Dorje Vajra pětidílná budhistická nerezová ocel palička 61 x 11 mm

ENERGETICKÝ ZÁŘIČ-LÉČÍ VADŽRA (tibetsky DORDŽE) je slovo původem ze sanskrtu a bývá často překládáno jako „diamant“ či „hromoklín“, ale skutečný překlad Dordže je nezničitelný. Dorje (Dordže - pán kamene) je nejrozšířenějším a nejznámějším energetickým zářičem. Má obrovskou léčivou sílu a moc. Jedná se o ... více
Běžná cena: 529  (-6%)
411.4 Kč bez DPH
Skladem 5 ks
497.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Recenze (0)

Dorje Vajra pětidílná budhistická nerezová ocel palička 61 x 11 mm

ENERGETICKÝ ZÁŘIČ-LÉČÍ

VADŽRA (tibetsky DORDŽE) je slovo původem ze sanskrtu a bývá často překládáno jako „diamant“ či „hromoklín“, ale skutečný překlad Dordže je nezničitelný.

 • Dorje (Dordže - pán kamene) je nejrozšířenějším a nejznámějším energetickým zářičem.
 • Má obrovskou léčivou sílu a moc.
 • Jedná se o nástroj Meditace a zvyšování koncentrace. 
 • Dordže lze použít pro hluboké léčení.
 • Odstraňuje bolesti a všechny negativní energie.
 • Výborně účinkuje při odstraňování pocitů méněcennosti a stavů vyčerpání. 
 • Pomáhá zvyšovat sebedůvěru a odvahu.
 • Tento symbol dává svému nositeli na cestu životem obrovskou sílu (blesk) a nezničitelnost (diamant).
 • Dordže je nezničitelný

POUŽITÍ

 • Dordže se drží za středovou kuličku (diamant) nejčastěji v pravé ruce. Pro harmonizaci energií v těle protáčíme dordže tam a zpět (doprava a doleva) mezi jednotlivými prsty. Na celkové zklidnění či při nespavosti protáčíme dordže i v levé ruce. 
 • Další známou technikou k dosažení harmonie je tření hran jednotlivých paprsků dordže a postupné otáčení dordže ve směru hodinových ručiček. Následně ho otočíme a stejný postup opakujeme i na druhé straně dordže. Toto cvičení je vhodné pro pochopení náročných životních situací, napomáhá duševnímu vývoji.
 • Při Meditaci propojíme své ruce s energií dordže.
 • Bolest a negativní energie lze odebrat z postiženého místa otáčením dordže doprava. Bolest se indikuje ve středové kuličce a druhým koncem odchází ven (nemělo by se proto tímto „vypouštěcím" koncem na nikoho mířit). Při ozdravování a osvětlování bolavého místa postupujeme opačně.
 • Akutní nevolnost a bolest břicha lze zahnat okamžitým přiložením dordže na solar plexus. Dordže se nejdříve přiloží horizontálně a po krátkém působení vertikálně. Celá procedura by měla proběhnout ve stoje. (Nedoporučuje se pro těhotné ženy).
 • V domácnosti je používáno podobně jako podkova, aby chránilo pohodu a poklidnou atmosféru domova.
 • Dordže, nošeno v podobě amuletu, podporuje vnitřní jistotu a stabilitu, zvyšuje sebedůvěru a posiluje odvahu, pomáhá překonávat strach.

ČISTĚNÍ A NABÍJENÍ
Dordže, stejně jako všechny ostatní energetické zářiče a amulety, je třeba pravidelně čistit a nabíjet. 

 • Nabíjí se sluncem(vystavit co největší plochu dordže slunečním paprskům), kovová dodrže lze nabíjet i magnetismem (přiloží se na chvíli k obyčejnému magnetu). 
 • Čištění se jeví nejoptimálněji vhodnou metodou VYKUŘOVÁNÍ.

S dordže zacházíme vždy s úctou a rozvahou.  Ochraňuje klid a pohodu domova. Za tímto účelem je dobré, aby pro sebe mělo vyhrazeno nějaké speciální místo. Vztah k tomuto nástroji by měl být přátelský a můžou ho brát do ruky i vaše děti, kteří si k němu záhy naleznou svou cestu. (Nedoporučuje se dávat do rukou pouze úplně malým dětem, aby se nezranily).

HISTORIE A TRADICE
Původ Dordže (hromoklín, vadžra) je v Indii (vyvinul se z hromoklínu védského boha počasí - Indry), ačkoliv později s postupem buddhismu se stalo symbolem buddhistickým. Dordže v překladu znamená – pán kamene, ztělesňuje mužský princip a vyzařuje čistou jangovou energii (pokud leží na místě).

Původně pochází z Indie, odkud se šířilo spolu s buddhismem do dalších zemí. V oblasti Himaláje jsou obyvatelé přesvědčeni o obrovské léčivé síle dordže a jeho velké moci. Je znakem všeobjímajícího soucitu, který je tou nejmocnější silou vesmíru.

 • V hinduistické mytologii je vadžra zbraň Indry, védského boha deště a vládce dévů. Je velice mocnou zbraní, kdy kombinuje vlastnosti meče, palcátu a kopí. V této souvislosti je většinou vadžra překládána jako „hromoklín“.
 • V pojetí tibetského buddhismu je dordže uchopováno za jeho střed, který je posvátný, představuje podstatu neměnného, nenarušitelného stavu osvícení. Na koncích dořdže jsou protipóly. Dobro je vždy vyváženo zlem, vše je v rovnováze. Představuje mužský princip, tvořivou, čistou jangovou energii, kterou vyzařuje, pokud leží v klidu na svém místě.
 • V oblasti Himaláje jsou lidé přesvědčeni, že dordže má léčivou sílu a velkou moc, proto je nedílnou součástí mnoha domácností, používané k řadě obřadů a ceremonií.
 • Dordže křížové, které vypadá jakoby byly křížem položeny na sebe dvě dordže, zde se účinky síly násobí co se týče ochrany a rovnováhy energií v okolí zářiče.

Na energetické úrovni představuje dordže jangovou energii. Zobrazuje všechny věci v jasném světle a odkrývá skutečnou podstatu stvoření. Právě tyto schopnosti z něj činí ideální nástroj pro Meditaci a zvyšování koncentrace.

Klasická dordže má pět paprsků, i když je možné i provedení šesti, nebo devítipaprskové. Pět paprsků symbolizuje pět metafyzických buddhů, pět prvků, pět živlů, pět podob moudrosti, uspořádání paprsků (jeden míří přímo, zatímco ostatní čtyři se k němu připojují), symbolizuje neustálý kolotoč převtělování a následné vysvobození z něho. Ve středu dordže jsou dvě polokoule s osmi okvětními lístky Lotosu (jako osm boddhisatwů). Mezi polokoulemi je střed dordže (symbolizuje spojení a božskou podstatu), kde všechno začíná a končí zároveň.

ParametryPorovnání
Typ produktu
Ruční výroba
Balení
1
Materiál
Kámen
Výrobce
EK energimůza Morava
Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Dorje Vajra pětidílná budhistická nerezová ocel palička 61 x 11 mm

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk