TOPAS / TOPAZ, energie-moudrost-radost-pravda-věrnost

Nejprodávanější

TOPAZ SCHOPNOSTI KAMENE, VNITŘNÍ MOUDROST - PRAVDA - ODPUŠTĚNÍ

talisman k dosažení stanovených cílů nebo jako talisman lásky

Balzám pro duši - Mnozí ho znají pod názvem „ohnivý kámen“. Posel sluneční energie.

 • ochranný kámen proti všem druhům negativity
 • kámen hojnosti, pevného zdraví, energie
 • pomáhá očišťovat stagnující nebo zablokovanou energii
 • pomáhá dobrat se pochopení z vnitřní moudrosti
 • do života vnáší klid a radost - uvolňuje napětí, zklidňuje mysl, prosvětluje myšlení 
 • je to kámen přátelství, pravdy - udržuje pevnost, věrnost a bojovnost v silném partnerství, kamarádství 
 • osvěžuje buňky pro inspiraci a vytrvalost zbavuje temných myšlenek
 • vhodný při duševním vyčerpání, nervovém přetížení, roztěkanosti

TOPAZ ZLATÝ SCHOPNOSTI KAMENE (císařský topas)

Nabíjí ducha energií, uvolňuje napětí

 • dobíjí energii duše a rozpouští nervové vyčerpání, funguje jako baterie
 • nabíjí a motivuje, rozvíjí intuici, posiluje nervový systém, zvyšuje uvědomění si sebe sama a vnitřní uvědomění
 • pomáhá vyjadřovat nápady a rozpoznávat vlastní schopnosti
 • obnovuje důvěru a optimismus
 • pomáhá duchovnímu rozvoji, spojuje vás s vnitřní moudrostí
 • uvolňuje všechno napětí a stabilizuje emoce

Jedná se o vynikající kámen pro naladění mysli na vyšší síly vesmíru. Takto získané informace Čirý topas se do něj dají uložit. Připomíná každému jeho božský původ. Císařský topas pomáhá rozpoznat vlastní schopnosti, podněcuje k cestě za poznáním a přitáhne k vám lidi, kteří mohou pomoci. Jedná se o vynikající kámen pro všechny, kdo usilují o slávu, neboť zvyšuje charizma a víru spojenou s hrdostí na vlastní schopnosti, přičemž nutí člověka, aby zůstal štědrý a otevřený ostatním. Pomáhá překonávat Zlatý topas omezení. Při léčbě reguluje krevní oběh a posiluje solar plexus. Blahodárné působí při nervovém vyčerpání a nedokonalém spalování živin. Uzdravuje játra, močový měchýř a endokrinní žlázy.

TOPAZ ČIRÝ SCHOPNOSTI KAMENE

 • pomáhá uvědomovat si jednotlivé myšlenky i skutky spolu s jejich karmickými důsledky
 • usnadňuje čištění citů i skutků a aktivuje kosmické vědomí
 • při léčení odstraňuje tento kámen stagnující energii

TOPAZ MODRÝ SCHOPNOSTI KAMENE, KOMUNIKACE - MEDITACE - NALADĚNÍ S ANDĚLI
V přírodě velmi světlý a vzácný, většina kamenů na trhu je uměle upravená, a proto cenově velmi dostupná. Světle modrý odstín se označuje jako nebeská modrá (sky blue), sytější modrá jako švýcarská (Swiss blue) a sytá modř jako londýnská (London blue).

 

 • položený na krční čakru nebo třetí oko je podněcuje a vylepšuje slovní vyjádření myšlenek, jedná se o výbornou barvu pro meditaci a naladění na vyšší já
 • pomáhá žít v souladu s vlastními cíli a názory
 • tato barva umožňuje naladění na anděly pravdy a moudrosti
 • usnadňuje rozpoznat, co skutečně prožíváte, a současně si uvědomit, kdy se odkláníte od své vlastní pravdy

Modrý topaz

Od počátku roku 2000 modrý topaz dokonce druhým nejoblíbenějším drahokamem na světě. Stoupající popularita však není v očích profesionálů překvapující. Jedná se o velmi tvrdý (stupeň 8 Mohsovy stupnice) nádherný drahokam, který je k dispozici v široké škále živých odstínů s velmi vysokým leskem. Ve srovnání například s akvamarínem je také velmi dobře cenově dostupný v intenzivních modrých odstínech. 

TOPAZ RŮŽOVÝ SCHOPNOSTI KAMENE, NADĚJE - UZDRAVENÍ

 • kamenem naděje
 • citlivě odstraňuje staré vzorce chování způsobující nerovnováhu a potlačuje odpor
 • otevírá cestu uzdravujícímu záření
 • nabízí svému majiteli pohled do božské tváře

Velmi ceněný světle červený až světle fialovočervený kámen, který se podobá růžovému diamantu. Pochází především z Pákistánu a Brazílie.

Růžový topaz

TOPAZ CÍSAŘSKÝ (IMPERIAL) 
Červeně oranžový až oranžovočervený kámen s růžovými odlesky patří k nejdražším. Řadí se k precious topazům*. Zásoby se nacházejí především v Brazílii a Rusku.

Imperial topaz

TOPAZ SHERRY 
Tento typ zasahuje barevné spektrum od žlutavě hnědé po hnědožlutou až hnědooranžovou. Řadí se k precious topazům.

Sherry topaz

TOPAZ ŠAMPAŇSKÝ 
Jeden z mála přírodně hnědých drahokamů vůbec. Pochází především z Mexika a Nigérie.

Šampaňský topaz

TOPAZ ZLATÝ A ŽLUTÝ, ZVYŠUJE CHARISMA - VÍRU
Na rozdíl od císařského topazu postrádají červený podtext, a proto jsou cenově dosažitelnější.

Zlatý topaz

TOPAZ HNĚDÝ 
Vzhledem k hojnému výskytu často využívaný v nápadných špercích a dekorativním umění.

Hnědý topaz

TOPAZ BÍLÝ
Většina topazů v přírodě – zpravidla se upravují a získávají modré zbarvení.

Bílý topaz

Označení precious topaz se původně používalo k odlišení topazu od rovněž zlatavě zbarvených citrínů, které se někdy podvodně jako topazy prodávaly. Dnes se tak označují vzácně zbarvené topazy v odstínech imperial a sherry.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • topaz zvyšuje a aktivuje práci chuťových pohárků, proto s ním zdobily pokrmy, čímž stimulovaly chuť svého majitele
 • napomáhá trávení, dokáže bojovat s anorexií, navrací chuť k jídlu
 • upevňuje nervy a podněcuje metabolizmus
 • odborníci doporučují topaz k obnovení štítné žlázy, k normalizaci hladin hormonů

Mnoho barev krystalů má silný vliv na zdraví. Čarodějnictví každé instance je navíc svým způsobem účinné.

 • Bolest hlavy byla odstraněna zeleným kamenem, bylo jim umožněno prozkoumat kámen, aby se zlepšila nálada, tímto způsobem zmírnili nervové přepětí. Zelenavé odstíny drahokamů zlepšují funkci srdce, zmírňují arytmie.
 • Při pohledu na drahokamy je vyslán signál osobě a poté je tělu předána instalace pro určité akce. Například červené odstíny krystalů symbolizují lásku, vášeň. Takové minerály mají tonizující účinek na tělo, pomáhají soustředit se, způsobují, že energie plní „super úkoly“, tlačí k intimitě, stimulují intimní vztahy
 • Energetické vibrace krystalu přispívají k rychlému zotavení těla po nemoci. Má posilující účinek na zdraví, zejména mimo sezónu, kdy jsou vystaveni nachlazení. Litoterapeuti dávají doporučení, aby nečekali na infekci virovým onemocněním, je lepší nosit šperky s kamenem pro preventivní účely.
 • Vezměte si jako příklad bezbarvý a modrý drahokam, jejich účinek má příznivý vliv na fungování imunitního systému. Zlepšuje trávení, zlepšuje činnost gastrointestinálního traktu. Léčivá síla kamene zlepšuje složení krve, zlepšuje krevní oběh, zmírňuje chudokrevnost. Pomáhá ženskému tělu vyrovnat se s nemocemi v urogenitálním systému.
 • Minerál žlutého odstínu pomáhá vyrovnat se s problémy v dýchacích cestách, urychluje hojení zápalu plic. K tomu je vhodné koupit náhrdelník a nosit ho až do úplného zotavení. Abychom posílili nervový systém a zlepšili psychický a psychický stav, je také nutné v obtížném období života se nerozloučit s léčivým kamenem.

Existuje stará víra, že topaz může změnit barvu, když je v jídle a pití jed. Proto byly těmito drahokamy zdobeny pokrmy, včetně šálků. Za starých časů se minerály používaly k léčbě neplodnosti, zažívacích potíží, bolesti slinivky břišní, otravy a nespavosti.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Topaz čistíme pod proudem vlažné vody nebo položením na křišťálovou drúzu, na které jej můžeme i rovnou nabít

Nabití krystalu

 1. Zvolte si svůj cíl.
 2. Pokud máte potíže se rozhodnout, každou možnost postupně zvažte a vnímejte, při které v sobě cítíte hřejivé teplo a pocit, že je to tak správně, i když se toho třeba obáváte.
 3. Krystal zlatého topazu použijte za úplňku, kdy do sebe nabírá nejvíc síly. Nyní kámen zvedněte a podržte jej v dlaních nebo nad břišní oblastí asi na pět minut, uvolňujte všechny bloky nebo úzkosti, které se tu drží, a požádejte kámen, aby vám pomohl dosáhnout cíle.
 4. Soustřeďte se plně na svůj cíl, vnímejte, jak z kamene vycházejí vibrace a jak vás fyzicky přímo nabíjí, aby vám dodal potřebné síly.

PLANETA: Slunce 
 ELEMENT: Oheň
ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU:  
Topazy se nejvíce hodí ke znamení Vah a Štíra, modré topazy ocení Střelci a Vodnáři

BARVA
Topaz nabízí celou škálu barevných variací, bezbarvou, hnědou, setkat se můžete i s odstíny sytě modré, zelené, žluté, zlaté, oranžové, červené, či fialové barvy. Bezbarvý topaz se často pomocí chemických úprav zabarvuje do sytě modré barvy. Císařský topaz, který patří k nejdražším, je oranžovo červený kámen s růžovými odlesky, sherry topaz se vyznačuje žlutohnědou barvou, šampaňský topaz je jeden z mála přírodně hnědých drahých kamenů a modrý topaz je v přírodě velice vzácný a většinou je jeho barva uměle upravena.

HISTORIE A TRADICE 
Topaz je známý tím, že se proslavil jako talisman věřících.
Topaz patří mezi drahokamy s velmi bohatou historií, která už trvá nejméně 2000 let. Počátky samotného názvu jsou však velmi zmatené. Většina autorit v gemologii se shoduje, že samotný název je odvozen od slova Topazios. Starého řeckého názvu pro malý ostrov v Rudém moři, který se nyní nazývá Zabargad. Zvláštností je, že ostrov nikdy neprodukoval topazy, ale byl zdrojem peridotu, který se před vývojem moderní mineralogie za topaz chybně zaměňoval.

 • Najdou se ale i takoví odborníci, kteří vznik názvu tohoto drahokamu připisují indickému starověkému jazyku Sanskrt. Ve kterém slovo „tapaz“ znamená „oheň“.
 • Římané předávali tento kámen bohům. Starověcí Řekové věřili, že jim tento drahokam dodá sílu a ten kdo ho vlastní může být nesmrtelný. V Indii se zase tradovalo, že nosit topaz nad srdcem zajišťuje dlouhodobý život, krásu a inteligenci.
 • Starověcí Řekové například věřili, že jim tento drahokam dodá sílu. V Indii se zase tradovalo, že nosit topaz nad srdcem zajišťuje dlouhodobý život, krásu a inteligenci.
 • Dříve se lidé obávali epidemií více než kterákoli jiná nemoc. Aby se ochránili před nevyhnutelným onemocněním, měli vždy na sobě přírodní kámen.
 • Ve starověku se také věřilo, že tento kámen je schopen pomoci otěhotnět. Přinesl ženám výhody a pomohl jim uchovat jejich krásu a mládí.

Topaz je jedním z nejtvrdších přírodně se vyskytujících minerálů (Mohsova stupnice tvrdosti: 8). Výše už jsou jen korund a diamant. Tato tvrdost v kombinaci s jeho obvyklou průhledností a rozmanitostí barev znamená, že si získal široké uplatnění v klenotnictví jako broušený drahokam.

ZAJÍMAVOSTI

1. Říká se že se zlatým topase dosáhněte svého
Slovo topaz pochází ze starého sánskrtského tapas, což, znamená oheň.

Tento překrásný žlutý krystal okamžitě nabíjí energií a dává vám osobní kouzlo, které vám pomůže najít úspěch a slávu, po jakých toužíte. Jeho štědrost k vám přiláká bohatství a peníze.

A tato schopnost přitahovat dobré vám také může pomoci dosáhnout cílů, které jste si stanovili práci. Cíle jsou v pracovním životě důležité, neboť posouvají vaši kariéru kupředu a zabraňuji lhostejnosti. Když si zvolíte cíl, máte se na co zaměřit.

Každý má cíle jiné:

 • možná chcete dosáhnout do roka povýšení.
 • jiný si chce třeba rok užít cestováním a prací v zahraničí, nebo potřebuje složit nějakou důležitou zkoušku.

Zlatý topaz vás napojí na vnitřní moudrost a pomůže vám tohoto cíle dosáhnout.

UMÍSTĚNÍ: v dlaních nebo u srdce

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem