UNAKIT / EPIDOSITE / YUNAKIT / UNAKITE, super síla vidění-povzbuzení-odvaha

Nejprodávanější
Další nejprodávanější

UNAKIT SCHOPNOSTI KAMENE, ROZHODNOST - UVOLNĚNÍ - POZITIVITA - OTEVŘENOST - VĚRNOST

Máte stagnující energii v důsledku duševního uvíznutí v minulosti nebo budoucnosti? Bojujete s napojením se na přítomnost a s proudem? Chcete ve svém životě více harmonické energie, která přináší radostné vědomí a vděčnost? Pokud se dokážete ztotožnit s kterýmkoli z těchto scénářů, pak kámen Unakit je krystal, který ve svém životě potřebujete.

 • kámen vizí a věštění
 • naplňuje vděčností
 • dokáže upozornit, kde je zapotřebí zvolit kompromis či začlenění do celku, pomáhá při rozhodování
 • harmonizuje vztah člověka s vnějším světem, působí jako sedativum
 • otevírá srdce a vede k přijetí přítomného okamžiku, pomáhá vidět svůj život z nové perspektivy
 • uvádí do rovnováhy city s duchovnem
 • pokud se položí na třetí oko, otevírá je, umožňuje vyvolávání vizí a rozvíjí duševní zrak, v případě potřeby zajišťuje rovněž uzemnění
 • lze jej použít po meditaci nebo mentální aktivitě
 • poslouží rovněž jako krystal pro věštění z koule

Nejlepší způsob, jak jej použít, představuje spojení s dalšími deseti nebo dvanáctí vhodnými kameny. Ohlazené kameny by se nejprve měly společné vložit do jednoho váčku a pak z nich bud' vybrat jeden, který bude odpovídat na otázky, anebo vysypat na věštecký kotouč všechny

 • jestliže se umístí volně do prostoru (ať už jeden větší kámen, nebo několik ohlazených kamínků v misce), vnese do okolního prostředí konejšivou, citlivou energii
 • pokud jej položíme na televizor nebo vedle něj, dokáže rušit důsledky elektromagnetického znečištění vycházejícího z přístroje
 • umožňuje znovuzrození a přináší jasný vhled do minulosti, objasňující příčiny zablokování
 • jemně odstraňuje překážky bránící duchovnímu a duševnímu růstu
 • pomáhá při léčení minulých životů, neboť se dokáže vydat proti proudu času až ke zdroji problému a napravit jej, k dosažení tohoto účelu položit na třetí oko nebo ho na něm přidržet
 • ať už se příčiny nerovnováhy nacházejí v blízké či vzdálené minulosti (anebo leží na kterékoli rovině), dokáže vytáhnout na hladinu, a tím umožnit jejich proměnu

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY 

 • představuje oporu při rekonvalescenci po těžkých chorobách
 • posiluje odolnosti organismu vůči některým zdravotním problémům - menstruace, prostata, srdce, oběhový systém, trávení a zažívání
 • pomáhá ženám, které trpí problémy s početím dítěte
 • napomáhá aktivovat prokrvení požadované zóny, což napomáhá k odstranění hematomů, otoků, zánětů nervových pochev, projevů ischias a podobně
 • urychluje metabolické procesy v těle a stává se nepostradatelným pomocníkem pro ty, kteří se snaží zbavit nadbytečných kilogramů, a zároveň zabránit rozvoji dalších dysfunkcí těla. Je však třeba připomenout, že drahokam funguje jako pomůcka, takže dieta je během hubnutí povinná.

Dlouhodobé nošení drahokamu, zejména za účelem vyrovnání emocionálního pozadí, stejně jako užívání psychofarmak, je plné vedlejších účinků. Vzniká efekt „růžových brýlí“. Zároveň nejsou eliminovány faktory, které způsobují neustálý stres, a nadále působí na tělo. Unakit pouze blokuje náchylnost psychiky a neumožňuje člověku přímo vymýtit zdroj problému.

Nošení prsních šperků z unakitu je prevencí poruch oběhového a dýchacího systému, neboť při práci srdce a plic klesá podíl napětí. Korálky skvěle fungují jako bariéra proti nachlazení, včetně chřipky. Proto během sezónní epidemie bude taková dekorace nepostradatelná.

UMÍSTĚNÍ

 • přikládejte podle potřeby nebo aplikujte jako elixír

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Unakit se při čištění umístí pod proud tekoucí vody, která by měla být vlažná, po několika minutách se vybere a osuší
 • Nabíjí se na slunečním světle alespoň několik hodin

ČAKRA: 1. čakra, 2. čakra, 3. čakra, 4. čakra
ŽIVEL: Voda, Země
PLANETA: Měsíc, Venuše

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

Podle astrologů žádné ze znamení zvěrokruhu nemá kontraindikace k nošení unakitu. Nicméně jedno souhvězdí je pod neotřesitelnou záštitou minerálu - to je Štír. Současně kámen ovlivňuje zástupce různých pohlaví různými způsoby.

 • Ženská polovina rodiny Štírů získá v očích mužů atraktivitu, což dámám pomůže zařídit osobní štěstí. Na muže Štíra působí kámen jinak. Stávají se odhodlanějšími, sebevědomějšími, připravenějšími dosáhnout svých cílů. Talisman umožňuje zbavit se komplexů, což spolu s výše uvedenými vlastnostmi činí muže atraktivnějším pro ženy.
 • Zbytek znamení zvěrokruhu si také může bezpečně vybrat unakit jako amulet. Drahokam pomůže získat nezávislost, přidat vitalitu, najít optimistický postoj k osudovým úspěchům.

Unakit je jedním z mimořádných minerálů, které nám představují útroby Země. Rozhodně stojí za pozornost, jako talisman, jedinečná dekorace nebo jen jako zábavný prvek dekorace. Buďte ale opatrní, protože tento kámen má silnou energii, která se při nesprávném použití změní na škodu.

Abyste se neztratili a nestali se egoistou v růžových brýlích, prostě byste neměli zneužívat dlouhodobý kontakt s tímto minerálem. A rozhodně byste neměli brát nebo předávat talisman Unakite děděním, jinak to nikomu neprospěje.

BARVA: Díky svému původu je unakit obdařen neobvyklou barvou a texturou. Přítomnost určitých prvků ve složení určuje barvu minerálu:

 • Epidote dodává drahokamu smaragdově zelené odstíny.
 • Draslík je růžovo-červené tóny.
 • Křemen je zodpovědný za bílé, šedé nebo bezbarvé inkluze.

Každý z prvků ve složení unakitu vykazuje svou vlastní barvu. Inkluze různých barev vytvářejí na povrchu kamene jedinečný vzor. Převládající prvek je zodpovědný za hlavní odstín každé instance. Mozaiková chaotická struktura, textura a inkluze hnědých, červených, hnědých, někdy i modrých tónů dělají z unakitu oblíbený materiál pro kameníky.

NALEZIŠTĚ: První vrstvy unakitu byly nalezeny na území Spojených států (trakty Blue Ridge a Unaka Rang). O něco později byl minerál objeven na územích Brazílie, Irska, Jižní Afriky a Číny, Ruska – na poloostrově Kola. Poloha ložiska u mysu Turiego komplikuje proces těžby nerostu, nicméně množství vytěženého kamene plně uspokojuje poptávku tuzemského trhu.

TALISMANY A KOUZLA

 • minerál je obdařen silným energetickým polem, které ovlivňuje vědomí člověka, jeho aspirace a vztahy s vnějším světem.
 • činí člověka klidnějším a chladnějším v situacích, kdy emoce přetékají. Stejný efekt „růžových brýlí“ může být užitečný, pokud potřebujete střízlivě posoudit situaci, abyste mohli učinit jediné správné rozhodnutí. Tento přístup vám pomůže dosáhnout úspěchu v životě
 • neustálé nošení drahokamu dává nejen klid a vyrovnanost, spolu s nimi přichází k člověku odcizení od světa, od problémů těch lidí, kteří potřebují pomoc, proto, abyste se nezměnili v bezcitnou, lhostejnou osobu, musíte přerušovaně nosit talisman
 • probuzení touhy po změně, sebezdokonalování a progresi, díky talismanu se člověk bude chtít učit neznámému, usilovat o rozvoj, studovat a všemožně růst nad sebe. Tato schopnost pomůže přivést k životu složité, až bláznivé nápady
 • přispívá k vypuzení z vědomí bolestné minulosti, která neumožňuje pohyb vpřed, pomůže zbavit se prožitých selhání, zášti, nepřátelství a jiné negativity. S takovým talismanem člověk zanechá v paměti jen pozitivní momenty, zbaví se touhy po minulosti, kterou nelze vrátit. Jedná se o nepostradatelného pomocníka pro ty, kteří ztratili milovanou osobu, domov nebo práci, pro které je těžké najít sílu jít v životě dál.

Je známo, že unakit je silný amulet proti zlým duchům, a proto se doporučuje nosit amulet na návštěvu míst, kde je vysoká pravděpodobnost, že narazíte na čarodějnice, čaroděje a další nepřátele. Chcete-li jít do kostela, nebude zbytečné nosit náušnice nebo prsten s unakitem.

Důležitým aspektem při výběru talismanu unakite je skutečnost, že je nežádoucí dědit kámen po jiné osobě. Uchovává informace od předchozího vlastníka, takže pozitivní léčivý nebo magický účinek od něj neočekávejte. I když existují způsoby, jak energetickou očistu provádět. Za tímto účelem je nutné zajistit kontakt minerálu s velkým množstvím malých drahokamů téže horniny (žula nebo žulový písek). Minerál můžete také zakopat do nádoby s rýží a nechat 1-2 týdny na slunci.

HISTORIE A TRADICE

Unakit je nedávno objevená odrůda žuly. Příroda obdařila tento minerál jedinečným vzorem. Díky hlubokým procesům naší planety se zrodil jedinečný klenot, jakoby slepený z jiných minerálů. Vlastnosti unakitu nejsou plně pochopeny, ale již známé schopnosti dělají z tohoto kamene silný magický talisman

 • Před stoletím a půl, v roce 1874, objevili vědci v pohoří Unaka, které se nachází na území Spojených států amerických (Severní Karolína a Tennessee), vícebarevný minerál. Následně byl drahokam pojmenován podle místa prvního nálezu – Unakite.
 • Původ unakitu je docela zajímavý a neobvyklý. Při dlouhodobém působení hlubokých magmatických vod nasycených vápníkem, hořčíkem a draslíkem se ze žuly vyplavují.
 • V další fázi jsou tyto prvky nahrazeny minerálem epidotem, tvořeným slídou a rohovcem, který je vklíněn mezi zrna hlavní horniny jako žíly. V důsledku takové metamorfózy vzniká unakit složený z epidotu, draslíku nebo živce a křemene.

Unakit je i přes svou krásu stále žula. Minerál patří k okrasným kamenům, používá se v obkladech a dekoracích. Z nugetu jsou vyrobeny mozaiky a dlažební desky. Část plemene se používá k výrobě suvenýrů a šperků. Kabošonový unakit vypadá ve špercích esteticky a není v kráse horší než jiné okrasné drahokamy.

 • je považován za posvátný kámen, protože prohlubuje meditaci tím, že zvyšuje váš pocit bytí v přítomném čase
 • když vyzvete křišťál Unakit, nabije vás a utiší vašeho vnitřního cynika. Než se nadějete, kámen vás povzbudí, abyste znovu věřili v magii. Kámen jasnosti, léčivé vlastnosti Unakitu dávají vašemu srdci super sílu vidění a odvahu být hrdinou pro sebe a své milované.

Kromě známého jména se na stránkách odborné literatury nacházejí i další názvy drahokamu – epidosite nebo yunakit.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

Vlastnosti unakitu jsou podobné vlastnostem žuly. Je to tvrdý minerál s vysokou hustotou, bez prasklin a skelným leskem. Po zpracování se povrch kamene stává hedvábným. Chemicky je minerál bohatý na prvky jako hliník, železo, vápník, oxid křemičitý.

Vlastnost popis
Vzorec Ca2(Fe, Al)Al2(Si2O7)(SiO4)O(OH)
Hustota 2,55 - 2,85 g / cm
Tvrdost 6 - 7
Index lomu 1,52 - 1,76
Přestávka Nerovný
Syngonia Ne
Výstřih Ne
Glitter Sklovitý, když je minerál zpracován, má matný nebo matný lesk
Průhlednost Neprůhledný
Barva Kombinace zelené a růžové

DEFINICE PRAVOSTI

Potkat falešného unakita je téměř nemožné. Napodobit tento kámen je nepraktické – není tak vzácný a není tak drahý. Jediný zmatek nastává, když je otázka, zda je před vámi unakit nebo zelený jaspis. Tyto dva minerály jsou vzhledově velmi podobné, ale unakit je výraznější. Navíc cena zeleného jaspisu je vyšší, takže nemá smysl ho vydávat za unakit.

Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
CenaStavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem