Rudraksha stará Tibetská olejová korálka, ručně leštěná - Nepál 15-17 mm

Rudraksha korálky jsou velice oblíbené a netradiční, díky jejich vzhledu, ale především, díky jejich výjimečnému vzniku a pozitivních účincích pro naše tělo. Nošením navlečených semínek Rudrakshi se v minulosti zjistilo, že má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu a posiluje vnitřní klid... více
Běžná cena: 51  (-14%)
36.36 Kč bez DPH
Skladem > 5 ks
44 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Rudraksha stará Tibetská olejová korálka, ručně leštěná - Nepál 15-17 mm

Rudraksha korálky jsou velice oblíbené a netradiční, díky jejich vzhledu, ale především, díky jejich výjimečnému vzniku a pozitivních účincích pro naše tělo.

  • Nošením navlečených semínek Rudrakshi se v minulosti zjistilo, že má zázračnou spirituální sílu a působí jako ochrana proti negativismu a posiluje vnitřní klid a mír. 
  • Bylo zjištěno, že přírodní elektromagnetické účinky Rudrakshi zlepšují koncentraci a duševní odolnost.
  • Říká se, že tato semena mají božskou energii a moc.
  • Přinášejí do života zdraví, štěstí a harmonii.

Nositel těchto korálků je prý schopen dosahovat svých cílů rychleji a jsou nápomocné pro zvládání stresu, pomáhají při odstraňování starostí a udržují klidnou a vyrovnanou mysl. Pro některé to může znít, jako holý nesmysl, ale tento pozitivní efekt se pokusili potvrdit i vědci, a to velmi úspěšně. Výzkum potvrzuje, že Rudraksha má konkrétní zářivou sílu, která je kvantifikovatelná. Také je dokázáno, že zvyšuje fyzickou sílu již po několika minutách nošení. Má pozitivní účinky pro tělo a duši. Zpomaluje proces stárnutí, tlumí stres, zlepšuje koncentraci a odstraňuje překážky na cestě za úspěche

Podle prastaré indické bible se semínka Rudrakshi zrodily z očí Shivy. Jejich etymologický počátek se skládá ze dvou slov. "Rudra" - znamená Shiva (jeden z nejvýznamnějších hinduistických bohů) a "Aksha" - oči. To znamená v doslovném překladu "Boží slzy" neboli "Slzy boha Shivy".

Rudraksha by měla být na povrchu tvrdá a měla by obsahovat drážky. Horní část korálku, kde linie drážky začíná, se říká Brahma. Středové části v největším průměru se říká Vishnu a spodní části, kde linie končí je známá jako Shiva. Rudraksha obsahuje 50,031% uhlíku, 0,95% dusíku, 17,897 vodíku a 30,35% kyslíku.

Semena se mohou lišit podle svého vrstvení, konkrétně podle počtu podélných linií, kterému se říká „mukhi“. V překladu jsou to drážky, štěrbiny nebo brázdy na povrchu korálku - tváře, díky kterým se určuje počet mukhi.

Rudraksha má obvykle 1 až 21 mukhi, ale nejvíce se vyskytují s 1 až 14 mukhi. Semínka od 15 do 21 mukhi jsou vzácnější a každý rok se jich vyskytuje jen malé množství. Ze všech těchto mukhi se 4,5 a 6 vyskytují ve velmi hojném počtu.

Rudrakshu, tzv. Panchamukhi což je semínko rozdělené na 5 Mukhi. Tento korálek představuje boha Kalaagni Rudra a je symbolem míru, zdraví, pohody a vnitřní svobody.

Tento název je odvozen od bájné legendy, kdy bůh Shiva, jednoho dne usedl na zem a začal meditovat. Když dokončil Meditaci, začal nečekaně plakat slzy soucitu. Jakmile slzy dopadly na zem, na jejich místě začaly vyrůstat stromy. 

Mezi první objevitele Rudrakshi se považují dávní indičtí mistři, kteří tyto mimořádná semena, ukrytá v modrých plodech stromů Elaeocarpus ganitrus, objevili v sopečné zemi posvátných Himalájí. V dnešní době se takzvaný "věčně zelený strom" vyskytuje ve vysokých nadmořských výškách od úpatí Himalájí, v oblastech Nepálu, Indii až po jihovýchodní Asii.

Plody Rudrakshi se ctí, jakož to posvátné semínka, které přináší mír, sílu a ochranu. Hinduisté a budhisté po celém světě nosí tyto plody v podobě náhrdelníků nebo náramků a užívají ji často také k Meditaci.

ParametryPorovnání
Výrobce
EK energimůza Morava
Typ produktu
Ruční výroba
Materiál
Kámen
Balení
1
  • Tibetské starověké rudraksha bódhi volné korálky
  • Tmavě hnědá barva. plní vzhled starého vkusu
  • Olejovaná barva
  • Velká velikost, průměrný průměr 15-17mm
  • Vzhledem k přirozenosti není žádná velikost korálků standardní.
  • Ručně leštěné, olejované, stará barva

Českou Rudrakshou je takzvané klokočí. Klokoč zpeřený je keř a jeho semena se odjakživa využívaly k výrobě růženců a byla jim taktéž přisuzována magická moc. Nejlepší je sbírat plody 29. září na svátek sv. Michala, tyto plody potom mají nejsilnější magický účinek. Taktéž jako Rudraksha, přináší nositelům štěstí, ochraňuje je před nemocí a udržuje vnitřní klid a mír.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Rudraksha stará Tibetská olejová korálka, ručně leštěná - Nepál 15-17 mm

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247