MRAMOR, symbol lásky-klidu-pozitivity

Nejprodávanější

MRAMOR SCHOPNOSTI KAMENE, SYMBOL LÁSKY - KLIDU - POZITIVITY - PLÁN DUŠE - PŘIROZENÝ INSTINKT

Kdo by nechtěl odhalit tajemství věčné lásky, o to se snaží mnoho lidí, kteří chtějí najít bezmezné štěstí. K tomuto účelu se využívá magická síla krystalů. Přírodní energie uzavřená v mramoru pomáhá uskutečnit romantický sen. Tento přírodní talisman, symbolizující hluboký cit a naznačující krátkou cestu k pohodě.

 • upevňuje fyzické zdraví a pomáhá odhalovat ženské půvaby
 • zachovává upřímné city a náklonnosti milostných partnerů
 • odstraňuje žárlivosti a nedůvěru ve vztazích
 • posiluje rodinné vazby
 • buduje vztahy mezi domácnostmi v různých věkových kategoriích
 • ochrání rodinný krb, vysvobozuje obydlí (domu) od negativní energie
 • chrání před problémy, zlým okem, nemocemi celé rodiny

TALISMAN A KOUZLA

Většina lidí ví, jak kámen vypadá, ale mnozí nevědí, jak silný je minerál jako esoterický atribut.

 • Starověké okultní znalosti vypovídají o tom, jak důležitá je energie minerálů při řešení mnoha každodenních problémů. O magické síle krystalu svědčí, jak široce byl drahokam využíván ve starověku a dodnes.
 • Starověcí lidé oceňovali magický kámen, mramor nebyl nadarmo symbolem lásky. Vzorované desky ze skály zdobí majestátní budovy zasvěcené Afroditě, které se staly architektonickými památkami a národními poklady. Moderní praktikující kouzelníci navrhují používat talismany z drahých kamenů k udržení harmonie a tepla ve vztazích.
 • S pomocí mramoru se provádějí magické rituály, které zlepšují kvalitu života. V některých zemích existují tradice vedoucí k použití drahokamu pro většinu životně důležitých úkolů. V každé rodině, bez ohledu na sociální postavení a finanční situaci, existuje magický atribut vyrobený z přírodního materiálu.

Mramorový talisman chrání lidi různých profesí, ale nejužitečnější je pro ty, kteří musí riskovat. Mohou to být vojenské speciality nebo orgány činné v trestním řízení. Lékaři a prodejci dostávají od amuletu ochranu před chybným jednáním a nepřátelskými návštěvníky. Učitelům je poskytnuta trpělivost a pomoc při objevování znalostí, touha po vědě.

Důležité! Drahokamy by neměly být používány k přitahování lásky proti vůli člověka. Tyto akce mohou vést k vážným, někdy dokonce nevratným následkům.

 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

Náhrdelníky a přívěsky, mají nejintenzivnější účinek a pomáhají v procesu léčby a zotavení.

Přírodní energie mramoru přispívá k řešení následujících problémů v těle:

 • Posiluje nervy, vede ke zlepšení psychického stavu člověka. Pomáhá zbavit se strachu, úzkosti, vzrušení a paniky. Pomáhá ovládat emoce.
 • Obnovuje činnost gastrointestinálního traktu, zlepšuje trávení, normalizuje metabolismus.
 • Pomáhá čistit cévy od cholesterolových plaků, pomáhá zlepšovat činnost kardiovaskulárního systému a normalizuje krevní tlak.
 • Pomáhá při léčbě dýchacích cest, pomáhá zbavit se sezónních virových onemocnění, příznivě působí na imunitní systém.

Z mramoru se vyrábějí masážní přístroje ve formě kuliček. Tato technika pomáhá při léčbě artritidy, ischias a pomáhá zmírňovat bolest.

Důležité! Použití drahokamu urychluje proces hojení. V klinických případech je lepší mít s sebou amulet s kamenem. Artefakt pomáhá tělu absorbovat léky a vede k rychlému zotavení.

ZNAMENÍ ZVĚROKRUKU

Astrologické vlastnosti mramoru upřednostňují všechny zástupce zvěrokruhu. Avšak znamení, která jsou sponzorována vodním prvkem, ať se spoléhají na hlavní pomoc minerálu. („+++“ - kámen perfektně sedí, „+“ - lze nosit, „ -“ - absolutně kontraindikováno):

Znamení zvěrokruhu Kompatibilita
Skopec +
Býk +
Blíženci +
Rak + + +
Lev +
Panna +
Váhy +
Štír + + +
Střelec +
Kozoroh +
Vodnář +
Ryby + + +
 • Ryby jsou znamením zvěrokruhu, které energie přírody pomocí mramoru chrání před zradou a zklamáním v lásce;
 • Rak - toto znamení si při vystavení vibracím minerálu neomylně vybírá životního partnera, řeší konfliktní situace v rodině;
 • Štír - nechte ho počítat s tím, že dům bude spolehlivě chráněn před hněvem, negativitou a neštěstím, pokud se v obydlí bude chlubit mramorová figurka nebo váza.

Z letopisů je známo, že každá rodina, ať žije v chudobě nebo v blahobytu, se snažila získat mramorový amulet. Tento minerál se přizpůsobí každé osobnosti a pomáhá bez ohledu na jméno a příslušnost ke konkrétnímu znamení zvěrokruhu.

KOMPATIBILITA S JINÝMI KAMENY

Většinou se z minerálu vyrábí korálky, které nemusí sousedit s jinými kameny. Vzácný zelený drahokam těžený v Indii se používá k výrobě drahých šperků. Nádherný vzorek kamene je kombinován s jakýmkoli drahým kovem. Takové exempláře drahokamů jsou obvykle zasazeny do vzácného prostředí a kombinovány s kameny odpovídajícími zvolenému odstínu. Kompatibilita minerálu s jinými drahokamy je možná, pokud se fyzické a magické vlastnosti shodují.

BARVY A ODRŮDY
Je známo, že odstín drahokamů a vzor jsou ovlivněny nečistotami chemických prvků. Mramor se vyznačuje svou rozmanitostí a každá odrůda je pozoruhodná svým vlastním způsobem.

 • BÍLÝ - Vápnitý skalní útvar s nejmenším množstvím nečistot má bílou barvu. U této odrůdy má kresba barevnou linku. Takový minerál se častěji používá k výrobě vynikajících dekorů, figurek, soch.

 

 • ČERNÝ - Minerál této barvy vzniká v důsledku přeměny vyvřelých hornin, v přírodě je poměrně vzácný. Grafit a bitumen zbarvují minerál do tmavé barvy. Nejdražší exempláře mají zlaté inkluze a používají se k dekoraci.

 

 • ZELENÝ - Železo, které je součástí chemického složení mramoru, dodává minerálu úžasnou zelenou. Vzor tvoří hnědé nebo bílé vzorované linie. Díky odstínu jsou takové mramory oblíbené u řemeslníků.

 

 • ČERVENÝ - Nejstarší nálezy mramoru mají načervenalý odstín. Mnoho starých budov je zdobeno panely v této barvě. Místnost zdobená podobným minerálem získává nádech oficiality, sváteční atmosféry.

 

 • ŠEDÝ - Mramor ušlechtilého odstínu s velkou zrnitostí se snadno brousí, leští a granituje. Šedý odstín přechází ze světlého do tmavého tónu. Mohou existovat inkluze, které dávají narůžovělý nebo nažloutlý odstín.

 

 • BÉŽOVÝ - Limonit a mangan ovlivňují intenzitu béžového odstínu. Tato kopie je vysoce odolná a používá se k výrobě podlahy.

 

 • RŮŽOVÝ - Mramor romantického odstínu vzniká díky oxidu železa. Takový materiál je široce používán při výrobě různých řemesel zdobících domov, pro amulety a dekorativní prvky.

 

 • AZUROVÁ A MODRÁ - Vliv diopsidu na složení dává minerálu modrou barvu, jejíž nasycení závisí na obsahu prvku v hornině. Hluboký magický odstín se mění od intenzivní modré po fialovou.

 

 • ŽLUTÁ - Béžový odstín smíchaný se zlatem dodává drahokamu nádhernou nažloutlou barvu. Podobný odstín materiálu se používá při výrobě dlaždic, pracovních desek a dalších dekorativních prvků.

 

 • HNĚDÁ - Tohoto odstínu drahokamu je dosaženo díky obsahu železa, manganu a limonitu. Kámen tmavé čokolády je velmi atraktivní a oblíbený u odborníků na kámen.

 

Každý přírodní kámen má vlastnosti, které vyžadují mimořádná pravidla péče. Výrobky z mramoru nejsou příliš tvrdé a odolné, snadno se poškodí mechanickým namáháním. Proto je raději neshazujte a nenarážejte. Minerál je náchylný na působení kyselin, které mají destruktivní vliv na strukturu kamene.

Čištění výrobků se proto provádí mýdlovým roztokem a tekoucí vodou. Mramorové povrchy nečistěte abrazivními prostředky a hrubými kartáči, abyste nezanechali škrábance. Přebytečná vlhkost se setře měkkým hadříkem. Šperky, korálky a kameje jsou uloženy v samostatných pouzdrech.

ČIŠTĚNÍ 

Aby mramorové podlahy, instalatérské a dekorativní předměty vydržely déle, musíte se o ně starat:

 • Nečistoty se odstraňují pouze jemnými čisticími prostředky (nejlépe dětským mýdlem) a stejnými ubrousky. Brusivo, dokonce i hrubý kartáč, může poškrábat mramorový povrch.
 • Po umytí jsou výrobky leštěny semišem a speciálními lešticími prostředky - s označením „pro mramor“.
 • Mastné skvrny se odstraní lakovým benzínem.
 • Plíseň se bude tvořit na mramoru v kuchyni, koupelně nebo venku. Odstraňte jej roztokem chlóru o nízké koncentraci.
 • Výrobky jsou chráněny před pády, nárazy a jinými silnými nárazy.

Kyseliny nebo čističe s vysokou koncentrací přírodního mramoru zaručeně poškodí.

Je lepší pravidelně čistit produkty, aby se zabránilo silné kontaminaci.

Aby mramor získal lesk a lesk na povrchu, je lepší výrobek otírat semišovou klapkou. K tomuto účelu se používají leštící odpuzovače prachu. Chcete-li se zbavit mastných skvrn na povrchu kamene, můžete použít lakový benzín. Nízkokoncentrovaný roztok chlóru pomáhá zbavit se houbových útvarů, plísní, které se objevují při vysoké vlhkosti na povrchu obkladového kamene.

NALEZIŠTĚ

Mramorové lokality se nacházejí v různých částech Země. V závislosti na územním umístění je minerál rozdělen do skupin. V Alpách se nachází naleziště carrarského drahokamu, nerost Sayan se těží v pohoří Sayan, vzorek jury se nachází v Bavorsku a důl na Ufalský mramor se nachází na Urale.

Těžba bílé rudy se těží v Řecku, Norsku a Francii. Bohatá naleziště jsou známá v Americe, Africe a na Kubě. Krym, Zakarpatí, Donbas jsou bohaté na přírodní zdroje. V Uzbekistánu se těží vysoce kvalitní mramor, který má jedinečnou barvu.

Téměř každý důl dodává své vlastní druhy mramoru:

 • Itálie je zdrojem elitního carrarského mramoru. Lomy se nacházejí v Toskánsku, roční produkce nepřesahuje tunu.
 • Francie. Země produkuje růžovo-žlutý kámen s jemnými žilkami ("Rose-phos"). Normanský červený mramor je ceněný, rozpoznatelný podle jeho červenohnědých odstínů s bílými žilkami.
 • Rusko dodává na domácí i světový trh bílý (Ufalejský) mramor z Uralu a barevné sajanské suroviny. Jeho téměř půl tisíce lomů obsahuje více než miliardu metrů krychlových horniny.
 • Irsko, Střední Asie - zdroje elitního zeleného kamene.

V Německu se rozvíjejí ložiska několika druhů mramoru:

 • Častěji se jedná o světle šedý kámen s bílými žilkami.
 • Bavorsko je známé svým červeným (neboli Jurským) mramorem. Kámen je ceněn pro svou bohatou červenou paletu a složité bílé nebo zelené žíly.
 • Odrůda graphenstein působí vznešeně. Kámen poznáte podle jasného, ​​jasného vzoru a moaré odstínu – šedé, modré nebo bílé. Tyto vlastnosti se objeví po leštění.

Zvláštní situace v Řecku. Ložiska Paros (souostroví Kiklida) a Pentelikon (poblíž Athén) byla vyvinuta již od starověku. Dnes jsou jejich suroviny státní a slouží pouze k restaurování památek.

Mramor se těží. Bloky-monolity se získávají pomocí strojů na řezání kamene a příklepu, drátových pil.

HISTORIE A TRADICE

Mramor jako užitečný a krásný minerál uznávali lidé již od starověku. Stavěly se z něj paláce, sochaři vyřezávali mistrovská díla, navíc se drahokam pro své jedinečné vlastnosti využíval v lékařství. Popularita kamene se šířila výrobou šperků a také starověkými okultními naukami.

 • Je známo, že drahokam byl poprvé nalezen v Řecku. Pravěcí geologové, kteří studovali vlastnosti a vlastnosti minerálu, zaznamenali flexibilitu horniny při zpracování. Od té doby je bílý, lesklý kámen, který je organického původu, široce známý jako okrasný materiál. Staří Řekové dovedně využívali zvláštní vlastnosti křišťálu, který zdobil stěny chrámů bohyně lásky Afrodity.

Ke vzniku minerálu došlo v důsledku metamorfních procesů. Sedimentární organické horniny, měnící se v průběhu fyzikálních a chemických reakcí, se z vápence proměnily v průhledný bělavý kámen. Existuje mnoho druhů hornin, které obsahují nečistoty, které dávají minerálu různé odstíny.

Snadné zpracování mramorového kamene přispělo k rozvoji glyptiky: vyřezávání miniaturních obrázků na kámen. Takové kameje a hlubotisky jsou dnes uchovávány v soukromých a veřejných sbírkách po celém světě. Existují také v Ermitáži.

 • Později kámen z Carrary zaujal představivost velkého Michelangela. Jeho díla nejsou horší než starožitné vzorky.
 • Panovníci italských knížectví středověku zdobili sídla mramorovými deskami. Dnes je stejně velkolepá „mramorová krajka“ paláců v Toskánsku nebo Benátkách.
 • Světlý kámen je možná hlavním stavebním materiálem v muslimské architektuře. Nejvýraznějším mistrovským dílem je indický Tádž Mahal z bílého a růžového mramoru. Doprovází ji romantický milostný příběh.
 • Neméně krásné jsou památky Samarkandu, Buchary a dalších měst Střední Asie.

POUŽITÍ

Zpracování kamene není tak náročné jako například žula. Snadno se řeže, leští, brousí. Prakticky neabsorbuje vlhkost, po vyleštění se leskne. Tyto vlastnosti mramoru určily oblasti použití v moderních podmínkách.

Stejně jako dříve je mramorový kámen oblíbený jako stavební materiál:

 • Talíře zdobí stěny, lemují podlahy.
 • Rozkládají bazény, fontány, nádrže.
 • Pracovní desky, římsy, parapety, sanitární zařízení (umyvadla, vany).
 • Mramorový nábytek je již mnoho let oblíbeným trendem v bytové dekoraci. Doplňuje ji velká plastika: vázy, mísy, interiérová plastika.
 • Mramorové desky jsou v poptávce elektrotechnického průmyslu a farmáři berou kamennou moučku.
 • Rituální sortiment (tabule, pomníky, náhrobky) je vyroben z mramoru.

 Moderní mikroklima megacities však není vhodné pro jemný kámen. Mramorové sochy a další exteriérové ​​výrobky proto potřebují pravidelné čištění od sazí a jiných nečistot.

FYZIKÁLNÍ VLASTMOSTI 
Chemický vzorec kamene je CaCO3. Soudě podle vlastností mramoru se přírodní kámen snadno zpracovává. Navzdory nízké tvrdosti a hustotě je široce používán jako okrasný minerál ve stavebnictví a designovém umění. Úžasné kresby, průhlednost a brilantnost přispívají k vytvoření skutečných mistrovských děl.
Pro chemika je mramor téměř čistým uhličitanem vápenatým. Doplňuje se skladba plemene chalcedonie, živec, křemen, hematit, jiné nečistoty. Jejich poměr vytváří barvu a vzor kamene.

skalní typ metamorfovaná hornina
Barva Bílá, šedá, nažloutlá, zelená, červená, černá
Textura 2 páskovaný
masivní
puntíkovaný
Struktura 2 granoblastický
heteroblastický
jemnozrnný
středně zrnité
hrubozrnný
Původ názvu lat. mramor, jméno z řec. Μάρμαρος - zářící kámen

DEFINICE PRAVOSTI

K dnešnímu dni popularita mramoru dosáhla svého zenitu. Čím vyšší je poptávka po přírodním materiálu, tím častěji se na tuzemském trhu vyskytují napodobeniny. Nejznámější falešný mramor je vyroben z minerálních plniv a polymeru.

Mramor získaný umělými prostředky má podobný vzhled. Fyzikální vlastnosti syntetického minerálu se však od přírodního kamene liší. Chcete-li odlišit přírodní mramor od padělku, měli byste se obrátit na odborníka, který může výrobek odborně posoudit.

 • Vysoké náklady na přírodní kámen podnítily vytvoření umělého mramoru.
 • Hlavní složkou takového materiálu jsou polyesterové pryskyřice. Jsou doplněny minerálními plnivy, barvivy, akrylovými pryskyřicemi.
 • Technologie prakticky reprodukuje proces, kterým vzniká kámen v přírodě.
 • Umělý mramor je žádaný v různých oblastech: doplňky pro kuchyně, koupelny, výzdoba suterénu budov.
 • Kámen lze vyrobit i doma.
Zobrazit více
O řazení
Filtrování
dle parametrů
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Filtrovat produkty
StavVýrobcePouze sklademVypíše pouze produkty skladem