TANZANIT, novodobý Král drahokamů-kámen transformace

Nejprodávanější
Další nejprodávanější

TANZANIT SCHOPNOSTI KAMENE, KLID - BOHATSTVÍ - LUXUS - RODINA - VĚRNOST

Kámen transformace -  umožňuje zbavit se depresí, ustrnulých a starých myšlenkových vzorců, očistit karmu a jít vpřed s optimismem a inspirací.

 • drahokam pomáhá majiteli objevit v sobě nové aspekty, najít smysl, smysl života
 • pomůže se vyrovnat se s obtížnou životní situací, když je člověk na křižovatce, musí jen požádat talisman o pomoc - správné rozhodnutí samo navštíví majitele
 • působí jako věrný společník psychiků, protože dokáže odhalit a posílit dar jasnozřivosti, lidé, které příroda neobdařila psychickými schopnostmi, budou s pomocí tanzanitu schopni rozvíjet smysl pro intuici
 • vytváří kolem nositele klidnou atmosféru, díky této magické vlastnosti se majitel minerálu jen zřídka stává účastníkem konfliktních situací a všechny neshody se řeší mírumilovně
 • je drahokam symbolem silné rodiny, manželské věrnosti, v případě zrady jednoho z manželů talisman pošle na osobu ve všech záležitostech selhání, které bude pronásledovat zrádce, dokud se neusadí
 • u osamělých lidí pomáhá potkat spřízněnou duši, ale pokud má člověk v mysli jen aféru a nevytváří rodinu, kámen není jeho asistentem
 • nese slávu talismanu bohatých, protože je schopen přilákat k člověku tok peněžních zdrojů, to ale neznamená, že vám maskot pomůže vyhrát milion dolarů v loterii, netoleruje líné, nedostatek iniciativních lidí, kámen upřednostňuje pouze cílevědomé a pracovité jedince
 • chrání lidi, kteří stojí před volbou druhu činnosti, kámen zaměřuje pozornost člověka na ty talenty, které majiteli pomohou získat z práce maximální zisk, potěšení a seberealizaci, minerál přináší inspiraci kreativním osobnostem, nekonečný let fantazie při vytváření nových mistrovských děl

Existuje přesvědčení, že tanzanit je ideální jako dárek pro manželský pár na stříbrnou svatbu, která je považována za střed rodinných vztahů. Minerál pomůže manželům žít ještě mnoho let v lásce a harmonii a naplní jejich dům potřebnou energií.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • vliv na zrakovou ostrost - rozjímání o tanzanitu pomůže zlepšit váš zrak, minerál se doporučuje použít ke zmírnění namáhání očí při delší práci na monitoru nebo při jakékoli činnosti, která vede k únavě očí.
 • bolest hlavy - při rozjímání o kameni se nervový systém uvolní, což pomáhá překonat záchvaty migrény
 • prevence nachlazení - tradiční léčitelé tvrdí, že majitelé minerálu jsou méně náchylní k výskytu chřipky nebo nachlazení než ostatní, protože pravidelné nošení drahokamu posiluje imunitu člověka
 • bolest páteře - tanzanit se stane asistentem lidí zabývajících se sedavým zaměstnáním - minerál jim uleví od bolesti v jakékoli hřbetní oblasti
 • onemocnění kůže - při kontaktu s pokožkou drahokam zbavuje nositele jakýchkoli kožních chorob, včetně teenagerských vyrážek a akné.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Tanzanit omývejte pod proudem vlažné vody, můžete ho nechat i přes noc ve sklenici vody, následně jej důkladně osušte.
 • nabíjení provádějte po krátkou dobu na přímém slunci.

TALISMANY A KOUZLA

 • lidé, kteří hledají štěstí, prosperitu a úspěch v životě, se mohou bezpečně obrátit o pomoc na tanzanit, talismanem mohou být buď šperky (náušnice, přívěsky, prsteny), nebo jen oblázek v rámu nebo bez něj
 • každodenní přidání brože s minerálem k obrazu jistě přispěje k kariérnímu růstu
 • prsten s drahokamem vám pomůže najít pravou lásku, vytvořit silné manželství
 • náušnice s tanzanitem pomohou majitelce stát se ženštější, atraktivnější v očích silnějšího pohlaví, dodají ženě sebevědomí a šarm

ŠPERKY

Nuget z daleké africké země je velmi obtížné zpracovat kvůli přirozené měkkosti a křehkosti. Jen málo klenotníků se rozhodlo s ním spolupracovat, protože cena minerálních krystalů je vysoká a čas ztracený v případě selhání je k nezaplacení. Přesto ti mistři, kteří jsou schopni tohoto úkolu, vytvářejí velkolepá mistrovská díla šperků.

 • Kupující přirozeně nenajde tanzanitové šperky ve stáncích na trhu nebo v klenotnických buticích. Takové šperky prodávají pouze elitní klenotnické domy. Tento polodrahokam je zarámován do drahých kovů, takže náklady na výrobek z přírodního kamene jsou vysoké

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Tanzanit není vhodný pro všechna znamení zvěrokruhu. Minerál má silnou energii.

 • Beran může vždy nosit tanzanitový talisman. Dá rozvahu a klid.
 • Nugget také přinese Býkovi štěstí ve finančních záležitostech, najdou pravou lásku.
 • Pro Lvy je minerál také příznivý. Kámen pomáhá eliminovat negativní rysy obtížného charakteru Lva a posiluje vše pozitivní, co je v něm přítomno. Díky tomuto efektu bude majitel kamene rozvíjet složité vztahy s lidmi.
 • Nugget je vhodný i pro Střelce. Kámen pomáhá zástupcům znamení najít harmonii nejen v sobě, ale také v prostředí.
 • Díky tomuto klenotu se Střelec rychle zbaví všech negativních emocí, které jsou s nimi spojené.
 • Talisman s tímto minerálem je vhodný pro ryby. Díky němu získávají sebevědomí. Nugget navíc poskytuje Rybám finanční pohodu a zvyšuje jejich atraktivitu. Nosit amulet vám umožní rychle najít spřízněnou duši, abyste si s ní vybudovali spolehlivou rodinu.
 • Ve formě talismanu je drahokam doporučován pro použití Vodnářem, Rakem. Tento krystal k nim přiláká finanční blahobyt, přispívá k získávání opravdové lásky.

U ostatních znamení je nuget neutrální, nepochopí jeho vliv. Doporučuje se, aby si kámen kupovali pouze ve formě elegantní a efektivní dekorace. Ale pro výše uvedená znamení zvěrokruhu bude tanzanit vyhovovat přesně jako amulet.

(„+++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec + + +
Býk +
Blíženci +
Rak ++
Lev +
Panna +
Váhy +
Štír +
Střelec +
Kozoroh ++
Vodnář ++
Ryby ++

ŽIVEL: Oheň
PLANETA: Slunce

NALEZIŠTĚ

Jedním z důvodů vysokých nákladů na kámen je jeho vzácnost a nedostupnost. Od okamžiku objevu do současnosti je známo pouze jedno ložisko, ve skutečnosti je domovinou nerostu Tanzanie, provincie Arusha, která se nachází jihozápadně od hory Kilimandžáro, ve vzdálenosti 60 km. Pole s názvem Merelani je od roku 1990 rozděleno do čtyř bloků. Každý z bloků vyvíjejí různé těžební společnosti. Od roku 2004 bylo 60% všech zásob nerostných surovin vytěženo v jednom ze čtyř bloků tanzanskou společností Tanzanite One Group.

BARVY

Tanzanity, těžené v útrobách země, mají nejčastěji hnědou barvu. Aby byla získána sytě modrá, jsou kameny tepelně zpracovány. Minerály nalezené na povrchu jsou již obdařeny mimořádnou modrofialovou barvou, protože byly vystaveny přirozeným teplotám. Všechny vytěžené vzorky jsou rozděleny do dvou typů. Některým dominuje modrá, jiným fialová. Postoj k jednomu nebo druhům určuje množství chromu a vanadu v chemickém složení minerálu.
Také příroda představuje malé vzorky růžových a levandulových odstínů a někdy zcela průhledné. Existují velké zelené krystaly. Často se vyskytuje kombinace několika barev v jednom nugetu.

HISTORIE A TRADICE

Všechno to začalo v létě roku 1967. Portugalec Manuel De Souzo se vydal na expedici do Tanzanie hledat vzácné rubíny, pomáhali a doprovázeli objevitele Masajů - jednoho z největších kmenů domorodých obyvatel. O několik týdnů později, unavená dlouhým neplodným hledáním, expedice objevila ložiska velkých purpurově purpurových krystalů. Stalo se to v provincii Arusha, na úpatí hory Kilimandžáro. Usazeniny kamene se vytvářely ve trhlinách, kde docházelo ke změnám pod vlivem tlaku hornin a vysokých teplot.

Zpočátku byl nález zaměněn za safíry minerál se však ukázal být mnohem měkčí. O něco později studie ukázala, že nález je rozmanitý Zoisite - poměrně známý a rozšířený minerál, který nebyl v klenotnictví používán. Vzácný nuget riskoval, že zůstane bez povšimnutí a neznámý. Ale již v roce 1968 kámen upoutal pozornost Henryho Platy, viceprezidenta amerického klenotnictví „Tiffany“, který na počest ložiska nerostů pojmenoval drahokam tanzanit.

Od té doby se tanzanit navzdory všem obtížím při zpracování používá k výrobě drahých, exkluzivních šperků. Jedna z verzí říká, že slavný přívěsek „Srdce oceánu“ z filmu „Titanic“ používal vložku z tanzanitu, která vypadala jasněji a atraktivněji než modrý safír

 • Propagaci tanzanitových šperků velmi usnadnila herečka Elizabeth Taylor. Byla neuvěřitelně vhodná pro výrobky obsahující kámen, které se líbily mnoha fanouškům.
 • Největší řezaný tanzanit je vystaven v Smithsonianově muzeu.
 • Nugget s názvem „Queen of Kilimanjaro“ váží přes 200 karátů. Takový vzácný krystal je zasazen do náhrdelníku a je obklopen téměř tisíci malými diamanty.

Zajímavost:

 • Největší broušený tanzanit na světě s hmotností 242 karátů patří Michaelu Scottovi, generálnímu řediteli společnosti Apple. Tento kámen je ozdoben čelenkou zvanou „královna Kilimandžáro“.
 • Smithsonian Research Institute ve Spojených státech amerických má také broušený tanzanit, který váží 122,7 karátů.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI 

Jednou ze zajímavých vlastností tanzanitu je optický pleochroismus - kámen je schopen měnit barvu v závislosti na úhlu pohledu. Některé vzorky mohou vykazovat alexandritový efekt. To znamená, že minerál vypadá za denního světla modře a v umělém světle se zbarví do fialova. Existují také vzácné exempláře vybavené efektem kočičího oka.
Tanzanit je průhledný a má skelný lesk. Je to měkký a křehký minerál, takže ne všichni klenotníci se podílejí na jeho zpracování. Při řezání nerostu se řemeslníci snaží vylepšit jeho přirozenou modrou barvu. Stejné vzorky, které příroda neobdařila sytou safírovou barvou, se mohou zahřát až na 500 ° C - pod vlivem teploty zmizí všechny doprovodné odstíny a modrá se stane bohatší.

Vlastnost popis
Vzorec Ca2Al3(SiO4)(Si2O7)O(OH)
Tvrdost 6,5 - 7
Hustota 3,35 g / cm
Index lomu 1,691 - 1,700
Přestávka Nerovný.
Křehkost Křehký.
Výstřih Perfektní.
Syngonia Kosočtverečný.
Glitter Sklenka.
Průhlednost Průhledný.
Barva Safírová modř až ametystová fialka.
Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem