Jak povzbudit k učení

ŽLUTÝ KALCIT SCHOPNOSTI KAMENE:

  • stimuluje chápání, povzbuzuje paměť, pomáhá udržet v ní důležité informace

KRYSTAL:

  • žlutý kalcit, průsvitný, jakoby voskový, někdy broušený

Povzbuďte učení se žlutým kalcitem  
Žlutý kalcit je ideálním krystalem pro povzbuzení mysli. Spojuje se s duševními schopnostmi, může pomáhat vašemu dítěti v učení a dosažení úspěchu ve škole.

Podle legendy dokáže vylepšovat soustředění a zaměření, možná je to výsledek pověsti jednoho z jeho bratranců, takzvaného optického kalcitu, který zdvojuje vše, čeho se dotkne: když ho umístíte třeba k symbolu hvězdy, opticky se bude zdát, že jsou dvě. Žlutý kalcit se spojuje také s tvůrčími schopnostmi, takže u dítěte probudí a povzbudí umělecké vlohy a pobídne ho, aby k úkolům přistupovalo tvořivě.

Nabití krystalu
Aby se vaše dítě doma soustředilo na učení, položte mu žlutý kalcit na pracovní stůl, kde dítě čte a píše. Kámen mu pomůže zachovat si bdělost, nabídne další motivaci a zvýší schopnosti paměti. Když dítě zápolí se složitým úkolem, ať krystal chvíli podrží v ruce a požádá jej o pomoc při řešení. Ve feng šuej se oblast vzdělání a vědění umísťuje do severovýchodní části místnosti, takže dětský pracovní stůl by měl ideálně stát na tomto místě, kde se povzbudí vzdělávání a získávání vědomostí. Pokud to není možné, položte kámen do severovýchodní části stolu, aby dodával blahodárné energie aspoň takto.

UMÍSTĚNÍ: na pracovní stůl dítěte

Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247