GALIOTIS / HELIOTIS / UŠEŃ RUDÁ, počasí v domě-štěstí do každého domova

GALIOTIS / HELIOTIS / UŠEŃ RUDÁ, SCHOPNOSTI KAMENE, ŠTĚSTÍ - OPTIMISMUS - INTUICE - RODINA

Kámen organického původu, který je schránkou plže měkkýše z čeledi Haliotidae. Tyto organismy fungují jako „rodiče“ velkých mořských perel a jejich schránky jsou úžasným duhovým výtvorem přírody. Již více než dva tisíce let v řadě lidé využívají léčivé a magické vlastnosti perleťových darů oceánu.

Kouzelný kaleidoskop odstínů ušňů nemohl přilákat kouzelníky starověku. A více než dva tisíce let v řadě jsou mušle paua považovány za magický předmět.

Je známo, že haliotis:

 • přitahuje štěstí,
 • pomáhá upozornit na majitele drahokamu a také vytvořit vzájemnou důvěru mezi lidmi,
 • odpuzuje pesimismus a nečisté myšlenky;
 • slouží jako rodinný amulet, který chrání manželství před rozchodem nebo cizoložstvím,
 • přináší dlouhý a šťastný rodinný život
 • rozvíjí intuici, duševní schopnosti člověka,
 • chrání na dlouhé cestě,

Galiotis má příznivý vliv na "počasí v domě." Od starověku jsou všechny předměty s těmito mušlemi považovány za nejlepší a nejlaskavější dárek. Takový talisman uhasí projevy negativity a udržuje harmonické vztahy mezi všemi členy rodiny.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Galiotis absorboval všechny léčebné možnosti perlorodky. A západní a východní kultury přiřazují lasturám ušňů své vlastní jedinečné vlastnosti. Předpokládá se, že drahokam se vyrovnává s chronickými nemocemi. K léčbě nemocí se používá prášek z ahaliotis, stejně jako všechny druhy produktů z těchto skořápek.

Použití agaliotis je všestranné:

 • Lidem trpícím nedoslýchavostí se doporučuje nosit náušnice z mušlí.
 • Při onemocněních dýchacích cest pomáhá nošení náhrdelníku nebo korálků.
 • K poražení pedikulózy a lupů, stejně jako k posílení vlasů, pomůže hřeben z mušle
 • Prášek z mušlí se používá k omlazení pokožky, odstranění stařeckých skvrn nebo pih.

V dávných dobách se mletá perleť používala jako antiseptikum na rány. Také haliotis byl považován za hlavní složku elixírů dlouhověkosti. Dokonce i moderní obyvatelé zemí, kde tito měkkýši žijí, přidávají prášek ze skořápek paua do jídla a nápojů. Předpokládá se, že tímto způsobem se tělo čistí, posiluje se imunita a tělo si déle zachovává mládí a krásu. Existuje také názor, že pokrmy z agaliotis zlepšují kvalitu produktů.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

Navzdory vysoké pevnosti ve srovnání s jinými druhy perleti je pro agaliotis nutná jednoduchá, ale jemná péče:

 • Vyhněte se kontaktu perleti s kosmetikou, jinak skořápka ztratí své přirozené kouzlo.
 • Chraňte výrobky před mechanickým poškozením.
 • Šperky skladujte jednotlivě, nejlépe v látkovém obalu.
 • K čištění používejte teplou vodu a měkký hadřík, žádné chemikálie.

Nejdůležitějším pravidlem pro bezpečnost ušňů je pravidelné nošení. Tento drahokam je darem z hlubin oceánu, takže potřebuje vláhu. Čím častěji se haliotis dotýká lidského těla, tím více vlhkosti z tohoto kontaktu čerpá. Pokud jsou dekorativní předměty vyrobeny z barevných skořápek, musí být tyto věci pravidelně stříkány vodou.

 • Mušle se dají používat jako součást rituálního obřadu nebo k energetickému vyčištění domu nebo jiného prostoru. Používají se při pálení bílé šalvěje či palo santa a jiných vykuřovadel.
 • Při vykuřování se na ně odkládá zapalené vykuřovadlo, či se může o mušli vykuřovadlo zhasnout. Doporučujeme do mušle nasypat vrstvu jemného písku, aby se mušle příliš nezahřála a nepraskla.
 • Mušle do rituálu doplní energii vody a moře. Doporučujeme při vykuřování používat k rozhánění či směrování kouře ptačí pero, které v rituálu zastoupí živel vzduchu.

POUŽITÍ

Při nákupu šperku ze ušňů byste měli naslouchat svému vnitřnímu hlasu – s tímto zázrakem přírody by měl být navázán neviditelný kontakt. 

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Astrologové doporučují amulety kreativním jednotlivcům, stejně jako lidem zapojeným do charitativní práce. Bez ohledu na astrologickou příslušnost přinesou produkty mušlí klid a štěstí do každého domova. A jakýkoli předmět s mušlí bude vynikajícím dárkem pro mladé manžele, jako záruka dlouhého a šťastného rodinného života.

Astrologové jsou jednotní v názoru, že galiotis je univerzální patron. Každé ze znamení zvěrokruhu pocítí energii hlubokého moře. U některých konstelací se však tato perlorodka stane původní.

 • Ryba. Pro zástupce této hvězdné rodiny je ušeň zdrojem energie a optimismu. Talisman nedovolí Rybám páchat unáhlené činy.
 • Vodnář. Různobarevný amulet dodá tomuto znamení sebevědomí, díky kterému Vodnář poletí na kariérním žebříčku.

BARVY

Jedinečnost agaliotis je v tom, že z tisíců exemplářů nelze nalézt dvě stejné schránky. Barevná paleta mušlí v kombinaci s neobvyklými vzory připomíná kaleidoskop, kde se prolínají fialové, modré, černé, oranžovo-červené, smaragdové a karmínové barvy. Hra odstínů je vysvětlena strukturou skořápky - ve složení nejsou žádné barvicí pigmenty, ale jsou zde drobné destičky, které lámou světlo. Mezi těmito deskami jsou vzduchové mezery.

Perleť tvořená jinými měkkýši většinou neoslní pestrými barvami. Jeho paleta je studená hra odstínů modré a růžové. Haliotis se od čisté perleti liší nejen spektrem barev. Schránky těchto měkkýšů jsou pevné, ale pružné. Díky křehkosti spojení molekul haliotis tlumí nárazy při mechanickém nárazu.

NALEZIŠTĚ

Všestrannost mušlí se projevuje také ve velkém množství názvů. Různobarevná perleť se nazývá: abalone, haliotis, haliotis, Firebird pírko, paua shell, nebo prostě duhová mušle. Tento kámen se také nazývá „mořské ucho“, protože haliotis měkkýšů se liší od svých příbuzných v jednoskořápkové skořápce, která opakuje tvar lidského ucha.

Zvíře, jehož krunýř slouží jako zdroj oblíbeného okrasného kamene, žije v hloubce kolem 30 metrů. Svalnaté tělo měkkýše je zcela pokryto tvrdou skořápkou, s výjimkou malého otvoru, ze kterého je viditelná „noha“, která pomáhá tělu pohybovat se. Svým tělem se měkkýš pevně přilepí na kameny, takže ho musí horníci odtrhnout nožem.

Haliotis se sklízí ve všech teplých oceánských a mořských vodách. Výjimkou je Severní ledový oceán. Největší počet mořských obyvatel plžů je chycen v Tichém oceánu, u pobřeží Ameriky a Austrálie. Těžbu provádí také:

 • Čína.
 • Japonsko.
 • Filipínské ostrovy.
 • středomořské země.
 • Atlantik.

Ušňáci jsou také populární ve východní Africe, kde je Indický oceán rodištěm měkkýšů. Mezi těžaře perlorodek patří i země jihovýchodní Asie. Ruské vody jsou bohužel příliš studené a čerstvé pro teplomilné mořské obyvatele. Severští obyvatelé však žijí u pobřeží ostrova Moneron, který je 43 kilometrů od ruského ostrova Sachalin.

HISTORIE A TRADICE

Haliotis je jednou z odrůd perlorodek. 

 • Abalone je skořápka mořského měkkýše tradičně používána Indiány na pálení bílé šalvěje, vykuřovacích svazečků či sušených bylin a dřev. Indiáni ji přikládají velký rituální význam, symbolizuje element vody a zprostředkovaně také země.
 • Nejprve sloužily skořápky těchto měkkýšů jako suroviny pro výrobu nádobí, nástrojů, šperků a dokonce sloužily jako peněžní jednotka.
 • Později se perleťový prášek stal barvivem, lékem a také základem pro tvorbu kosmetiky a oblečení.
 • Rukojeti zbraní byly vyrobeny z těchto skořápek - věřilo se, že takový prvek přináší štěstí v bitvě. V případě poranění byl na poškozená místa kůže aplikován prášek z mušlí, aby se zabránilo otravě krve.
 • O něco později sloužila duhová perleť sekulárním dámám jako prostředek pro zpracování fanoušků. Tato technika byla použita k ochraně žen před všemi druhy infekcí, protože haliotis má schopnost čistit vzduch. A aby se zabránilo výskytu lupů nebo vší, byly ozdoby do vlasů vyrobeny z těchto skožápek
 • Od 13. století začalo v celé Evropě období obliby mořských mušlí. Galiotis byl spolu s dalšími měkkýši používán jako materiál pro vykládání mnoha předmětů - nábytku, zrcadel, rukojetí nožů a pažb zbraní. Perleťově zdobené šachovnice a hrací figurky, rakve, krabice a dokonce i knoflíky.
 • V 18. století se do módy dostaly perleťové tabatěrky.
 • Renesance byla poznamenána přítomností mořských mušlí v malířství, sochařství a architektuře.

Mnoho tváří ušně kdysi inspirovalo ruského umělce M. A. Vrubela k namalování obrazu zvaného „Perla“. Zdá se, že barvy ožívají na papíře a před námi se objevuje lastura s jedinečnými duhovými odstíny, v jejíchž pestrobarevných ohybech se nacházejí mořské nymfy. Toto dílo zobrazuje shledání člověka s přírodou, kde se oba světy spojují v jeden v záři pestrobarevné perleti. Obrázek ukazuje haliotis, obrysy opakující lidské ucho, nutí nás slyšet melodii mořských hlubin duší, a ne tělem. Dílo je datováno rokem 1904.

ZAJÍMAVOSTI

 • Archeologové našli starověké stopy používání ušně.
 • Indiánské náhrdelníky byly zdobeny přívěsky vyrobenými z těchto mušlí. Tyto nálezy pocházejí z doby před objevením Ameriky Kryštofem Kolumbem. Kromě toho indiáni používali mušle jako nádobu na výrobu směsí bylin.
 • Většina druhů měkkýšů galiotis je uvedena v Červené knize, protože jsou na pokraji vyhynutí. Tito plži produkují úžasné perly, z nichž jedna se stala legendou s vlastním jménem – „Big Pink Pearl“. Tento výtvor přírody váží 469 karátů. V roce 1990 našli kuriozitu ve skořápce obyvatele kalifornské rezervace Salt Point.
 • Galiotis je oblíbený u mistrů různých směrů. Ve světě existuje několik příkladů ručně vyrobených hodinek od Angular Momentum. Toto příslušenství je pozoruhodné svým ocelovým pouzdrem, uvnitř kterého je ciferník vyrobený z haliotis mušle. Diamanty hrají roli indexů na číselníku. Produkty jsou vyráběny v Bernu pod názvem "Abalone".

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTZI

 • Skořápka haliotis je tvořena prvky, jako je uhličitan vápenatý, bílkoviny. Délka skořápky se pohybuje od 7 do 40 centimetrů. Tvrdost ulity je nejvyšší mezi svými bratry. Během životního cyklu haliotis vyprodukuje asi 130 perel.
 • Tvrdost mořské perleti je vysoká: 5 - 6 bodů na Mohsově stupnici (u ostatních perel - ne více než 4). Ve skořápce rostou perly jedinečného vzoru, někdy velmi velké. Rekordní hmotnost je 469 karátů.

DEFINICE PRAVOSTI

Navzdory nízkým nákladům na přírodní ušně se stále vyskytují padělky. Někdy je to plast potažený umělou perletí nebo stejným plastem, ale obarvený barvivy ve fázi vaření. Několik znaků vám pomůže rozpoznat skutečnou ulitu:

 • Jedinečnost kresby. Při nákupu šperků s několika vložkami nebo korálky věnujte pozornost vzoru. Přírodní skořápky jsou různé, z nichž každá není jako druhá. Padělky často napodobují stejný vzor na všech vložkách.
 • Zvuk. Přírodní skořápka po poklepání na dřevěný povrch zní hlasitě, zatímco plast zní tlumeně. Navíc se zároveň smaže perleťový povlak plastu.
 • Pohled „zevnitř ven“. Plastová imitace je stejně dobrá ze všech stran, zatímco přírodní škeble na zadní straně je matná a matná.
 • Zkouškou na mechanické nárazy navíc projde jen opravdový haliotis - skořepina vydrží úder nebo zkoušku ostrým předmětem. V tomto případě se plast nebo sklo rozbije nebo praskne a povlak se vymaže.
Zobrazit více
Filtrování
dle parametrů
Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem