Nefrit tromlovaný náramek elastický z přírodního kamene 6 - 8 mm / 16 - 17 cm, kámen klidu

ŠTĚSTÍ KOUZLO - BOHATSTVÍ - ÚSPĚCH - MOUDROST Je jako ten outfit, který nosíte na prvním rande, nebo ten náhrdelník, který nosíte na pracovní pohovory – vždy přináší štěstí. Prostřednictvím probuzení nového pohledu v čakře třetího oka vás nefrit otevírá prosperitě a hojnosti. Jeho prastará moudrost může propůjčit proni... více
Běžná cena: 539  (-19%)
361.82 Kč bez DPH
Skladem 4 ks
437.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Nefrit tromlovaný náramek elastický z přírodního kamene 6 - 8 mm / 16 - 17 cm, kámen klidu

ŠTĚSTÍ KOUZLO - BOHATSTVÍ - ÚSPĚCH - MOUDROST
Je jako ten outfit, který nosíte na prvním rande, nebo ten náhrdelník, který nosíte na pracovní pohovory – vždy přináší štěstí. Prostřednictvím probuzení nového pohledu v čakře třetího oka vás nefrit otevírá prosperitě a hojnosti. Jeho prastará moudrost může propůjčit pronikavou energii k vašim moderním problémům. Prostřednictvím navození pocitu míru a čistoty do mysli vede nefrit ducha, dokud nebude mít jasnou představu o tom, kým skutečně máte být.

S historií hluboce zakořeněnou v mnoha asijských kulturách je Nefrit léčivým drahokamem, který se používá jako mocné kouzlo pro štěstí po tisíce let.

 • Kámen snů - nahlíží do hloubky nitra
 • Harmonizuje nefunkční vztahy 
 • Pomáhá realizovat touhy a vášně 
 • Přitahuje lásku - má nejblíže k centru SRDCE 
 • Prodlužuje život, tlumí emoce, žal, agresivitu
 • Pozvedá moudrost ducha 
 • Chrání před neštěstím a nehodami 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • přináší klidný Spánek, psychickou harmonii
 • vynikající je i proti migréně
 • působí na urologická onemocnění, zánět ledvin, močových cest
 • pomáhá předcházet nemocem, proti zácpě, nadýmání, odvodnění
 • Detoxikaci

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Nefrit je ochranný kámen, proto není jeho čištění ani tak nutné, jelikož nevstřebává tolik negativní energie. Stačí kámen pouze otřít mokrým hadříkem a následně usušit.
 • Nabíjení také není nutné, doporučujeme pouze potřít kámen Mátou nebo Šalvějí pro zesílení účinku.

HISTORIE A TRADICE
Po staletí se věřilo, že přináší štěstí. Kultury po celém světě věří, že představuje bohatství ctnost, včetně štěstí, odvahy, čistoty, dlouhověkosti a moudrosti. 

Nefritu se přikládají magické schopnosti, byl za mayských, ale i čínských císařů symbolem absolutní moci.
Nefrit by se dal označit za kámen, který se už odjakživa považuje za cennější než diamant, či drahé šperky. Nejkrásnější kameny ale těžko nalézají kupce, neboť jejich cena strmě vzrostla.
Nefrit je drahokam jenž je symbolem čistoty a dlouhověkosti, je opředen pověstí, že dokáže přinést zdraví a odhání zlé duchy.

Podle čínské legendy je nefrit zkrystalizovaným měsíčním světlem, které k nim přišlo z posvátné hory. Dodnes proto věří, že jde o převtělení kosmického principu. Existuje však i příběh o tom, že se zrodil při velké bouři, a od té doby ho měli v domácnostech proto, aby je ochránil před blesky. Už staří Řekové o něm tvrdili, že žádný jiný kámen není tak tajemný, jako nefrit.

V Číně se také věří, že nošení Nefritu působí jako ochranný štít proti mnoha druhům neštěstí. Nefrit, radí Číňané, by se měl nosit a nikdy neschovávat v krabici, aby nezbělal a neumřel. Starověká čínská víra tvrdí, že chrání před smrtí a rozkladem, vedla k vytvoření pohřebních obleků z Nefritu. Tento oblek se skládal z tisíců Nefritových destiček spojených drátem k zapouzdření těl královských členů dynastie před uložením do jejich hrobek. Pokud se váš nefrit odštípne, má se za to, že absorboval útok místo vám. Ve stejném duchu, pokud se váš Nefrit zakalí nebo otupí, má se za to, že absorboval negativní energii určenou vám.

Už staří Číňané si z nefritu vyráběli číše, ze kterých pili, protože věřili v jeho očistnou sílu a že že nápoje z Nefritových číší mají léčivé účinky. Oblíbené byly i nejrůznější druhy šperků a amuletů, kterým se přikládaly léčivé účinky, např. Detoxikace organizmu, léčení zánětů ledvin (řec. nephritis - odtud název drahokamu) i močových cest. V duševní oblasti se věřilo, že nositel nefritu nabude duševního klidu a vyrovnanosti, získá klidný a nerušený Spánek, uleví se mu od bolesti hlavy, tlumí agresivitu a pomáhá utišit žal.

Nefrit je ztělesněním kosmického principu.
Disponuje pěti schopnostmi v souladu s čínskou filozofií: soucit, pokora, odvaha, spravedlnost, moudrost. Byla mu také připisována laskavost znalosti, mravnost, bezúhonnost vytrvalost, spontálnost morálka a muzikálnost. 
Konfucius - bývá považován za prvního čínského filozofa, spatřoval v nefritu všechnu krásu a vznešenost s nimiž by mělo korespondovat lidské chování Tun-Či - Ušlechtilého člověka.
Taoističtí kouzelníci míchaly lektvary s mletým Nefritem, jako elixír nesmrtelnosti. Oblíbené byly i nejrůznější druhy šperků a amuletů, kterým se přikládaly léčivé účinky,

Doslovný překlad tohoto kamene jsou ledviny, z čehož vyplívá, že má obrovský vliv na tuto oblast těla.

ParametryPorovnání
Typ produktu
Ruční výroba
Balení
1
Materiál
Kámen
Výrobce
EK energimůza Morava

Náramek:

 • navlékejte jako poslední, po oblečení a nanesení veškeré kosmetiky, svlékáme jako první. Navlékáme a sundáváme opatrně pomocí rolování přes ruku, nikoliv roztažením!
 • životnost minerálního náramku zkracují nejrůznější parfémy, krémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, chemie.
 • neberte ho do vody (vany, bazénu, moře). Chlór, sůl i vonné koupelové oleje minerální kameny poškozují, stejně tak i přímé slunce - některé materiály ztrácí/mění svou barvu.
 • sundejte ho pokud se chystáte např. zahradničit, nebo vykonávat jinou fyzickou námahu, odložení náramku před spánkem zabrání deformacím.
 • odložte ho i při sportování, může dojít ke znehodnocení, můžete se poranit, navíc pot náramku nesvědčí stejně jako použití kosmetických přípravků.
 • kontakt s tvrdými povrchy a předměty může způsobit nejrůznější mechanická nebo povrchová poškození.
 • ukládejte ho na speciální stojánek, nebo na textilní podklad do šperkovnice, kde bude chráněn proti všem vlivům světla a vlhkosti.
 • alespoň 1x měsíčně ho vyčistěte od potu, prachu, mastnoty z pokožky - nejlépe čistým měkkým hadříkem (nikdy chemicky), nezapomeňte ho čistit a nabíjet v energetické rovině - více informací najdete na našich stránkách
 • uchovávejte ho mimo dosah dětí.
 • náramky se mají nosit, musí být vidět a užívejte si jejich léčivé působení!
 • přes dodržování všech doporučení, mohou být na náramku časem patrné známky nošení (oděrky, škrábance, ztráta/změna barvy). Nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka.
 • dodržováním našich doporučení šperkům zachováte původní vzhled.

Velmi atraktivní kámen vybarvený do sytého špenátově zeleného odstínu, vzácně se objevuje i v bílé variantě. Po naleštění získává opravdu estetický design v podobě dokonale skelného lesku. Pochází z Kanady. Z hlediska složení jde o odrůdu amfibolu.

Vše, co potřebujete k dokonalé harmonizaci, od této chvíle najdete na svém zápěstí.

 • jednoduchý náramek
 • náramek je pružný, díky gumičce má univerzální velikost
 • zaručuje pohodlné nošení
 • hodí se pro nejrůznější příležitosti, sluší v každém věku
 • délka náramku: 16 - 17 cm

Jedná se o přírodní materiál. Jeho barva a struktura se tedy může mírně lišit od ilustrační fotografie.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Nefrit tromlovaný náramek elastický z přírodního kamene 6 - 8 mm / 16 - 17 cm, kámen klidu

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk