Kauri mušle přívěsek přírodní 21 x 15 mm štěstí - plodnost, 1 kus

MUŠLE KAURI - ZAVINUTEC PENÍZKOVÝ - CYPRAEA MONETA, ŠTĚSTÍ - PLODNOST - ŽIVOTNÍ SÍLA - OCHRANA mušle štěstí jsou spjaty s oblastím a prosperitou - přitahují bohatství mají kouzelnou moc, mnoho žen již využilo jejich pomoci při potížích s plodností, během těhotenství a při porodu přináší respekt a pokoru životní ... více
Běžná cena: 49  (-22%)
31.4 Kč bez DPH
Skladem > 5 ks
38 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Důležité upozornění
Recenze (0)

Kauri mušle přívěsek přírodní 21 x 15 mm štěstí - plodnost, 1 kus

MUŠLE KAURI - ZAVINUTEC PENÍZKOVÝ - CYPRAEA MONETA, ŠTĚSTÍ - PLODNOST - ŽIVOTNÍ SÍLA - OCHRANA

 • mušle štěstí
 • jsou spjaty s oblastím a prosperitou - přitahují bohatství
 • mají kouzelnou moc, mnoho žen již využilo jejich pomoci při potížích s plodností, během těhotenství a při porodu
 • přináší respekt a pokoru
 • životní sílu dřímající ve skrytu
 • symbolizují vztah k přírodě
 • lastury (ulity také) byly ve všech přímořských kulturách světa symbolem plodnosti
 • skořápka představovala ochranný a pečující princip

HISTORIE A TRADICE

Exotické platidlo s dlouhou tradicí: šnek Kauri

Byly nejpoužívanější a nejstarší měnou v historii peněz. Název „Kauri“ je odvozen z řeckého slova znamenající prasátko, zřejmě pro určitou podobnost připomínající záda tohoto zvířete. Lastury zavinutců jsou známé nejen jako první platidlo, ale podílely se na nejstarší formě vzkazů. Na pobřeží Guinejského zálivu si domorodci ještě dnes „dopisují“ pomocí  mušlí Kauri, například: jedna mušle znamená zápornou odpověď, dvě obrácené mušle k sobě znamenají přátelství a kdo chce vyznat lásku musí použít šest mušlí vedle sebe.

V Africe a oblastech Jižní a Severní Ameriky symbolizují ulity Kauri sílu osudu a věří se, že zubatá ústa (ústí ulity) patří duchu Orisha, který skrze ně učí lidi pokoře a respektu.

 • Peníze Kauri, jsou platebním prostředkem vyrobeným ze šneka Kauri. Po mnoho tisíc let se jednalo o měnu používanou především ve Východní Asii a Africe. Její původ lze vysledovat až na Maledivy, odkud se rozšířila téměř po celé Asii až do Afriky a na různé ostrovy jižní polokoule.
 • V Číně se od roku 1500 před naším letopočtem až do roku 200 n.l. dokonce jednalo o oficiální platidlo.
 • Dodnes není na celém světě žádná jiná měna, která by se dokázala prosadit na tak velkém a kulturně odlišném území. To se nepodařilo dodnes ani americkému dolaru a v časech Britského impéria ani britské libře.

Co vlastně učinilo šneka Kauri téměř dokonalým celosvětovým platidlem? Dal se snadno přenášet a vzhledem ke svému přírodnímu tvaru nebylo možné jej napodobit. Díky těmto vlastnostem vstoupil i do temné historie lidské společnosti – do obchodu s otroky – kde se stal velmi žádaným platidlem. Dlouhá tradice tohoto platidla vedla k tomu, že koloniální mocnosti započaly ještě před 1. Světovou válkou, k této měně nastavovat pevný směnný kurz. Mnohé africké kultury si přesto svoje původní platidlo ponechaly až daleko do 20. století

Dodnes nacházíme nespočetné odkazy, které se pojí s minulostí. Vzniklo tak třeba pojmenování nových měn podle původního jména platidel.

 • Příkladem je Cedi, současná oficiální měna Ghany. Cedi znamená totiž Kauri v jazyce Ghaňanů. Dílem jsou původní platidla dodnes používána jako druhá měna.
 • Například v Papui Nové Guineji, se dodnes používá původní platidlo z mušlí zvané Kina.
 • Tato měna je dokonce oficiálně uznanou měnou původních obyvatel a v roce 2002 tam byla dokonce otevřena první mušlová banka na světě!
 • Na Karolínských ostrovech se používá různá měna dokonce podle pohlaví. Ženy používají peníze z malých mušlí nazývané „jar“, a muži velmi velké, kulatým mlýnským kamenům podobné ploché kameny nazývané „rai“ nebo „fei“.
 • Další, velmi podivné platební prostředky se používají po celé Oceánii. „Zubní peníze“ (ze zubů vzácných zvířat), nebo „péřové peníze“, které jsou používány především při společenských rituálech, jako jsou svatby, či pohřby.

Postupně se ale ve většině zemí světa začaly používat platidla z drahých kovů jako předstupeň dnešních mincí. Taková platidla se vážila a byla velmi často ve formě prutů. Ty se pak velmi často odlamovaly a platilo se tak úlomky drahých kovů. Dalším krokem v dějinách platidel již byly mince. Nejprve neumělé a velmi jednoduché, později umělecké a krásné. O tom, ale až v příštím článku.

ParametryPorovnání
Typ produktu
Ruční výroba
Balení
1
Materiál
Kámen
Výrobce
EK energimůza Morava

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Kauri mušle přívěsek přírodní 21 x 15 mm štěstí - plodnost, 1 kus

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247