CHRYZOLIT / PERIDOT MESA, léčitel-láska-přátelství-štěstí

Nejprodávanější

CHRYZOLIT SCHOPNOSTI KAMENE, SYMBOL SLUNCE

Chrysolit v překladu znamená zlatý kámen, dokonce i ve starověku to byl symbol Slunce. Jak starověcí Řekové věřili, že osobě s peridotem je dána skutečně královská velikost a důstojnost.

 

Kouzelné kouzlo kamene je zaměřeno na zlepšení života v následujících oblastech:

 • Láska je něco, bez čeho není člověk schopen žít šťastný život. Volba hodného partnera, společníka na celý život, je snem většiny něžného pohlaví. Kouzlo kamene tlačí lidi navzájem do náruče.
 • Přátelství může být krátkodobé, ale aby se takový vztah prodloužil o mnoho let, je třeba se zbavit závisti. Drahokam pomáhá překonat závist přítele v sobě.
 • Kariéra: k dosažení vysokých výsledků v profesionální činnosti je zapotřebí maximální úsilí a co je velmi důležité, je důvěra ve vlastní schopnosti. Chryzolit vás přiměje věřit v sebe a naučí se používat vrozené vlastnosti.
 • Společnost: prostředí často klade nadměrné nároky, někdy je nutné uchýlit se k soudní pomoci. Peridot přispívá k příznivému řešení soudních sporů.
 • Duševní zdraví ovlivňuje kvalitu života. Úzkost, obavy, fóbie, mánie, existence jedu z deprese. Chryzolit dodává svému majiteli optimismus, který pomáhá zbavit se nervových a duševních poruch.

Energie kamene ovlivňuje většinu oblastí života a pomáhá člověku pochopit svět novým způsobem. Chryzolitové vibrace plní následující funkce:

 • zmírnit apatii, deprese, dát pocit radosti a svobody
 • přispět k nastolení myšlenkového procesu, učinit mysl „bystřejší“
 • chránit před vlivem temných sil, pomáhat „eliminovat“ nepřítele
 • zmírňuje posedlost, která může zatemnit hlavu, přinutit člověka vykonávat vůli někoho jiného proti vůli osoby
 • chrání majetek před požáry a chrání osobu před nehodami
 • podporuje rozvoj předvídavosti a vhledu u člověka
 • pokud dáte amulet pod polštář, ochrání majitele před rušivým spánkem

Amulet vás probudí z jasného snu, pomůže vám vidět barvy nového života, naučí se cítit se beze strachu a užívat si radosti z existence.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Ve starověkých kronikách se o chryzolitu říká: „existuje léčitel s bolavým lůnem“. 
Moderní doporučení použití chrysolite pro řešení mnoha problémů.

 • léčivý kámen vrací zrakovou ostrost
 • analgetický účinek, je jednou z hlavních vlastností minerálu
 • řeší zdravotní problém v žaludku, slinivce, střevech a jícnu
 • obnovuje práci srdce, pomáhá čistit krev a posilovat cévy
 • normalizuje produkci hormonů, má příznivý účinek na endokrinní systém
 • posiluje imunitní systém, zlepšuje odolnost těla vůči nachlazení a virovým chorobám
 • podporuje posílení nervového systému, uvolňuje svalové křeče
 • pomáhá řešit psychologické a duševní problémy
 • pomáhá vyrovnat se s fobií, nespavostí a neklidným spánkem
 • pomáhá zbavit se nervózních tiků a koktání
 • upřednostňuje rychlé zotavení pooperačního období a rehabilitaci v důsledku vážného traumatu
 • pomáhá při práci žen, tlumí bolestivé pocity
 • energie minerálu dělá s migrénami vynikající práci

Použití minerálu pro léčebné účely ve formě prášku nebo mastí je běžné v léčebných postupech různých národů.

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Astrologické vlastnosti peridotu jsou podle odborníků, kteří studují vliv hvězd na osud lidí, vhodné naprosto pro všechny zástupce zodiakálního kruhu. Každý, kdo je schopen převzít odpovědnost za osud do vlastních rukou, má právo rozhodnout se, komu může vzácný amulet vyhovovat. Pokud je pro člověka astrologická předpověď důležitá, níže jsou uvedena užitečná doporučení.

 • Ryby s pomocí vibrací chryzolitu pocítí podporu při rozhodování bez váhání a také pomoc při odstraňování konfliktních situací v rodině a v práci.
 • Lvi díky síle dopadu amuletu budou schopni rychle získat zasloužené uznání, kouzlo kamene pomůže odstranit překážky, které vznikají při dosažení cíle.
 • Panna, olivový kámen pomáhá při posilování sebeúcty a také pomáhá snižovat laťku v požadavcích na sebe i ostatní.
 • Váhy, které mají s sebou talisman, se vyhýbají zradě lidí. Chryzolit je zbaví kreativního házení, řekněte jim, kterým směrem se pohybovat.
 • V Býkovi, tvrdohlavosti od přírody, kvůli nadměrné kvalitě trpí. Peridot pomáhá zkrotit negativní vlastnosti.
 • Blíženci někdy na rozhodnutí spěchají a v důsledku toho jsou často zklamaní. Použití drahokamu za účelem amuletu pomůže vyhnout se krátkozrakosti a chybám.
 • Beran je znamení zvěrokruhu, které se od ostatních liší přehnanou přímočarostí, chryzolit pomáhá vyrovnávat postavu.
 • Kompatibilita minerálu se zbývajícími znameními, Vodnář, Rak a Štír, nezaručuje vysoký výsledek, ale poslouží jako vynikající dekorace.

Přiřazené jméno má zvláštní vliv na osud. Stává se, že tyto vlivy zabraňují tomu, aby se člověk otevřel a cítil plnost života. Jakákoli energie bez jejího ovládání se mění ve „zběsilý“ tok, který je správně přesměrován pomocí energie krystalu.

 

BARVY A ODRŮDY

Chryzolit je rozdělen na několik typů, v závislosti na jeho barvě a lesku. Je důležité vzít v úvahu, že neexistuje přísné rozdělení na typy, proto je minerál rozdělen výhradně odstíny. Toto rozdělení není přesné, to znamená, že některé kameny lze připsat několika skupinám. Někteří klenotníci dávají přednost rozdělení kamene na odrůdy podle původu, ale tato metoda se používá méně často. Podle barvy je chrysolit rozdělen do následujících typů:

 • Intenzivní zelená. Je to jeden z nejoblíbenějších odstínů. Takové kameny jsou někdy zaměňovány se smaragdy. Vzorky mohou mít světlou nebo tmavou barvu.

 • Bledě zelená. Patří sem pistácie, zástupci oliv. Jsou nejčastější. Nejčastěji jsou takové chryzolity docela lehké.

 • Žlutá. Vzorky mohou být žluté, někdy dokonce s příměsí červené nebo hnědé. Takové kameny jsou považovány za vzácnější. Zájem jsou zejména zástupci zlata.

 • Peridot Mesa a hvězdný typ se také rozlišují samostatně. Mohou mít různé barvy, ale mají další jedinečné vlastnosti. Kameny odrůdy Mesa těží indiánské kmeny ručně a jsou také považovány za největší. Chryzolit ve tvaru hvězdy je nejvzácnější a nejdražší, což je odůvodněno jeho neobvyklou brilancí.

 

 • „Emerald“ se zlatým nádechem vypadá nejpůsobivěji večer, při svíčkách. V šeru je příjemné nahlédnout do zeleného kouzla vzácného krystalu.

NALEZIŠTĚ

Nejznámějším ložiskem je ostrov Zeberged, kde byl poprvé objeven chryzolit. Tam je stále poměrně velká akumulace peridot. Kromě toho se kámen často nachází v následujících zemích: USA, Austrálie, Pákistán, Jižní Afrika, Brazílie, Afghánistán, Srí Lanka, Tanzanie.

Na těžbě kamene se podílí také Rusko, Mongolsko, Myanmar, Zaire. Zelený olivín se obvykle nachází ve velkých hloubkách. Často se těží jako doplňkový materiál. Chryzolit se například nachází v blízkosti diamantových rýh.

HISTORIE A TRADICE

Krása jarního zeleného drahokamu je půvabná. „Večerní smaragd“ tak se tomu kamenu říkalo v dávné minulosti. Podle starověkých legend mohl zelený kámen, vrhající zlato, zachránit před potížemi, oslavovat a uzdravovat. I ve starověkém Písmu je zmínka o chryzolitu jako o jednom z „biblických kamenů“ nacházejících se ve veleknězově prsním svalu.

Chryzolit je známý jako prehistorický minerál. Čtyři sta století před naším letopočtem se drahokam dostal do rukou člověka. V okolí se častěji vyskytovaly útvary odrůdy olivů drahokamů diamanty.

Zpočátku se typ peridot rozšířil mezi Mongoly. Objevili vzácný materiál mezi skalami Khangai Highlands. Podle jejich přesvědčení byl s draky spojen neobvyklý zelený minerál. Mongolové proto věřili, že má silnou magickou energii. Sloužil k ochraně rodiny a také ke zvýšení fyzické síly.
Kámen byl také populární mezi Egypťany. Věří se, že právě oni objevili tento minerál. Název „chryzolit“ dostal materiál podle názvu ostrova, kde byly nalezeny první vzorky.
Kromě toho získal chryzolit velkou slávu v Evropě a Indii. Tak vynikla hlavní magická vlastnost kamene - vytvoření vnitřní harmonie. Od té chvíle se šperky začaly používat pro litoterapii, podrobněji byly zkoumány různé druhy kamenů. To vedlo ke vzniku klasifikace.
Chryzolit používali primitivní lidé. Předpokládá se, že materiál byl tehdy rozšířenější. To je odůvodněno skutečností, že je převážně magmatického původu. Protože se zelený olivín snadno tvaruje, byl často používán k výrobě nástrojů a zbraní.

 • Nádherný broušený krystal je součástí sedmi „historických kamenů“ Diamantového fondu Ruska. Velikost exkluzivního vzorku je 5,2 x 3,5 cm, výška dosahuje 10,5 mm a hmotnost je 192,75 karátů. Směs odstínů olivové a zelené dává nápadné zbarvení jedinečného vzorku. Podle historiků tento chryzolit sloužil jako artefakt pro římského císaře Nerona. Údajně prostřednictvím krystalu vládce mohl uvažovat o historických událostech.

Drahokam se rozšířil po celém světě díky vojenským kampaním, včetně těch spáchaných křižáky. Kámen se proslavil především před několika staletími díky svým léčivým a magickým vlastnostem. Mezi vírami o magii kamene se šířily příběhy, že kouzlo nerostu vrátilo mužům udatnou vášeň a sílu.

FAKTA

Chryzolit vždy přitahoval lidskou pozornost, což vedlo ke vzniku mnoha legend. Kromě toho má kámen mnoho jmen, často se používá k různým účelům. Během existence chryzolitu se proto o něm objevilo mnoho zajímavých faktů. Nejoblíbenější jsou:

 1. Minerál býval často zaměňován s topazem. Navíc název „topaz“ pravděpodobně pochází z názvu ostrova Topazios, kde, jak se ukázalo, se těžily chryzolity.
 2. Přestože má kámen seznam jmen, za oficiální jsou považovány pouze 3 možnosti - chryzolit, peridot a olivín.
 3. Věřilo se, že v Rusku se těžily „uralské chryzolity“. Později se však ukázalo, že se jedná o mnohem cennější kámen - demantoidní granát.
 4. Během vulkanické erupce může tento minerál spadnout na zem a zůstat na povrchu. Tento jev se nazývá chryzolitový déšť.
 5. Na Havaji můžete vidět zelené pláže. Je to olivín, který dává tuto barvu písku.
 6. Ve starověkém Egyptě byl kámen těžen výhradně v noci, protože existovala víra, že ráno se tento kámen „skrývá“ před lidmi.
 7. Na území Cejlonu probíhá celý podvodný obchod - rozbíjí se rozbité zelené skleněné lahve, ponořené na několik dní do mořské vody a poté prodávané turistům pod rouškou chryzolitu.
 8. Chryzolit byl součástí meteoritu, který spadl v Čeljabinské oblasti v únoru 2015.
 9. Největší minerál je uložen v Smithsonian Institution (USA). Jeho hmotnost je Z10 karátů.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

 • Chrysolit (peridot) je olivín kvalitní drahokamy nádherných zelených odstínů, který září a třpytí se i při slabém osvětlení nebo za šera. Z lomu paprsků v kameni začne oslnění „tancovat“. Nadprůměrná tvrdost a hustota minerálu umožňuje jeho zpracování a použití k výrobě šperků
Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem