Modlitební mlýnek budhistický, nerezová ocel palička 61 x 11 mm

Buddhistické modlitební mlýnky (tibetsky Mani Khorlo) obvykle obsahují nejrozšířenější mantru Óm Mani Padme Húm. Bývá napsána nebo vytištěna na stočeném pruhu papíru, který je umístěný uvnitř válce. Roztočením mlýnku v pravotočivém směru se mantra aktivuje a harmonizuje okolní prostor i mysl praktikujícího. Mlýnky býva... více
Běžná cena: 559  (-7%)
431.24 Kč bez DPH
Skladem 3 ks
521.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Recenze (0)

Modlitební mlýnek budhistický, nerezová ocel palička 61 x 11 mm

Buddhistické modlitební mlýnky (tibetsky Mani Khorlo) obvykle obsahují nejrozšířenější mantru Óm Mani Padme Húm. Bývá napsána nebo vytištěna na stočeném pruhu papíru, který je umístěný uvnitř válce. Roztočením mlýnku v pravotočivém směru se mantra aktivuje a harmonizuje okolní prostor i mysl praktikujícího. Mlýnky bývají zavěšené v řadách na zdech chrámů a svatyní. V menších provedeních mohou být stolní - na stojánku, nebo přenosné s rukojetí, které se používají při cestování i na duchovních poutích.

 • Podle tibetské buddhistické tradice by otáčení modlitebního mlýnku mělo mít stejný účinek jako ústní recitace Modlitby.
 • Modlitební mlýnek ztělesňuje veškeré činnosti Buddhů a Bódhisattvů.
 • Je řečeno, že pouhým jedním dotykem mlýnku dojde k očištění od špatné karmy. Buddhisté otáčejí mlýnek, aby zbavili utrpení všechny bytosti, hromadili zásluhy a očistili svou karmu. 
 • Mlýnek bývá roztočen ve směru hodinových ručiček, jelikož točení mlýnku opačným směrem může znamenat prokletí a ztrátu zásluh, které jsou získané točením správným. 
 • Roztočením mlýnku dochází k aktivaci mantry, harmonizaci okolí a mysli. Věřící praktikují tuto činnost každé ráno a večer. V levé ruce drží málu, a v pravé ruce otáčejí modlitební mlýnkem. Současně nahlas recitují mantru Óm mani padmé húm.
 • Otáčením mlýnku vysíláme Modlitby do celého světa.

POPIS MLÝNKU

 • Modlitební mlýnek je kovový, dřevěný, kožený či kamenný válec, na jehož obvodu je většinou vytepána či vyryta mantra óm.
 • Uvnitř mlýnku je osa, na kterou je navinut papírový svitek, na němž jsou napsány či vytištěny texty manter, převážně s přáním či prosbou o štěstí všech živých bytostí.
 • Roztočení mlýnku má stejný význam, jako ústně recitovaná záslužná Modlitba. Točí se vždy po směru hodinových ručiček, tento směr je  pozitivní pro ochranná božstva.
 • Při každém roztočení mlýnku vysíláte do univerza prosbu za štěstí všech živých bytostí, prosíte o štěstí své, pozitivně ovlivňujete energii celého vesmíru.
 • Otáčení mlýnku má nedozírné pozitivní vibrace pro celou naši planetu.

Poznamenáváme že podle tradice je důležité otáčet mlýnkem ve správném směru, a mlýnek vhodně orientovat (osa svisle, horní strana je ta zdobená).

ParametryPorovnání
Typ produktu
Ruční výroba
Balení
1
Materiál
Kámen
Výrobce
EK energimůza Morava
Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Modlitební mlýnek budhistický, nerezová ocel palička 61 x 11 mm

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk