SYENIT, energie-láska-prosperita-ochrana

SYENIT SCHOPNOSTI KAMENE, ENERGIE - OCHRANA - LÁSKA - PROSPERITA

Syenit je produktem sopečné činnosti planety, která za miliony let nahromadila pozemskou energii. Je schopen provádět neustálou výměnu energie s osobou. To pomáhá harmonizovat vnitřní stav a nastolit klid v duši a rovnováhu

 • kámen je široce používán v jasnozřivosti a mimosmyslovém vnímání jako talisman
 • odhaluje talent, zvyšuje schopnosti, pomáhá rozšiřovat hranice světa kolem něj, je účinný v rukou studentů, protože je schopen pomoci každému, koho to táhne k novým věcem, k objevům, k poznání vesmíru a jeho zákony

Jako amulet je minerál ochranou před vyrážkami a nepřátelskými akcemi zvenčí. Mnoho astrologů tvrdí, že pro Býka a Berana malý syenit umístěný nad vchodem do domu ochrání před zlým okem a špatnými myšlenkami a vytvoří atmosféru lásky a prosperity.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

V lidové medicíně se věří, že žluté a šedé nefelinické syenity mají příznivý účinek na gastrointestinální trakt a zvyšují chuť k jídlu, zatímco zelené a šedé normalizují fungování nervového systému a zlepšují vidění.

 • kámen je v čínské a tibetské medicíně široce používán jako biostimulant na biologicky aktivních bodech těla
 • v indické ajurvédě malé hladké kulaté syenity zmírňují bolesti různé povahy a lokalizace
 • v tradiční medicíně našel kámen také využití. Při masážních procedurách se používá leštěné gabro. V lázeňských salonech má masáž minerálem ohřátým na pokojovou teplotu relaxační a revitalizační účinek

BARVY A ODRŮDY

V závislosti na mineralogickém složení jsou syenity rozděleny do typů:

 • Sienodierity (Diorites) jsou zelenošedá, středně zrnitá, skvrnitá struktura, ve které jsou dokonale viditelné všechny minerály: magnetit, ilmenit, apatit, obyčejný rohovec. Tento masivní kámen se používá ve stavebnictví díky svým vlastnostem: vysoká tvrdost, křehkost, pevnost (lze ho brousit pouze diamantem).
 • Monzonity (Gabbro) jsou černé, tmavě zelené, skvrnité, hladké, rovnoměrně zrnité struktury, bohaté na plagioklas, křemen, chromit a apatit. Gabbro je podobný dioritu, ale má tmavou barvu. Používá se k výrobě vysoce pevných obkladových a stavebních kamenů.
 • Syenit - porfyr - šedý, hnědý, obsahující velké krystaly nosníku, s trachytickou strukturou.
 • Nefelínské syenity jsou bílé, našedlé, načervenalé a nazelenalé, velmi připomínající žulu s mnoha složkami: živcem draselným, zrnitým nefelinem, titanem, enigmatitem, chlorem, fluórem, fosforem a barevnými kovy, které určují barvu kamene. Je to zásaditá dotěrná hornina.

Složité kolísavé složení nefelinického syenitu určilo vzhled několika typů tohoto minerálu:

 • Khibiny. Vyskytují se v Khibinách a mají složitou hrubozrnnou strukturu.

 

 • Foyaita. Plemeno s velkými zrny na světle šedém pozadí.

 

 • Miaskity. Minerál se širokou škálou barev: od šedé po růžovou a tmavě šedou. Obsahuje zirkon, korund a granáty, díky kterým to vypadá, že skrz tloušťku kamene vyzařuje lesk.

 

 • Rischorrites. Díky biotitu mají kameny ušlechtilou barvu: od sytě zelené po šedý okr.
 • Luyavrita. Díky přesycení zásadami má černo-zelenou barvu a pruhovanou strukturu.

 

Když zvětralý, nefelinický syenit získává modrou záři.

NALEZIŠTĚ

Syenit je často společníkem žuly, a proto se obvykle nachází poblíž jeho ložisek - v okrajové zóně - ve formě masivů a žil. Kámen je klasifikován jako vyvřelá hornina umístěná hluboko v podzemí, i když díky neustálému vnitřnímu životu planety se nyní často nachází na povrchu.

Toto plemeno je jedním z nejrozšířenějších na Zemi a vyskytuje se všude. Velká ložiska se nacházejí v Severní Americe (Arkansas a Wisconsin), Africe (Jižní Afrika, Keňa, Uganda), Brazílii, Německu a skandinávských ostrovech. V Rusku byla nalezena ložiska syenitu na trans-Bajkalském území, na hřebenu Jenisej a na poloostrově Kola. A v pohoří Sajan se nachází rezervace zvaná Krasnojarské pilíře. Bizarní sloupy a pilíře zde vytvářejí nadpozemskou krajinu. Jsou to bizarní bloky naskládané na sebe.

HISTORIE A TRADICE

Syenit je magmatická plně krystalická hornina bez křemene středního složení, středně zásadité zásaditosti. Navenek se kámen podobá žule, ale syenit je nezávislá skupina kamenů, které téměř neobsahují křemen (méně než 5%).

Syenit - masivní, tvrdá hornina, vzhledově podobná žule.

 • Tento kámen se začal používat ve starověkém Řecku. V blízkosti Song City byly objeveny krásné narůžovělé a šedé kameny, které jsou ideální pro stavbu nebo obložení domů a silnic. Ts. Plinius poté připisoval minerál horninám pod obecným názvem Siena. A o několik století později v Německu poblíž města Drážďany našel G. Werner podobné kameny a na základě starověkých záznamů a srovnávací analýzy mu dal název syenit.
 • V Rusku jsou také překvapivě zajímavé popisy syenitu, které nechal princ Kropotkin v 19. století po cestě do Burjatska. Všiml si, že minerál má vrstvenou strukturu a je proložen žulou.
 • Světoznámé sfingy na Univerzitním nábřeží v Petrohradě jsou vytesány ze syenitu, jsou staré zhruba tři a půl tisíce let.
 • Krasnojarské pilíře růžového syenitu „vyrostly“ na těle obrovského monolitu. Před mnoha miliony let bylo během násilné magmatické činnosti roztavené magma schopno prorazit praskliny v něm a zmrznout na povrchu a vytvořit magický obraz.

Syenit nelze připsat drahým kamenům. V drahých špercích se nepoužívá. Jeho hodnota je ale jiná: byla a zůstane symbolem věčnosti a nedotknutelnosti Přírody, připomínající křehkost a nejistotu člověka.

Všechny druhy syenitu jsou žádané lidmi v různých oblastech života, protože náklady na jejich zpracování jsou minimální.

 1. Nepheline syenite, který v geologii patří do skupiny rámcových silikátů, se používá v:
 • Konstrukce: jako drcený kámen pro cesty a plošiny u domů, vnitřní a vnější obklady domů, sokly, balkony, podlahy; při výrobě antikorozních nátěrů pro železobetonové konstrukce.
 • Chemický průmysl: při výrobě cementu, sody, alkálií, lepidel, gelů, papíru a kůže. Od 30. let 20. století je hojně využíván jako surovina pro výrobu oxidu hlinitého, který je při výrobě hliníku nezbytný. Patří k řadě neodpadů, protože vedlejší produkty: soda a kal se používají při výrobě cementových a silikátových výrobků, ve sklářském a keramickém průmyslu. Moderní technologie umožňuje současně izolovat vzácné chemické prvky: gallium, rubidium a cesium.
 • Zemědělství: Jako součást vysoce účinného hnojiva pro kyselé půdy. Taková hnojiva jsou vytvořena na bázi draslíku a bez chloru. Jsou absolutně neškodné pro půdu, rostliny a lidi. Snižují kyselost, vytlačují draslík a vytvářejí podmínky pro rychlou asimilaci živin rostlinami.
 • Pro dekorativní účely: pro výrobu soch, zdobení fontán, schodů, výrobu krabic, fotorámečků, psacích souprav
 1. Diorit se díky své barvě a struktuře používá k výrobě desek, podstavců, soch, hvězd, monumentů.
 2. Gabbro se používá ve stavebnictví ve formě kamenných tašek, drceného kamene, třísek, vysoce pevného obkladového materiálu, jako suroviny pro odlévání kamene a při výrobě minerální vlny.
 3. Porfyr je jednou z nejtvrdších hornin. Jsou o čtvrtinu tvrdší než žula. Tato kvalita se používá při stavbě a opláštění. Obkladové dlaždice nebo dlažební kostky z porfýru vydrží 14–15 let, což je dvojnásobek životnosti žulových dlaždic. Díky své vysoké odolnosti proti opotřebení se nebojí nárazů, ostrých podpatků a škrábanců. A nízká tepelná vodivost z něj činí vynikající tepelně izolační dokončovací přírodní materiál. Porfyr má úžasnou samočisticí vlastnost. Umožňuje použití tohoto minerálu jako podlahové krytiny v továrnách a na čerpacích stanicích, v autoservisech a prodejnách automobilů, kde je nevyhnutelná kontaminace podlahy těžko odstranitelnými látkami ropného původu. Skvrny zmizí za 2-3 týdny. Výroba obkladových desek nevyžaduje další zpracování, protože řezaný kámen má vzor vytvořený samotnou přírodou.
Dekorativní použití porfyru je dáno přirozenou krásou vzoru a používá se ve stropech a bazénech. Stropní desky z tohoto minerálu jsou schopné vytvořit efekt starověkých římských staveb. Kámen je krásně zbarvený a nabývá jakékoli barvy.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

Syenit, plně krystalická hornina, vznikla v důsledku sopečné činnosti, která na Zemi pokračovala po mnoho tisíc let. Pohyb magmatu a jeho neustálé doplňování o nové minerály tvořily zajímavou strukturu kamene - kombinaci malých a velkých minerálních zrn různých barev růžové, šedé, zelené a tmavé.

Horninu nejčastěji tvoří živce, tmavě zbarvené minerály a oxid křemičitý. A koncentrace kyselých minerálů dělá ze syenitu zásaditou horninu.

Vlastnost popis
Tvrdost 6
Hustota 2600 kg / m³
Trvanlivost 150-300 MPa
Jasnost 86%
textura Masivní
Struktura Plně krystalické, rovnoměrně krystalické, někdy porfyritické, jemné a středně zrnité
Míchání Živec a tmavě zbarvené minerály
Forma výskytu Hráz a akcie
Genesis Dotěrný
Barva Světle zbarvené horniny, šedavé a narůžovělé, podle barvy draselného živce a obsahu tmavě zbarvených minerálů

Geologové často nazývají kámen žulou bez křemene kvůli absenci sálavého minerálu v jeho složení. Tato funkce zbavuje kámen jeho lesku. Syenit je obecně velmi podobný žule, ale je náchylnější ke zvětrávání a úroveň pevnosti je nižší.

Syenit je hrubozrnná rušivá vyvřelá hornina, která vzniká pomalým ochlazováním roztavené lávy pod povrchem Země. Má obecné složení jako žula.

 • Ultrafialové světlo (UV) je světlo kategorizované mezi vlnovými délkami 100 nm a 400 nm. Tyto vlnové délky jsou kratší než to, co mohou lidé vidět.
 • Fluorescence je emise světla látkou, která absorbovala světlo v ultrafialové oblasti spektra a vyzařuje světlo ve viditelném spektru. Vyzařované světlo má delší vlnovou délku, a proto může být viditelně vidět, než vzrušující neviditelná UV vlnová délka. Fluorescence probíhá na atomární úrovni. Když látka fluoreskuje, elektrony v atomech reagujících na UV světlo jsou excitovány vlnovou délkou a využívají energii ke skoku pryč od jádra na vyšší elektronovou dráhu. Jádra nemají ráda prázdné elektronové obaly, takže stahují elektrony zpět dolů, aby zaplnily prázdnou štěrbinu. Tento pohyb zpět uvolňuje energii, která se projevuje světlem ve viditelném spektru.
 • „Yooperlites“ obsahují různé sodality s nečistotou, která reaguje na specifickou UV vlnovou délku 365nm. Tato vlnová délka byla vyvinuta pro detekci kočičí moči a také pro použití ve výrobních procesech. Fluorescenční syenit má minimální fluorescenci s vlnovou délkou 395 nm.
 • Ve většině případů syenit není fluorescenční. Ve většině případů sodalit také není fluorescenční. Předpokládá se, že podezřelý zdroj této odrůdy syenitu, který má fluorescenční formu sodalitu, pochází z centrálního Ontaria. Skála byla dopravena do oblasti Michiganu před 8 000 až 10 000 lety ledovci a/nebo ledovci na jezeře Algonquin, větším předchůdci jezera Superior. Východní pobřeží jezera Algonquin bylo v oblasti fluorescenčního ložiska syenitu. Jakmile tedy budou všechny fluorescenční vzorky syenitu vyzvednuty z pláží jezera Hořejšího jezera, zásoby budou pryč, protože je nelze doplnit – přinejmenším do té doby, než se krajinou škrábe další ledovec. Takže PROSÍM, pokud se vydáte hledat tyto úžasné skály, vezměte si jen pár a zbytek nechte pro ostatní, aby je našli.
 • Někteří lidé se pokusili najít fluorescenční syenit během denních hodin. To je téměř nemožné, protože syenit vypadá velmi podobně jako žula. Bez 365nm vlnové délky a tmy potřebné k tomu, aby bylo vidět její účinek, neexistuje způsob, jak identifikovat fluorescenční složku během dne.
 • Žula i syenit jsou si podobné v tom, že jde o rušivé vyvřelé horniny, které vznikly pomalým ochlazováním roztaveného magmatu pod zemským povrchem. Během ochlazování se minerály stejného typu spojují a vytvářejí minerální zrna. Čím pomalejší chlazení, tím větší jsou minerální zrna. Rozdíl mezi žulou a syenitem je způsoben především množstvím křemene. Žula má jako jednu ze složek více než 20 procent křemene; syenit má pět procent nebo méně.
Zobrazit více
Filtrování
dle parametrů
Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem