu „oko moudrosti" nebo „kámen bohů", protože aktivuje čakru třetího oka: místo vnitřního učení.

Léčebná síla lapisu je zaznamenána i ve staroegyptských papyrech, kde se o špercích s tímto kamenem psalo před více než 3000 lety. Staří Egypťané oceňovali u kamene i schopnost ochrany, drtili jej na modrý prášek, který měl chránit před „zlým okem".

Lapis lazuli je nádherný, tmavě modrý, neprůsvitný kámen, často obsahuje i zlatý pyrit, který zachytává světlo. Když jej máte, dává vám jas v duši a objektivitu, poskytuje potřebnou pozornost a soustředění, když se učíte na zkoušku nebo se snažíte pochopit a přijmout mnoho informací najednou.

UMÍSTĚNÍ: na stůl před sebou

2. Říká se, že díky lapisu lazuli se spojíme s vnitřní moudrostí
Lapis lazuli býval uctíván dávnými kulturami jako byli Sumerové, kteří věřili, že obsahuje duše bohů a bohyní a že budou-li tento kámen nosit přiblíží se bohům a získají magické schopnosti.

Je to mystický krystal, vytváří vnitřní i vnější harmonii duše, těla i ducha.

Když vám život připadá jako jeden velký neúspěch lapis vám pomůže vzít jej zase do vlastních rukou. V duši zažene pocity stresu a pomůže vám vyrovnávat se s potížemi v práci, zvlášť když máte pocit, že vám už došla řešení a nápady. Lapis lazuli má zvláštní ochranitelskou sílu, která odstraňuje vaše vnitřní zábrany a dovoluje vám napojit se na intuici, aby vás vedla, když potřebujete.

UMÍSTĚNÍ: na čakru třetího oka uprostřed čela

V knižní sérii Upíří deníky autorky L. J. Smithové - a jejím zfilmovaném podání - šperk s kamenem lapis lazuli chrání upíra před škodlivým vlivem slunečního světla.

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem