Karneol náramek elastický přírodní kámen, kulička 8 mm / 16 - 17 cm, Učí nás tady a teď

UMĚLEC - TVOŘIVOST - DŮVĚRA - VÁŠEŇ - KÁMEN ŽIVOTNÍ ENERGIE - KÁMEN SLUNCE - KAMARÁD LÁSKY  Ztratil váš život ten pocit vzrušení a vášně? Chybí vám ve vašem profesním životě kreativní pud? Hledáte zvýšení sebeúcty a sebevědomí, abyste šli za tím, po čem skutečně toužíte? Ohnivá energie a Karneolový krystal může být p... více
Běžná cena: 558  (-13%)
402.31 Kč bez DPH
Skladem 3 ks
486.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Karneol náramek elastický přírodní kámen, kulička 8 mm / 16 - 17 cm, Učí nás tady a teď

UMĚLEC - TVOŘIVOST - DŮVĚRA - VÁŠEŇ - KÁMEN ŽIVOTNÍ ENERGIE - KÁMEN SLUNCE - KAMARÁD LÁSKY 

Ztratil váš život ten pocit vzrušení a vášně? Chybí vám ve vašem profesním životě kreativní pud? Hledáte zvýšení sebeúcty a sebevědomí, abyste šli za tím, po čem skutečně toužíte? Ohnivá energie a Karneolový krystal může být právě to, co vaše duše potřebuje. 

Karneol je život party. Kreativní a sebevědomá energie Karneolu motivuje příval živosti v sakrální čakře, aby stimulovala vaši vnitřní hvězdu. Využití vzrušujících vlastností Karneolu propůjčí pocit síly, který se může ukázat jako obzvláště výhodný pro každého, kdo chce prorazit kreativní bloky nebo se pustit do nových projektů a ambicí. Díky Karneolu v blízkosti zapůsobíte na ostatní svým šarmem a vitalitou.

obnovuje vitalitu, pomáhá k úspěchu v podnikání, odstraňuje apatit, tiší bolest

 • ochraňující kámen
 • nabíjí energií, obnovuje vitalitu, překonává odtažitost,
 • zvyšuje plodnost
 • povzbuzuje vitalitu, pomáhá motivaci a zaměření myšlenek, uvolňuje negativní myšlenkové návyky
 • ulevuje při apatitu a zvyšuje sebedůvěru
 • dobrý pro úspěch v podnikání, zvyšuje motivaci

Živá oranžová barva tohoto kamene je často spojována s ohněm a naplňuje tuto asociaci tím, že znovu zažehne váš vnitřní oheň, pokud ho ztratíte. Tím, že Karneolský krystal vnáší zpět do vašeho života pocit vášně a vitality, působí jako energetická jiskra, která zažehne vaše nejdivočejší sny a požene vás k akci směrem k jejich uskutečnění. 

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • zvyšuje plodnost,
 • pomáhá obnově tkání,
 • léčí záněty, křeče svalů a rány,
 • léčí revmatitidu a artritidu 

ČIŠTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Jednou za dva týdny třeba kámen podržet pár minut pod vlažnou tekoucí vodou. Následně se karneol osuší jemným hadříkem
 • Na jeho nabíjení se doporučuje využít sluneční světlo. Kámen se jednoduše umístí na několik hodin na slunné místo a následně je připraven k použití

HISTORIE A TRADICE 
Karneol je kámen Slunce, který absorboval jeho energii a získal tak jeho teplou, zářivou barvu.

Starověké byzantské a asyrské kultury používaly karneol k podpoře odvahy, a to jak v bitvě, tak i během představení. Věřilo se, že karneol pomáhá bázlivým řečníkům stát se výmluvnými a odvážnými. Staří Egypťané věřili, že nošení Karneolu dodává duši a tělu pocit vitality. Karneol označovali jako „zapadající slunce“. Z těchto důvodů byl karneol zahrnut do pektorálů a posmrtné masky krále Tuta. Pro jeho oranžové odstíny také přirovnali karneol k plodné menstruační krvi bohyně matky Isis. 

Karneol byl identifikován jako jeden z prvních dvanácti kamenů v náprsníku Árona, staršího bratra Mojžíše. Je to také jeden z dvanácti drahých kamenů, které lemovaly stěny nebes ve Zjevení. 

Karneol jako amulet přináší štěstí a prosperitu. Zároveň nás vede k vědomému prožívání každého okamžiku života, učí nás pozitivně naplnit původní smysl našeho poslání na Zemi. Jeho vibrace pomáhá zejména těm, kteří svým těkavým a nesoustředěným duchem jen přešlapují na místě a libují si v nečinnosti, kteří jsou všem jen přítěží a nejsou schopni nalézt nějaké uplatnění, určit si životní směr.

1. Říká se, že s karneolem utišíte fyzickou bolest
Slovo karneol je možná odvozeno z latinského carne, tedy maso. To může být odkaz na oranžově červenou barvu kamene, která je způsobena obsahem oxidů Železa. Tento velmi energetický kámen má podle pověsti mimořádnou schopnost odstraňovat bloky a neutralizovat bolest spojenou s potížemi jako neuralgie, horečka, zánět, i bolest svalů, a také zastavuje krvácení z nosu.

Fyzická bolest může být způsobena tím, že některá citlivá nervová zakončení jsou přehnaně stimulována a vysílají zprávy o bolesti do mozku v důsledku nějakého zranění nebo nemoci. Z hlediska energií vzniká fyzická bolest tehdy, když se objeví blok, nadbytek energie, nebo NEROVNOVÁHA v kanálech tělesného energetického systému (v meridiánech). Bolest pak cítíte. Veškeré energetické bloky je třeba odstranit nebo harmonizovat, aby se navrátilo zdraví a pocit dobré pohody.

Léčba
Pokud trpíte nepříjemnou bolestí, která nechce polevit, můžete si pomoci použitím Karneolu.

 1. Umístěte kámen na místo obtíží nebo jej podržte nad ním asi na patnáct minut a nechte krystal pracovat.
 2. Až se bolest zmírní, kámen dobře očistěte.

UMÍSTĚNÍ: přidržte na postižené oblasti

ParametryPorovnání
Výrobce
EK energimůza Morava
Typ produktu
Ruční výroba
Materiál
Kámen
Balení
1

Náramek:

 • navlékejte jako poslední, po oblečení a nanesení veškeré kosmetiky, svlékáme jako první. Navlékáme a sundáváme opatrně pomocí rolování přes ruku, nikoliv roztažením!
 • životnost minerálního náramku zkracují nejrůznější parfémy, krémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, chemie.
 • neberte ho do vody (vany, bazénu, moře). Chlór, sůl i vonné koupelové oleje minerální kameny poškozují, stejně tak i přímé slunce - některé materiály ztrácí/mění svou barvu.
 • sundejte ho pokud se chystáte např. zahradničit, nebo vykonávat jinou fyzickou námahu, odložení náramku před spánkem zabrání deformacím.
 • odložte ho i při sportování, může dojít ke znehodnocení, můžete se poranit, navíc pot náramku nesvědčí stejně jako použití kosmetických přípravků.
 • kontakt s tvrdými povrchy a předměty může způsobit nejrůznější mechanická nebo povrchová poškození.
 • ukládejte ho na speciální stojánek, nebo na textilní podklad do šperkovnice, kde bude chráněn proti všem vlivům světla a vlhkosti.
 • alespoň 1x měsíčně ho vyčistěte od potu, prachu, mastnoty z pokožky - nejlépe čistým měkkým hadříkem (nikdy chemicky), nezapomeňte ho čistit a nabíjet v energetické rovině - více informací najdete na našich stránkách
 • uchovávejte ho mimo dosah dětí.
 • náramky se mají nosit, musí být vidět a užívejte si jejich léčivé působení!
 • přes dodržování všech doporučení, mohou být na náramku časem patrné známky nošení (oděrky, škrábance, ztráta/změna barvy). Nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka.
 • dodržováním našich doporučení šperkům zachováte původní vzhled.

Pro karneoly jsou obecně typické žlutavé, načervenalé nebo červenohnědé odstíny způsobené obsahem příměsi Hematitu. Botswanský karneol však vyniká výraznou červenooranžovou barvou a je ve světě skutečně žádaný. Nachází se spolu s acháty v polopouštích východní Botswany, nicméně odtud už se dlouho nesmí vyvážet neopracované Minerály. Kvůli nízké technologické vyspělosti země jsou navíc botswanské karneoly na trhu skutečnou raritou.

Z hlediska složení jde o odrůdu Chalcedonu, což je obecný název pro vláknitý kryptokrystalický křemen.

Vše, co potřebujete k dokonalé harmonizaci, od této chvíle najdete na svém zápěstí.

 • jednoduchý náramek
 • náramek je pružný, díky gumičce má univerzální velikost
 • zaručuje pohodlné nošení
 • hodí se pro nejrůznější příležitosti, sluší v každém věku
 • průměr kuličky na náramku: 8 mm
 • délka náramku: 16 - 17 cm

Jedná se o přírodní materiál. Jeho barva a struktura se tedy může mírně lišit od ilustrační fotografie.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Karneol náramek elastický přírodní kámen, kulička 8 mm / 16 - 17 cm, Učí nás tady a teď

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk