Opál růžový náramek elastický přírodní kámen, kulička 8 mm / 16 - 17 cm, kámen královny, přitažlivosti, ženské intuice a krásy

MAGICKÝ KÁMEN, VŮLE K ŽIVOTU Vyrovnává emoce, pomáhá uzdravovat staré rány, magický kámen dokáže pohlcovat i vysílat, přijímá myšlenky a pocity z okolí, zesiluje je a vrací k jejich zdroji jedná se o karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme ven, se nám zase vrátí působí jako ochranný kámen — pokud je sprá... více
Běžná cena: 585  (-13%)
422.15 Kč bez DPH
Skladem 3 ks
510.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Opál růžový náramek elastický přírodní kámen, kulička 8 mm / 16 - 17 cm, kámen královny, přitažlivosti, ženské intuice a krásy

MAGICKÝ KÁMEN, VŮLE K ŽIVOTU
Vyrovnává emoce, pomáhá uzdravovat staré rány, magický kámen

 • dokáže pohlcovat i vysílat, přijímá myšlenky a pocity z okolí, zesiluje je a vrací k jejich zdroji
 • jedná se o karmický kámen, který nás učí, že vše, co vyšleme ven, se nám zase vrátí
 • působí jako ochranný kámen — pokud je správně naprogramován, učiní vás nepostřehnutelnými či neviditelnými
 • lze jej použít, pokud se chcete odvážit na nebezpečné místo
 • svou úlohu splní i při šamanských cestách, kde je třeba být neviditelný
 • zesiluje zvláštnosti charakteru a současně vynáší na povrch osobní vlastnosti, aby poté mohly projít proměnou
 • povzbuzuje umělecké sklony
 • odedávna je spojován s láskou a vášní, s touhou a erotikou
 • jedná se o kámen pokušení, jenž zesiluje city a uvolňuje zábrany, působí jako stabilizující prvek citů, ale v některých případech energii spíš rozptyluje a jeho uživatel musí být velice soustředěný, než opál použije ke zkoumání nebo vyvolání emocí.
 • ukáže vám jaký byl váš citový stav v minulosti — zejména v minulých životech — a naučí vás, jak převzít odpovědnost za to, co cítíte právě nyní
 • podněcuje k projevům pozitivních citů
 • vyvolává věrnost, loajalitu a spontánní jednání, může zesilovat i přelétavost, pokud k ní již nyní máte sklony z dřívějších dob
 • lze použít k léčení zemského energetického pole, v němž odstraňují poškození a dodávají mu novou energii a stabilitu

OPÁL RŮŽOVÝ SCHOPNOSTI KAMENE, NADĚJE - MILOVAT - EMOCIONÁLNÍ UZDRAVENÍ

 • usnadňuje laskavost, soucit, empatii a něhu ve vašich vztazích tím, že otevírá vaše SRDCE a změkčuje vaši energii
 • posouvá pozornost od vás k druhému, takže se můžete naučit uznat boj nebo obtížnou situaci někoho jiného
 • pomáhá vyvážit vaše vlastní emoce, abyste se k někomu v nouzi mohli přiblížit s klidným a soustředěným chování
 • otevírá vaše SRDCE, abyste cítili, co cítí ostatní, bez posuzování
 • propůjčuje postoj soucitu a lásky, který vám pomůže najít společnou řeč s každým, koho potkáte

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • posiluje vůli k životu,
 • pomáhá vidění zejména jako esence,
 • léčí horečku a záněty,
 • pomáhá při špatném fungování žláz a zadržování tekutin,
 • léčí Parkinsonovu nemoc, infekce a horečky.
 • čistí krev a ledviny, reguluje hladinu inzulínu,
 • pomáhá při porodu a odstraňuje premenstruační syndrom (temný opál).
 • blahodárně působící na oči, zejména jako elixír.
 • pomáhá uzdravovat staré rány

HOSTORIE A TRADICE
Možná jste zaslechli, že opál přináší smůlu a je kamenem zla. Dlouhý čas v to věřil celý svět. Tento mýtus se však zrodil až na základě bestselleru Sira Waltera Scotta – Anne of Geierstein, v němž hlavní hrdinka obviněná ze spolčení s ďáblem zemřela, když na její šperk zdobený opálem omylem dopadla kapka svěcené vody a zničila jeho barvu. Veřejnost to vzala jako varování před tímto nešťastným kamenem a evropský trh s opály upadl na více než 50 let do velkých potíží.

Ve starověku opál symbolizoval věrnost a sebedůvěru a později se začal spojovat s křesťanskou Modlitbou. Tradovalo se, že má silné terapeutické účinky a chrání před onemocněním zraku. Jako amulet prý pomáhal proti nemocem a posiloval oči a mysl. Záblesky červené a zelené vedly k tomu, že mu lidé přisuzovali hojivé vlastnosti Rubínu (zastavení krvácení) a smaragdu (léčba nemocí).

Ve středověku lidé věřili, že pokud budou blondýnky nosit náhrdelník z opálů, vyvarují se vyblednutí nebo ztmavnutí vlasů. Podobně panovalo přesvědčení, že opál učiní člověka neviditelným, bude-li si to opravdu přát, a proto se mu říkalo „patron zlodějů“ (patronus forum).

Australské domorodé legendy vypráví, jak pelikán pomocí opálu dal lidem oheň. Jednoho dne se lidé Wangkumara rozhodli vyslat do Severního teritoria pelikána, aby jim po návratu řekl, co tam je. Pelikán odletěl a nesl si v zobáku ryby a vodu na cestu. Po čase se rozhodl na chvíli si odpočinout na vrcholku kopce. Přitom se podíval dolů pod sebe a užasl, jak krásnými barvami hrají skály pod ním – spatřil opály. Jiskřivé kameny pelikána tak zaujaly, že do nich začal klovat zobákem. Odletující jiskry zapálily okolní suchou trávu. Plameny se rozmáhaly a šířily se dolů k lidu Wangkumara, který na úpatí kopce tábořil. Lidé tak poprvé mohli maso a ryby opéci a byli za to velice vděčni.

V antickém Římě na opál nahlíželi jako na matku všech polodrahokamů a drahokamů. Významný římský filozof a historik Plinius o opálu pronesl, že má vlastnosti všech drahých kamenů: „Je v nich měkčí oheň než v Rubínu, oslnivý nach ametystu a mořská zeleň smaragdu – a to vše se skví v neuvěřitelné jednotě. S jejich krásou soupeří barvy malířů, plameny šlehající z hořící síry nebo oheň poháněný olejem.“

V řecké mytologii zase věřili, že opály jsou Diovými slzami radosti, které prolil po vítězství nad Titány.

Pro Aztéky představovaly opály pozemský důkaz rajských vod. V Indii opály pokládali za „bohyně duhy“, které se proměnily v kámen, aby unikly nechtěné pozornosti jiných bohů. V arabském světě zas věřili, že opály jsou poslané z nebe v podobě blesku a že v sobě zachycují božské světlo.

Název opál pochází ze staroindického slova „upala“, což znamená drahý kámen. Lidstvo jej zná už od 6. století před naším letopočtem. Po dlouhá staletí byly ty nejkrásnější opály z východního Slovenska z okolí obce Červenica.

Čím jsou způsobeny nejrůznější barvy opálu? Dokáže v sobě uchovat (na to že je kámen), poměrně velké množství vody – obvykle mezi 6-11 %, avšak v některých případech až dokonce 30 %. To, že opály je možné uměle dobarvovat, bylo objeveno docela náhodou. Jeden z Francouzských těžařů na Slovensku to zjistil jedné noci. Na stole se mu válelo několik opálů, které v pracovní urputnosti omylem polil inkoustem. Tyto kameny se obarvily natolik dokonale, že i po zaschnutí, precizním opláchnutí a vybroušení měly stále modré zabarvení. Dodnes se takto modře uměle dobarvené opály nazývají chamaleoni.

1. Obyčejný neprůhledný opál je označován podle vzhledu, např. voskový má hnědou barvu, mléčný bílý, dřevitý vznikl prokřemeněním dřeva, tzv. opáljaspis je proniklý limonitem nebo hematitem, a proto je hnědý až červený.

2. Nejkvalitnější opály pocházejí z Austrálie (Queensland, Nový Jižní Wales) Mexika, USA, Velké Británie, Jižní Afriky, Kanady, ale mezi významná místa, kde se nacházejí, patří i Čechy a Slovensko.

Opál je citlivý kámen s jemnými vibracemi. Zpřístupňuje kosmické vědomí a probouzí duševní a mystické vize. Podněcuje originální a dynamické tvůrčí síly. Napomáhá k objevení a projevení skutečného já svého majitele.

ZAJÍMAVOSTI

1.Říká se, že přírodní opál dokáže podpořit oddanost
Opál se svými jedinečnými, nádhernými a blýskavými barvami přináší štěstí; pověsti o smůle, kterou tento křehký kámen přináší, nejspíš pocházejí z doby, kdy jej šperkaři rozlamovali, když chtěli kámen zasadit.

Je to kámen s pohlcující schopností, vycítí vaše emoce, znásobí je a pak je odrazí zpátky k vám a přitom odhalí vaše skryté touhy. Tento kámen vás učí převzít odpovědnost za svoje city, může vám ukázat, jak rozpustit emoční bloky, které vám brání mít stabilní, dlouhotrvající a láskyplný vztah.

Závazek patří ke slovům, jichž se spousta lidí děsí: možná potkáte toho pravého partnera, ale máte pocit, že to s vámi nemyslí zase tak úplně vážně, a váš vztah stagnuje. Nebo se zpátky možná držíte vy sami, nechcete se natrvalo oddat jediné osobě.

Energie vzácného opálu může podporovat oddanost a věrnost, kterou hledáte, ale střeste se pochybností, protože i ty dokáže kámen zesilovat.

Nabití krystalu

 1. Abyste povzbudili oddanost partnera nebo otevřeli vlastní SRDCE, vezměte opál, zavřete oči a podržte jej několik minut v rukou nebo u SRDCE, přitom si představujte sebe s partnerem. Vnímejte, jak se jeden druhému plně oddáváte.
 2. Vnímejte, jak tento lesklý kámen zesiluje vaše emoce i emoce partnerovy (může přitom měnit barvu), uvolňuje obavy, bloky nebo zábrany, které můžete vůči trvalému partnerství cítit, a pak se pomalu znovu proberte.
ParametryPorovnání
Výrobce
EK energimůza Morava
Typ produktu
Ruční výroba
Materiál
Kámen
Balení
1

Náramek:

 • navlékejte jako poslední, po oblečení a nanesení veškeré kosmetiky, svlékáme jako první. Navlékáme a sundáváme opatrně pomocí rolování přes ruku, nikoliv roztažením!
 • životnost minerálního náramku zkracují nejrůznější parfémy, krémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, chemie.
 • neberte ho do vody (vany, bazénu, moře). Chlór, sůl i vonné koupelové oleje minerální kameny poškozují, stejně tak i přímé slunce - některé materiály ztrácí/mění svou barvu.
 • sundejte ho pokud se chystáte např. zahradničit, nebo vykonávat jinou fyzickou námahu, odložení náramku před spánkem zabrání deformacím.
 • odložte ho i při sportování, může dojít ke znehodnocení, můžete se poranit, navíc pot náramku nesvědčí stejně jako použití kosmetických přípravků.
 • kontakt s tvrdými povrchy a předměty může způsobit nejrůznější mechanická nebo povrchová poškození.
 • ukládejte ho na speciální stojánek, nebo na textilní podklad do šperkovnice, kde bude chráněn proti všem vlivům světla a vlhkosti.
 • alespoň 1x měsíčně ho vyčistěte od potu, prachu, mastnoty z pokožky - nejlépe čistým měkkým hadříkem (nikdy chemicky), nezapomeňte ho čistit a nabíjet v energetické rovině - více informací najdete na našich stránkách
 • uchovávejte ho mimo dosah dětí.
 • náramky se mají nosit, musí být vidět a užívejte si jejich léčivé působení!
 • přes dodržování všech doporučení, mohou být na náramku časem patrné známky nošení (oděrky, škrábance, ztráta/změna barvy). Nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka.
 • dodržováním našich doporučení šperkům zachováte původní vzhled.

Poměrně vzácný minerál, který už podle názvu ve svém vzhledu nabírá růžové tóny. Existuje v několika variacích – od neprůhledných až po průsvitné, v čisté formě nebo s dalšími inkluzemi. Nejznámější naleziště růžového opálu najdete v Peru, odkud ho získáváme i my.

Z hlediska složení jde o amorfní oxid Křemičitý s vysokým obsahem vody (až 30 %).

Vše, co potřebujete k dokonalé harmonizaci, od této chvíle najdete na svém zápěstí.

 • jednoduchý náramek
 • náramek je pružný, díky gumičce má univerzální velikost
 • zaručuje pohodlné nošení
 • hodí se pro nejrůznější příležitosti, sluší v každém věku
 • délka náramku: 16 - 17 cm
 • průměr kuličky na náramku: 8 mm

Jedná se o přírodní materiál. Jeho barva a struktura se tedy může mírně lišit od ilustrační fotografie.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Opál růžový náramek elastický přírodní kámen, kulička 8 mm / 16 - 17 cm, kámen královny, přitažlivosti, ženské intuice a krásy

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk