ALUNIT, KAMENEC, kompas mezi kameny-víc než deodorant

ALUNIT / ALUNITE / KAMENEC / SÍRAN HLINITO-DRASELNÝ, SCHOPNOSTI KAMENE, ANDĚLSKÝ KÁMEN - DAR LIDSTVU - HARMONIE

Křišťál je nezbytný pro lidi, kteří mají tendenci se vznášet v oblacích a odtrhnout se od reality. Přidá k nim obezřetnost a „střízlivý pohled na život. Ale zároveň může alunit zbavit stresu lidí zatížených okolnostmi a problémy

 • přinést harmonii jak do duše člověka, tak  do jeho domova.
 • pomáhá stabilizovat vaši psychickou a emocionální stránku
 • přináší rodinné štěstí, porozumění mezi manžely, je nutné jej zakoupit do domu
 • svobodným ženám pomáhá červený kámen najít životního partnera a mužům dvojnásob: přináší do vztahů stálost a pomáhá vyhnout se zradě.
 • předpokládá se, že tento minerál může učinit zbabělé odvážné a skromné ​​- rozhodné.
 • pomáhá i s prací. Pokud skryjete alunit ve vzdáleném rohu stolu nebo odlehlém rohu, úspěch a kariérní růst vás nenechá čekat
 • řidiči milují Alunite. Na dlouhých cestách šetří nejen nehody, ale i nevlídné spolucestující
 • pomáhá dávat do rovnováhy yin a yang energie

Alunit je považován za andělský kámen, nelze jej tedy skladovat na místech přístupných všem – výrazně ztrácí na síle. A umístění v rohu umožňuje kyselému kameni být na křižovatce energetických cest a správně a rovnoměrně řídit tok energie.

Kámen, který se nachází v rohu místnosti, je schopen ovládat toky energie v místnosti, přivést je do vyváženého stavu, naplnit dům harmonií, mírem a štěstím a chránit jej před zlým okem, poškozením a hádkami.

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY
Alunite je hypoalergenní, protože neobsahuje škodlivé látky a silice a je tak vhodný pro alergiky a astmatiky, těhotné a kojící ženy

Chemikálie, které tvoří kámen, mají výrazné antiseptické vlastnosti. Díky tomu se minerál

 • Antibakteriální. Zabíjí škodlivé mikroorganismy.
 • Uklidňující. Zmírňuje svědění, podráždění po depilaci nebo holení intimních míst a podpaží.
 • Obnovující. Obnovuje kožní buňky.
 • Hemostatický. S malými řezy a škrábanci, které mají adstringentní vlastnosti, zastaví krev.
 • Sušící. Sůl ve složení kyselého kamene odstraňuje přebytečnou vlhkost z buněk dermis a vysušuje ji.
 • Dezinfekční prostředek. Je schopen zabíjet škodlivé bakterie nejen na lidském těle, ale i na jeho oblečení.
 • Univerzální. Skvěle funguje jako přírodní dezinfekce, proti moučnivce, oparům, aftům a bradavicím, proti akné, paradentóze, na svědění a otoky po kousnutí hmyzem, po holení, na odřeniny, drobné krvácení a hojení ran i proti rýmě - voda s rozpuštěným Alunitem působí dezinfekčně a hojivě, natíráme i opary
 • Je dobrý na bodnutí hmyzem - pomáhá zmírnit nepříjemné svědění a podráždění.

Krystal se používá k léčbě plísní a genitálních infekcí. Na Středním východě je to stále oficiální léčba vaginózy, kandidózy a herpesu. Minerál se často používá na drozd, protože dokáže zabít až 40 % škodlivých bakterií.

Přírodní deodorant = ALUNIT = je solný krystal vulkanického původu, který se aktivuje vodou. 

Alunit je lepší než antiperspirant?

Právě na tom, v jaké formě sloučenina obsahuje hliník (AL), bude záviset, zda výrobek je či není škodlivý. Antiperspiranty obsahují AL ve tvaru chlorhydrátu hliníku, které se ionizují, vytváří volné radikály AL + + + s pozitivním nábojem, které pronikají přes buněčnou membránu do těla a hromadí se v lymfatických uzlinách a vnitřních orgánech. Alunit = minerální sůl, síran draselně-hlinitý.

Alunite - Potassium Alum, má negativní iontový náboj, má dostatečně velkou molekulu, která nemůže proniknout přes buněčné membrány, a tím pádem se nehromadí v lymfatických uzlinách. 

Při použití alunitu se vytváří na povrchu pokožky tenká vrstva částic krystalů, které nezabraňují pocení! 
Alunite blokuje jenom rozmnožování mikroorganismů, jejichž činnost způsobuje zápach. Proto alunit je třeba použít na čisté tělo, ihned po sprše, dokud se zápach ještě neobjevil.

To je první možný důvod, proč údajně alunit "nefunguje" = nesprávné použití!

Alunit je zcela neškodný pro organizmus, protože na rozdíl od mnoha moderních deodorantů neobsahuje chlorhydrát hliníku a jiné škodlivé chemické látky. 
Neobsahuje žádné emulgátory, které ucpávají póry a potní kanálky.

 1. Alunit nenarušuje funkci potních žláz. Má silný přírodní antibakteriální účinek.
 2. Efektivně pomáhá při paradentóze a při krvácení dásní.
 3. Je účinný jako podpůrný prostředek při léčbě kvasinkových infekcí u žen. 
 4. Je výborný při léčbě oparů, okamžitě zmírňuje alergické svědění. 
 5. Okamžité použití při vzniku aft zastaví jejich růst a zmírní bolestivost.
 6. Nemá zápach a neobsahuje vonné látky, které by přebíjely vůni parfému. 
 7. Neobsahuje oleje, takže nezanechává skvrny na oblečení. 
 8. Odstraňuje svědění a podrážděni pokožky, ničí bakterie, které způsobují zápach, poskytuje svěžest po dobu delší než 24 hodin.
 9. Alunit je 6 - 12 krát účinnější než běžné deodoranty a antiperspiranty.

Kdy ALUNIT NEFUNGUJE ? 
Každý člověk má svůj přirozený tělesný pach, který alunit neodstraní. Dokonce i po vykoupání má tělo svoji vůni. Někdo má jemnou a slabou vůni, někdo poměrně výraznou. Alunit nijak nemaskuje přirozenou vůni, protože v tomto případě nejde o působení bakterií, jejichž činnost blokuje alunit.

Někdy je nepříjemný zápach spojený s poruchami:

 • hormonálního systému
 • žláz s vnitřní sekrecí
 • kožními a jinými onemocněními

V tomto případě tedy tělesný pach nezpůsobují bakterie, ale vnitřními procesy v těle. Tyto zápachy alunit nemůže eliminovat! V tomto případě pomůže pouze léčba konkrétních onemocnění.

ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU

 • Blíženci. Odhaluje všechny stránky charakteru, vylepšuje to nejlepší, rozvíjí slabé rysy, vzbuzuje sebevědomí, pomáhá odhalit tvůrčí schopnosti.
 • Střelec. Uhlazuje problémy v rodině, pomáhá řešit spory a konflikty, navazuje vnitrorodinné vazby.
 • Neudělá vám to nic dobrého ani špatného. Beran, Býk, Rak, Vodnář, Ryby, Váhy, Štíři.

Některé znaky odkazují na vodní živel, který ničí alunit.

 • Negativní vliv na: Lva, Kozoroh.

Harmonie, kterou tento kámen nese, často není těmto znamením vlastní. Jejich nosiči jsou kategoričtí, tvrdí, neustále pochybují - to je jejich život. Disharmonie je prvkem jejich existence. A harmonie, mír může vést ke stresu a apati.

KOMPATIBILITA S JINÝMI KAMENY

Každý kámen, stejně jako člověk, má svou vlastní energii. Jsou kameny, které se k sobě přitahují a vytvářejí pozitivní pole. Jsou ale i tací, kteří začnou ničit, ničit vše kolem i sebe, protože jsou neslučitelní.

 • Alunite se „kamarádí“. tyrkysový, akvamarín a Lazurit díky jejich světlu, průhlednosti a podobné magické síle.
 • Na druhou stranu kyselý kámen nelze použít ani ve špercích, ani v talismanech, nelze jej skladovat ani vedle rubínu, chryzolitu a malachit - mají různý původ a složení, vlastnosti a energii.

BARVA A ODRŮDY

V závislosti na barvě alunitu existuje několik typů:

 • Čistý krystal mléčně bílé (dosahující světle šedé) nebo průhledné barvy. V závislosti na vkladu může získat perleťový lesk.
 • Pokud jsou přítomny nečistoty železa, manganu nebo sodíku, minerál získává žluté, oranžové, červené a zelené odstíny.
 • Existují vzácné modré alunity.
 • Minerály s "Alexandritovým efektem" - schopnost měnit barvu v závislosti na osvětlen

NALEZIŠTĚ

Přírodní antiseptikum není vzácný minerál - jeho velká i malá ložiska se nacházejí v Evropě a Asii, Severní a Jižní Americe a dokonce i v Austrálii. Je překvapivé, že na území starověkého Egypta a Říma se téměř žádný alunit nenachází. Velká ložiska kamene se nacházejí v Rusku na Středním Uralu (vesnice Brusný kámen), Přímořském kraji (vesnice Dalnegorskoje) a v Amurské oblasti, dále v Kazachstánu, Uzbekistánu, Ázerbájdžánu a na Ukrajině. Rozsáhlá ložiska se nacházejí v USA a Itálii.

Těžba nerostu je jednoduchá: z alunitové rudy, která neleží vůbec hluboko. Rozdrtí se, 

HISTORIE A TRADICE

Aunit neboli kamenec - vzniká ve svrchních vrstvách zemské kůry v důsledku nízkoteplotního hydrotermálního procesu v rozmezí teplot 15-400 °C. Dokáže léčit mnoho lidských nemocí, je obdařena magickými vlastnostmi a velkou silou, která dokáže harmonizovat lidské tělo.

Alunit je znám již tisíce let. Ve staroegyptských papyrech, babylonském klínovém písmu a spisech římského spisovatele Plinia Staršího byl tento kámen popsán s úžasnými antiseptickými vlastnostmi a nesl několik jmen: „červený kámen“ nebo „kyselý kámen“.

 • Ve starověké orientální medicíně byl alunit široce používán a uctíván pro své zázračné vlastnosti. A poté, co bylo v 15. století objeveno jeho ložisko v Itálii, se krystaly a prášek alunitu začaly používat nejen jako dezinfekce, ale také k léčbě mnoha nemocí.
 • Minerál dostal své jméno relativně nedávno - na konci 18. století ve Francii. "Alun" - tak geologové nazývali úžasný kámen. A překlad francouzského názvu je prozaický a označuje chemické složení kamene - „kamenec“.

ZAJÍMAVOSTI

 • Člověk se naučil pěstovat umělý alunit, ale čistoty minerálu nelze dosáhnout, takže se používá pouze pro průmyslové účely.
 • Kouzelníci tvrdí, že kámen je schopen ovládat světelné a temné energie.
 • Pokud během holení dojde k řezu, měl by být okamžitě pomazán kamencovou tužkou. Pak se můžete vyhnout kapilárnímu krvácení a podráždění
 • Kámen se nesmí pokládat na povrch stolu bez podstavce, jinak jej postupně rozleptá.
 • Alunit není jedovatý a nejedí!

Alunite je jedinečný. Nemá vysokou hodnotu, jako diamant nebo smaragd. Ale člověk oceňuje jeho úžasné léčivé vlastnosti. Tento minerál je velkým darem matky přírody celému lidstvu.

FYZIKÁLNÍ VLASTNOSTI

Skupiny "Alunite" mají vzorec je KAl3 (SO4) 2 (OH) 6, někdy draslík nahradí sodík, pak vzorec se změní na NaAl3 (SO4) 2 (OH) 6. Název pochází z francouzského alun – kamenec. Ve složení alunitu, stejně jako v běžných antiperspirantech, je přítomen hliník.

Zobrazit více
Filtrování
dle parametrů
Vybraná kategorie neobsahuje žádné produkty
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem