Perla bílá přírodní přívěsek 1,1 cm 1 kus, symbol ženskosti, přináší obdiv

SYMBOL KRÁSY - PŘÍTAŽLIVOSTI - ŽENSKOSTI - ŠTĚSTÍ - UZNÁNÍ - OBDIVU  Přinášejí obdiv mužů a respekt okolí. Jsou spojovány s úspěchem a uznáváním. Přinášejí dobré postavení ženy jako matky, manželky, kolegyně, šéfky. Perly jsou nejkrásnější dar pro ženu do života.  Od nepaměti byly perly spojovány především s láskou, ... více
Běžná cena: 163  (-15%)
113.88 Kč bez DPH
Skladem 3 ks
137.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Perla bílá přírodní přívěsek 1,1 cm 1 kus, symbol ženskosti, přináší obdiv

SYMBOL KRÁSY - PŘÍTAŽLIVOSTI - ŽENSKOSTI - ŠTĚSTÍ - UZNÁNÍ - OBDIVU 

Přinášejí obdiv mužů a respekt okolí. Jsou spojovány s úspěchem a uznáváním. Přinášejí dobré postavení ženy jako matky, manželky, kolegyně, šéfky. Perly jsou nejkrásnější dar pro ženu do života. 

Od nepaměti byly perly spojovány především s láskou, přitahuje lásku, je spojována s čistou láskou, léčí srdeční čakru, je drahokam moře a řek, symbolem čistoty a proměny
Lidé věřili, že bílé a růžové perly byly z Eviných slz. Vzácnější a dražší černé perly vznikly ze slz Adama.

 • přivolává štěstí a lásku, posiluje vztahy
 • symbol velkého bohatství, moudrosti, půvabu
 • má uklidňující a ztišující vliv, vyrovnávají karmu
 • podporuje partnerskou soudržnost i manželskou harmonii 
 • zajišťuje šťastný manželský život a věrnost
 • přitahuje lásku
 • dodává odvahu
 • tiší čakru SRDCE
 • lidem ve znamení raka vyrovnává proměnlivé emoce

Ve starých legendách byly Perly slzami bohů, představují slzy padající z nebe, nebo jednoduše odraz měsíce.

Perly u nich platí pravidlo - poslední nasaď, první sundej. Nesnáší styk s parfémem, lakem na vlasy a jinou chemií - ztrácí lesk. Nekoupeme se v nich (nesnáší vroucí vodu, slanou vodu).

Podle záznamů, byla perla známá již před 6 tisíci lety. Gemolog George Frederick Kunz uvedl, že ji objevili u pobřeží Indie rybáři, kteří si všimli, že moře vyplavilo zvláštní věc.
V předchozím století byla cena perel 4krát vyšší než cena zlata. Na počátku 20. století bylo lovení perel, kromě těžby zlata, velice lukrativní příležitostí k snadnému a rychlému obohacení.

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Perly čistíme krátce pod proudem tekoucí vody a hned osušíme měkkým Bavlněným hadříkem
 • Perly nabíjíme na křišťálu na nepřímém slunečním, nebo na měsíčním světle

HISTORIE A LEGENDY

 • Mongolští vládci pili odvar z perel, protože věřili, že posílí jejich mužnost.
 • V Indii se perly nosily jako talisman a indičtí válečníci si jimi zdobili své ochranné štíty, aby je ochránily před zraněními.
 • Číňané naopak perlám připisovali léčivé účinky. Z perel vyráběli perlový nápoj, který používali k léčení, a dokonce i jako elixír mládí. Číňané také říkávali, že černé perly symbolizují moudrost a mysleli si, že perly padají z nebe a vytváří je drak. Věřili, že aby člověk ulovil perlu, musí nejdříve zabít draka, který perly drží pevně mezi zuby.
 • Řekové a Římané věřili, že nošení perel podporuje partnerskou soudržnost i manželskou harmonii a také že ono památné pouto mezi Psyché a Kupidem bylo vykresleno jako šňůra z perel. Římané však považovali perly i za symbol velkého bohatství, moudrosti, půvabu a štěstí. Dámy v perlových náhrdelnících spávaly, aby se jim zdály pěkné sny.
 • O Venuši, římské bohyni smyslnosti, krásy a lásky, se zase tradovalo, že se zrodila z mořské ústřice stejně jako perla
 • Krásná Afrodita - Řecká bohyně krásy a lásky se zrodila tak, že vystoupila z mušle. Její krása a elegance jsou jako perly.
 • Japonci zase věřili, že perly vznikly ze slz mýtických bytostí – mořských pan, víl a andělů. Starověcí Egypťané si cenili svých perel natolik, že se spolu s perlami nechávali pohřbít. A Královna Kleopatra? Ta údajně rozpustila perlu z jedné ze svých náušnic ve sklenici s octem a vypila ji. Tím chtěla Markovi Antoniovi dokázat, že umí pohltit bohatství celého národa jediným douškem.
 • Kleopatra a Antonius - Jednoho dne uzavřeli sázku, kdo dokáže vystrojit luxusnější slavnost. Kleopatra se na slavnosti objevila v náušnicích zdobených perlami. Antonius neshledal na události nic mimořádného a požádal královnu, aby mu ukázala účet. Kleopatra, aby sklidila jisté vítězství, vyndala perlu z náušnice, rozpustila ji v Octu a s poděkováním Antoniovi vzniklý nápoj vypila, čímž dokázala, jak marnivá byla její zábava. Bylo mnoho snah, dokázat pravost této legendy. Při vědeckém experimentu byl Kleopatřin kousek napodoben. Pravá perla, rozdrcená na prášek, se v kyselině octové, během několika minut, rozpustila a "perlový koktejl" bylo možné vypít. Podle některých, královna namočila své Perlové náušnice do octa o několik dní dříve, takže se rozpustily rychleji, když je dala do sklenice. Rozhodčí sázky jednoznačně připsal vítězství Kleopatře. Zbývající perla byla rozříznuta na polovinu, a protože byla tak obrovská, byl z ni vyroben další pár náušnic. Náušnice pak byly nabídnuty Venuši, bohyni lásky. 
 • Koluje pověst, že Kleopatra vyňala perlu z jedné ze svých náušnic a vhodila ji do vína (či vinného octa – záleží na zdroji), které vypila. Chtěla tak prý ukázat Marcu Antoniovi, že může bohatství celého národa pohltit jediným douškem.
 • Perla La Peregrina - Jedním z nejznámějších perlových klenotů je náhrdelník La Peregrina, který věnoval král Filip II. Španělský své manželce Marii Tudorovně jako dar k jejich svatbě. Poprvé byl zobrazen na malbě z roku 1554. O perle z náhrdelníku je známo to, že pochází z Jižní Ameriky. Podle legendy ji objevil jeden z otroků na pobřeží Panamy a výměnou za ni opět získal svou svobodu. Jisté je, že od 16. století se stala klenotem španělské královské pokladnice. Objevila se na nádvoří Versailles v 17. století, kde zdobila klobouk španělského krále na svatbě jeho dcery.
 1. Stejně jako jiné drahé kameny mají i barvy perel svůj skrytý význam. Modré perly značí, že jejich nositelka najde lásku, černé a zlaté perly odkazují na bohatství a prosperitu, růžové na úspěch, slávu a přízeň Štěstěny, hnědé na praktičnost, mužnost, spolehlivost a harmonii. Bílé perly symbolizují nevinnost, půvab, čistotu a nový začátek.
 2. Už od středověku se perly považují za posvátné křesťanské předměty, protože asociují právě náboženskou čistotu. První věřící měli dokonce za to, že Svatý grál pokrývají perly z čisté vody.
 3. Pravé přírodní perly se po tisíce let nacházely v Perském zálivu, v Manaarském zálivu (Indický oceán) a v Rudém moři. Kultivovanými perlami proslula Polynésie a Austrálie. Sladkovodní i mořské perly se pěstují především v Japonsku a Číně. Sladkovodní perly se objevují i v řekách ve Skotsku, Irsku, Francii, Rakousku, Německu a USA (Mississippi).
 4. Perla se pokládá za MĚSÍČNÍ KÁMEN všech, kdo se narodili v červnu ve znamení Blíženců. Perly se hodí jako dárek k 3. a 13. výročí.
 5. Nejstarší písemná zmínka o perlách pochází z čínských pramenů z roku 2206 př. n. l. Číňané se rovněž jako první pokoušeli perly pěstovat, významný úspěch však v kultivaci perel zaznamenali až na počátku 20. století Japonci.
 6. V roce 1917 vyměnil Pierre Cartier dvojitou šňůru přírodních perel za panské sídlo na 5. Avenue v New Yorku.
 7. Jestli kupujete nebo máte doma pravé perly, poznáte jednoduchým trikem. Přejeďte perlami po zubech – pokud ucítíte nerovnosti a hrbolky, jsou pravé, pokud budou zcela hladké, vlastníte falzifikát.

 

ParametryPorovnání
Výrobce
EK energimůza Morava
Typ produktu
Ruční výroba
Balení
1

Malé, lesklé, kulovité, hladké vznikající uvnitř perlotvorky, mořské ústřice nebo perlorodky. Perly buď zůstávají v přírodní bílé, nebo se barví do módních odstínů fialové, meruňkové či černé barvy. Naše perly pochází ze sladkovodních pěstíren v Číně.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Perla bílá přírodní přívěsek 1,1 cm 1 kus, symbol ženskosti, přináší obdiv

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk