Karneol přívěsek kulatý přírodní kámen 14 mm, otvor 4,2 mm 1 kus, Učí nás tady a teď

přívěsky můžete nosit jako ozdoby na náhrdelnících i náramcích jak si je zkombinujete, záleží jen na Vás a Vaší fantazii nebojte se být kreativní, ukažte vlastní osobitý styl UMĚLEC - TVOŘIVOST - DŮVĚRA - VÁŠEŇ - KÁMEN ŽIVOTNÍ ENERGIE - KÁMEN SLUNCE - KAMARÁD LÁSKY Ztratil váš život ten pocit vzrušení a vášně? C... více
Běžná cena: 223  (-42%)
106.61 Kč bez DPH
Skladem 1 ks
129 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Karneol přívěsek kulatý přírodní kámen 14 mm, otvor 4,2 mm 1 kus, Učí nás tady a teď

 • přívěsky můžete nosit jako ozdoby na náhrdelnících i náramcích
 • jak si je zkombinujete, záleží jen na Vás a Vaší fantazii
 • nebojte se být kreativní, ukažte vlastní osobitý styl

UMĚLEC - TVOŘIVOST - DŮVĚRA - VÁŠEŇ - KÁMEN ŽIVOTNÍ ENERGIE - KÁMEN SLUNCE - KAMARÁD LÁSKY

Ztratil váš život ten pocit vzrušení a vášně? Chybí vám ve vašem profesním životě kreativní pud? Hledáte zvýšení sebeúcty a sebevědomí, abyste šli za tím, po čem skutečně toužíte? Ohnivá energie a Karneolový krystal může být právě to, co vaše duše potřebuje. 

Karneol je život party. Kreativní a sebevědomá energie Karneolu motivuje příval živosti v sakrální čakře, aby stimulovala vaši vnitřní hvězdu. Využití vzrušujících vlastností Karneolu propůjčí pocit síly, který se může ukázat jako obzvláště výhodný pro každého, kdo chce prorazit kreativní bloky nebo se pustit do nových projektů a ambicí. Díky Karneolu v blízkosti zapůsobíte na ostatní svým šarmem a vitalitou.

obnovuje vitalitu, pomáhá k úspěchu v podnikání, odstraňuje apatit, tiší bolest

 • ochraňující kámen
 • nabíjí energií, obnovuje vitalitu, překonává odtažitost,
 • zvyšuje plodnost
 • povzbuzuje vitalitu, pomáhá motivaci a zaměření myšlenek, uvolňuje negativní myšlenkové návyky
 • ulevuje při apatitu a zvyšuje sebedůvěru
 • dobrý pro úspěch v podnikání, zvyšuje motivaci

Živá oranžová barva tohoto kamene je často spojována s ohněm a naplňuje tuto asociaci tím, že znovu zažehne váš vnitřní oheň, pokud ho ztratíte. Tím, že Karneolský krystal vnáší zpět do vašeho života pocit vášně a vitality, působí jako energetická jiskra, která zažehne vaše nejdivočejší sny a požene vás k akci směrem k jejich uskutečnění. 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • zvyšuje plodnost,
 • pomáhá obnově tkání,
 • léčí záněty, křeče svalů a rány,
 • léčí revmatitidu a artritidu 

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Jednou za dva týdny třeba kámen podržet pár minut pod vlažnou tekoucí vodou. Následně se karneol osuší jemným hadříkem
 • Na jeho nabíjení se doporučuje využít sluneční světlo. Kámen se jednoduše umístí na několik hodin na slunné místo a následně je připraven k použití

HISTORIE A TRADICE 
Karneol je kámen Slunce, který absorboval jeho energii a získal tak jeho teplou, zářivou barvu.

Starověké byzantské a asyrské kultury používaly karneol k podpoře odvahy, a to jak v bitvě, tak i během představení. Věřilo se, že karneol pomáhá bázlivým řečníkům stát se výmluvnými a odvážnými. Staří Egypťané věřili, že nošení Karneolu dodává duši a tělu pocit vitality. Karneol označovali jako „zapadající slunce“. Z těchto důvodů byl karneol zahrnut do pektorálů a posmrtné masky krále Tuta. Pro jeho oranžové odstíny také přirovnali karneol k plodné menstruační krvi bohyně matky Isis. 

Karneol byl identifikován jako jeden z prvních dvanácti kamenů v náprsníku Árona, staršího bratra Mojžíše. Je to také jeden z dvanácti drahých kamenů, které lemovaly stěny nebes ve Zjevení. 

Karneol jako amulet přináší štěstí a prosperitu. Zároveň nás vede k vědomému prožívání každého okamžiku života, učí nás pozitivně naplnit původní smysl našeho poslání na Zemi. Jeho vibrace pomáhá zejména těm, kteří svým těkavým a nesoustředěným duchem jen přešlapují na místě a libují si v nečinnosti, kteří jsou všem jen přítěží a nejsou schopni nalézt nějaké uplatnění, určit si životní směr.

1. Říká se, že s karneolem utišíte fyzickou bolest
Slovo karneol je možná odvozeno z latinského carne, tedy maso. To může být odkaz na oranžově červenou barvu kamene, která je způsobena obsahem oxidů Železa. Tento velmi energetický kámen má podle pověsti mimořádnou schopnost odstraňovat bloky a neutralizovat bolest spojenou s potížemi jako neuralgie, horečka, zánět, i bolest svalů, a také zastavuje krvácení z nosu.

Fyzická bolest může být způsobena tím, že některá citlivá nervová zakončení jsou přehnaně stimulována a vysílají zprávy o bolesti do mozku v důsledku nějakého zranění nebo nemoci. Z hlediska energií vzniká fyzická bolest tehdy, když se objeví blok, nadbytek energie, nebo NEROVNOVÁHA v kanálech tělesného energetického systému (v meridiánech). Bolest pak cítíte. Veškeré energetické bloky je třeba odstranit nebo harmonizovat, aby se navrátilo zdraví a pocit dobré pohody.

Léčba
Pokud trpíte nepříjemnou bolestí, která nechce polevit, můžete si pomoci použitím Karneolu.

 1. Umístěte kámen na místo obtíží nebo jej podržte nad ním asi na patnáct minut a nechte krystal pracovat.
 2. Až se bolest zmírní, kámen dobře očistěte.

UMÍSTĚNÍ: přidržte na postižené oblasti

ParametryPorovnání
Výrobce
EK energimůza Morava
Balení
1

Pokud nosíte minerál k vůli účinkům, který má, doporučujeme vám, abyste jste ho nosili každý den. Většinou sami poznáte, kdy ho chcete mít s sebou, a kdy ho naopak necháte doma. 

 • minerální kameny můžete nosit každý den
 • doporučujeme je sundávat ve chvílích, kdy by se mohou nějakým způsobem poškodit
 • je vhodné ho uchovávat na temném místě
 • většinu minerálů můžete čistit pod proudem vlažné, vody Minerály stačí jemně promnout mezi prsty
 • nikdy, ale opravdu NIKDY nepoužívejte na čištění chemikálie
 • některé Minerály by neměly přijít do styku s vodou, jedná se o Malachit, Selenit, Fluorit, RODONIT, Lepidolit, KalcitHematit. Malachit je mírně jedovatý a ve vodě svoji jedovatou látku vypouští. Z tohoto důvodu se s ním raději nekoupejte a vodu v žádném případě nepijte.
 • nedoporučujeme sprchování a koupání s Minerály
 • na Minerály je také potřeba myslet na slunci, některé z nich mohou mírně blednout a například Ametyst bychom měli před ostrým slunečním zářením úplně ochránit, protože na silném slunci se mění v křišťál

Minerály jsou držiteli mnoha informací a silných energií, které přijímají od okolí a ukládají je. Dokáží je přijímat, ale i dávat, a to jak v pozitivním, tak i v negativním směru. Abychom kameny mohli co nejdéle používat a těšit se z jejich pozitivních vibrací, je nutné je pravidelně energeticky čistit a nabíjet.

Citrínové či Ametystové Drůzy

 • Minerál stačí položit na drůzu a nechat ho tam den či dva odpočívat.
 • Citrínová Drůza je v tomto ohledu nejvhodnější, protože sama nepotřebuje nikdy čistit ani dobíjet, je nevyčerpatelným zdrojem očistné energie.

Voda a sluneční nebo měsíční světlo

 • Nejčastějším a velmi snadným způsobem, jak náramky očistit, je pod proudem čisté vody
 • Nejvhodnější jsou čisté horské potůčky a bystřiny, dobře Vám ale poslouží i voda, která prošla spirálou či vírem.
 • Nabíjení náramku pak zajistí sluneční nebo měsíční světlo.
 • Každý minerál je spjatý buď se sluneční, nebo s měsíční energií, pokud máte náramek z kombinace těchto kamenů, nabíjejte náramky v noci i ve dne.
 • V případě nabíjení na slunci volte světlé místo, není nutný ostrý sluneční svit celý den.

Modlitba, Meditace a Očista myšlenkou / slovem

 • I naše myšlenky a slova mají vibrace a nesou s sebou silnou energii. 
 • Minerály tedy můžete očistit a dobít energií i s pomocí Vaší Vnitřní síly, Meditace, Modlitbou či myšlenkou nebo slovem.

Karneoly jsou charakteristické svými žlutými, načervenalými nebo červenohnědými odstíny, ovlivněnými příměsí Hematitu v jejich struktuře. Karneol z Botswany je velmi žádaný pro svou nápadnou červenooranžovou barvu. Jeho ložiska jsou v polopouštích ve východních oblastech země. Vývoz nerostných surovin byl ale zakázán, a protože technologický pokrok v Botswaně příliš nepokročil, staly se jejich karneoly na trhu velkou vzácností.

Pokud se podíváme na jeho chemickou strukturu, karneol z Botswany je odrůda Chalcedonu, což je obecný název pro vláknitý, kryptokrystalický křemen.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Karneol přívěsek kulatý přírodní kámen 14 mm, otvor 4,2 mm 1 kus, Učí nás tady a teď

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247