DUMORTIERIT / DUMORTIERITE, kámen klidu

Nejprodávanější

DUMORTIERIT  SCHOPNOSTI KAMENE, MLÁDÍ V SRDCI - TRPĚLIVOST - ŘÁD - INTUICE

Dumortierit vás činí přístupnějšími v kontaktu s andělskými nebo duchovními vůdci. Jste-li zmatení nebo rozrušení, pomáhá vám převzít kontrolu nad životem a překonat zděšení, nesmělost, stres, fobie, nespavost, paniku, obavy, depresi nebo svéhlavost.

 

 • pomáhá vám zůstat v srdci mladý s konstruktivním přístupem k životu
 • hodí se pro lidi, kteří se denně potýkají s krizemi a traumaty — přináší klid a úlevu
 • zklidňuje předrážděnost, podporuje objektivitu a zpřístupňuje pozitivní sebelásku
 • podporuje schopnost jasně uvažovat přináší sebedisciplínu, zlepšuje organizační schopnosti, lingvistické dovednosti a smysl pro komunikaci s jinými kulturami
 • stabilizuje vztahy plné úskalí a přitahuje důvěrného přítele — ačkoli v průběhu procesu učení vás mohou čekat těžké lekce
 • umožňuje vidět hodnotu každé lidské bytosti a důvody pro vzájemné působení
 • ukazuje, proč jste si zvolili učení s obtížemi a výzvami a podporuje vděk vůči ostatním za jejich roli ve vašem karmickém učebním procesu
 • odstraňuje karmický koloběh spoluzávislosti a pomáhá opatrovníkům pochopit, že pro závislého, ani pro nikoho jiného, nemohou udělat nic, ani jeho návykové chování kontrolovat
 • ulehčuje stát sebejistě na vlastních stanoviscích a přizpůsobit se funkční realitě, dodává trpělivost nebo odvahu a aktivuje váš pud sebezáchovy vštípením neochvějné sebejistoty

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Dumortierit je oblíbený u litoterapeutů, protože má různé léčebné schopnosti. Minerál je pro člověka užitečný v tom, že:

 • vyrovnává se s problémy gastrointestinálního traktu, zlepšuje fungování trávicích orgánů;
 • zlepšuje srdeční činnost;
 • pomáhá při bolestech hlavy;
 • snižuje vysokou teplotu;
 • pomáhá zbavit se kouření, závislosti na alkoholu a drogách, což vám neumožňuje vrátit se ke špatným návykům;
 • působí jako antispasmodikum, vyhání přebytečnou tekutinu z těla;
 • bojuje proti hypertenzi snížením krevního tlaku;
 • hnědý minerál vložený do kroužku pomáhá překonat bolest kloubů, odstraňuje příčinu bolesti.

Mezi léčivé schopnosti patří také vlastnost dumortieritu pozitivně ovlivňovat nervový systém člověka. Drahokam zvyšuje odolnost vůči stresu, bojuje proti nespavosti a bezdůvodné úzkosti, fóbiím, depresím a dalším duševním poruchám.

 • Pokud se v těle vyskytují onkologické procesy benigní nebo maligní povahy, doporučuje se také nosit kamenný talisman.
 • Předpokládá se, že dumortierit zpomaluje proces stárnutí těla a zároveň udržuje fyzické a psychické zdraví těla. Minerál tak propůjčuje dlouhověkost nejen tělu, ale i mysli.

UMÍSTĚNÍ

Pokud je umístěný za uchem, otevírá jasnoslyšnost; ještě více vzadu na čakře minulého života nebo na soma čakře aktivuje vzpomínky z předešlých životů. Bere vás na začátek vaší cesty duše, abyste mohli prozkoumat dohody a ujednání uzavřené před dávnými časy, a pomáhá je znovu projednat, pokud jsou nadále nepoužitelná. Na soma čakře tento kámen přetrhává neužitečná pouta a usnadňuje zrušení slibů. Tím, že rozpozná a odstraňuje příznaky choroby z minulého života, těžké okolnosti nebo vztahy ze současnosti, upozorňuje dumortierit na vzorce, které tvoří základy závislostí a nutkání, čímž přeprogramovává buněčnou paměť. 

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • i v případě tohoto kamene je očista jednoduchá. Stačí ho jednou za několik týdnů umístit pod tekoucí vodu na několik minut
 • po následném osušení by se měl Dumortier uložit na měsíční světlo a nechat během noci nabít
 • po takové očistě je opět připraven k použití

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

 • Souhvězdí Lva a Berana se k minerálu dokonale hodí. Amulet vyrobený z kamene dodá zástupcům těchto znamení klid a duševní pohodu. Díky tomuto kameni se zbaví svých návalů agrese, což pozitivně ovlivní jejich vztah k druhým lidem.

Ostatní rodiny zvěrokruhu také pocítí sílu nugetu, možná poněkud slabší:

 • Pro Ryby se tento minerál stane patronem milostných vztahů. Talisman pomůže setkat se s životním partnerem a vytvořit silnou rodinu.
 • Panny, Kozorohové a Býci potřebují minerál, pokud si chtějí vybudovat kariéru nebo zvýšit finance.
 • Pro Střelce drahokam slibuje získání sebekontroly nad emocemi, zejména těmi negativními.
 • Váhy s Vodnářem se stanou sebevědomějšími. Tento charakterový rys je nezbytný k tomu, abychom odvážně změnili život k lepšímu, beze strachu z nesouhlasu.

Ostatní Zodiaci nepocítí plnou magickou sílu minerálu. Ale každý může použít kámen jako talisman. Dumortierit není schopen nikomu ublížit.

Zvláštní kategorií lidí, které dumortierite ochrání v plné síle, jsou děti všech věkových kategorií. Minerál ochrání každé dítě před negativním vlivem ostatních, pomůže soustředit se na učení a seberozvoj.

KOUZLA A MAGIE

 • Svět esoteriky uznal dumortierit za dětský talisman. Amulet je vhodný pro děti všech věkových kategorií. Takové kouzlo funguje jako další spojovací materiál mezi rodiči a dítětem. Kámen chrání dítě před špatným vlivem ostatních, pomáhá zůstat rozumný, vždy bránit svůj vlastní názor.
 • Kromě toho drahokam přispívá k probuzení zvědavosti, díky které se dítě snaží studovat, učit se nové věci. Minerál navíc posiluje paměť a rozvíjí logiku.
 • Pro zralé jedince všech věkových kategorií bude nošení dumortieritu neméně užitečné. Kámen pomáhá opustit minulé chyby, nezdržovat se v minulých chybách, což pomáhá začít život od nuly. Talisman zachová zdravý rozum, rozvine intuitivní myšlení, dá člověku moudrost a opatrnost.
 • Dumortierite je talisman kreativní povahy. Nugget poskytuje příliv inspirace a tlačí člověka k rozhodnému jednání. Kreativní člověk tak dostává příležitost realizovat své schopnosti. Díky tomu je kámen nepostradatelným atributem zpěváků, spisovatelů, hudebníků, herců a umělců. Těm, kteří své vlohy ještě neobjevili, je jistě pomůže najít dumortierit.
 • Mezi magické vlastnosti nerostu se řadí i schopnost kamene poučit člověka o správné cestě životem. Najít východisko ze složité situace nebo znovuobjevit smysl života může být obtížné. Pak byste měli věnovat pozornost amuletu nebo náramku z tohoto minerálu.
 • Minerál bude také užitečný pro ty, kteří si chtějí vybudovat kariéru nebo se naučit, jak správně hospodařit s financemi.

ŠPERKY

 • Vzhledem k tomu, že monolitické krystaly dumortieritu vhodné ke zpracování jsou velmi vzácné, není tento minerál levný. Kopie takových agregátů jsou vzácné, takže se nenacházejí každý rok. Takže brazilský dumortierit o velikosti asi 1 cm se odhaduje na asi 500 amerických dolarů. Takové kameny jsou broušeny s asymetrickou fasetou. Jednotlivé vzorky mají sběrnou kvalitu, která určuje jejich cenu.
 • Další věcí jsou srůsty křemene s dumortieritem. Takový kámen po vybroušení fasetovou nebo kabošonovou úpravou vypadá velmi zajímavě. Jehlovité krystaly kamene, vrostlé do horského křišťálu, vytvářejí úžasné kompozice.

BARVA: Většina krystalů dumortieritu je modrá. Příroda však vytvořila další odstíny tohoto mimořádného minerálu:

 • fialově modrá;
 • červenohnědá;
 • modrá červená;
 • oranžová červená;
 • světle růžová.

Vláknitá struktura drahokamu s různou intenzitou odrazu každého z vláken vytváří pockmarked efekt, takže barva minerálu působí heterogenně. Studený modrý odstín je nejběžnější barvou dumortieritu. Teplé tóny jsou vzácné a často vypadají neatraktivní.

ZAJÍMAVÝ FAKT: Za 150 let těžby dumortieritu byla nalezena pouze jedna kopie modrorůžového minerálu. Tento jedinečný klenot vypadá jako odrůda safíru - padparadscha. Po vybroušení smaragdu získal kámen sběratelskou hodnotu, která se odhaduje na desítky tisíc dolarů. Váha kamene je 2,14 karátu.

VZHLED Hutný zaprášený skvrnitý neprůhledný kámen s duhovými odlesky, včetně modrých, nebo krystalický
NALEZIŠTĚ: Dumortierit nacházíme v některých rulách, pegmatitech, granulitech, žulách, kvarcitech a křemenných žilách. Většina výskytů má pouze mineralogický význam. Pouze v kvarcitech v Rochesteru, Oreaně a Riverside (USA) je dumortierit těžen jako ruda hliníku. Z dalších významných lokalit ve světě je možné jmenovat Madagaskar, Kačan v Afghánistánu nebo Etembu a Kalkfontein v Namibii. Z našich domácích lokalit se dumortierit vyskytuje v rule ve Vanově u Telče, ve Vojetíně u Rozsoch a v křemenných žilkách v metavulkanitech v Psárech u Jílového.

HISTORIE A TRADICE

Oficiální otevření Dumortierite se konalo v roce 1881. Tento minerál postihl stejný osud jako jiné drahokamy Země – lidé si z neznalosti jednoduše spletli modré krystaly s lapis lazuli. Když se tedy ve 12. století dumortierit těžil v zemích Afghánistánu, nikdo netušil, že jde o nezávislý minerál, který absorbuje mnoho užitečných vlastností.

Ve druhé polovině 19. století tedy francouzští vědci pracující v Alpách znovu objevili svět krásný modrý drahokam. Od té doby již dumortierit nebyl protějškem lapis lazuli. Minerál dostal své jméno na počest slavného francouzského mineraloga Eugena Dumortiera. Objevení nugetu se výzkumník bohužel nedožil.

To je zajímavé! Eugene Dumortier byl amatérský geolog. Jeho vědecká činnost začala, když badateli bylo již 50 let. Díky tvrdé práci, zájmu o znalosti se Dumortierovi podařilo dosáhnout uznání tehdejší komunity vědců, což se podařilo jen málokomu. Na cestě za objevy podpořil Eugena profesor Jean-Baptiste Fournier, který nováčka naučil potřebné disciplíny. Paralelně Dumortier studoval němčinu a angličtinu. Poté, co se výzkumník zabýval paleontologií a mineralogií, učinil mnoho objevů, a to i přes relativně krátkou dobu vědecké činnosti. Dumortierit objevili jiní vědci, ale krásný modrý minerál zaslouženě zvěčnil jméno velkého průzkumníka.

Dumortierit (Al,Fe)7(BO3)(SiO4)3O3 je kosočtverečný nerost, boritokřemičitan hliníku a železa. Byl popsán již ve 12. století jako údajný lapis lazuli na lokalitě v Beaunan u Lyonu (Francie), kde se vyskytuje v granátické rule spolu s cordieritem a sillimanitem.

Dumortierit většinou vytváří tence sloupcovité, jehlicovité až vláknité agegáty paprsčitě nebo rovnoběžně uspořádané. Může ale být i kusový. Typická je pro něj fialová barva. Jindy je modrý, červenofialový nebo zelenkavý. Vryp je bílý. Dumortierit je zřetelně štěpný, průsvitný, se skelným až hedvábným leskem.

 • Tvrdost T = 7, hustota h = 3,4 g·cm−3.
 • Je nemagnetický. Před dmuchavkou se netaví, ztrácí barvu, bělá, zůstává nemagnetický.
 • Je pleochroický, index lomu n = 1,659 až 1,723, charakter minerálu i charakter zóny jsou negativní.

Dumortierit si můžeme splést například s kyanitem, čaroitem nebo cordieritem.

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem