Hematit náramek elastický přírodní kámen, kulička 6 mm / 16 - 17 cm, kámen zdravé krve

ENERGIE - UZEMNĚNÍ - SOUSTŘEDIT SE - OCHRANA - PODPORA PŘI HUBNUTÍ Ochranný kámen, klid a pohoda, chrání, rozpouští negativitu, pomáhá při svalových křečích, chrání auru. Říká se, že dodává energii a odvahu, pomůže vám splnit si své sny  Máte pocit, jako by byl zpod vás vytažen koberec? Připadá vám váš život chaotic... více
Běžná cena: 480  (-13%)
346.12 Kč bez DPH
Skladem 3 ks
418.8 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
1
Energetické kameny
EK
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Hematit náramek elastický přírodní kámen, kulička 6 mm / 16 - 17 cm, kámen zdravé krve

ENERGIE - UZEMNĚNÍ - SOUSTŘEDIT SE - OCHRANA - PODPORA PŘI HUBNUTÍ

Ochranný kámen, klid a pohoda, chrání, rozpouští negativitu, pomáhá při svalových křečích, chrání auru. Říká se, že dodává energii a odvahu, pomůže vám splnit si své sny 

Máte pocit, jako by byl zpod vás vytažen koberec? Připadá vám váš život chaotický nebo hektický? Cítíte se zahlceni? Je vaše mysl všude kolem? To vše jsou známky toho, že potřebujete dávku uzemňující energieHematit je přesně ten kámen na to.

Hematit to říká tak, jak to je. Pokud se vymykáte kontrole nebo trávíte všechen svůj čas tím, že si věci ve své mysli neustále přehráváte, hematit vám prověří realitu. Vyvede vás to z mysli a vrátíte se na zem. Energie Hematitu se zaměřuje na tělo a to nás učí dělat totéž. Spíše než přílišné analyzování kvůli stresu nebo Úzkosti použijte hematit k připojení ke své kořenové čakře, abyste mohli zůstat při zemi a jen tak být.

 • přináší hluboký, ozdravný Spánek,
 • rozpouští negativitu a ochraňuje duši 
 • posiluje vitalitu a optimismus,
 • zvyšuje odvahu, posiluje sebeúctu a sebedůvěru,
 • zvyšuje sebevědomí, obrací pozornost k nenaplněným touhám 
 • zlepšuje paměť - chodí originální myšlenky 
 • pomocník při právních jednáních, vhodný při studiu matematiky a technickém vzdělávání 
 • umožňuje lépe zaměřit myšlenky, odstraňuje bloky, které si působíme sami
 • odstraňuje z aury negativní energie

ZDRAVOTNÍ ÚČINKY

 • Stimuluje oběhový systém
 • pomáhá při nespavosti
 • podporuje činnost Žlučníku
 • pomáhá při léčbě zlomenin, ulevuje při křečích v nohou, stresu i Úzkosti

ČISTĚNÍ A NABÍJENÍ

 • Hematit můžeme zároveň čistit i dobíjet položením na krystaly křišťálu, který má tyto dvě schopnosti najednou
 • Klasicky můžeme taky opláchnout kámen pod proudem vlažné vody, osušit a nechat nabíjet na slunečním světle

HISTORIE A TRADICE
Název Hematitu je odvozen z řeckého slova haima , což znamená krev. Tento kámen je známý tím, že spojuje tělo se Zemí. Staří Řekové spojovali hematit s Marsem, bohem války. Mnoho válečníků, včetně starověkých Řeků, Římanů a domorodých Američanů, používalo na svých tělech drcený hematit, aby vytvořili vzhled podobný červené barvě, který je měl chránit v bitvě. Věřilo se, že hematit činí bojovníka nezranitelným a dodává mu odvahu a sílu. Během pateolitické éry vytvořili ranní lidé jeskynní malby pomocí červeného Pigmentu z rozemletého Hematitu

Hematit se ve starověku používal také k léčebným účelům. V Mezopotámii se hematit používal k chlazení krve. Podobně ve starověkém Egyptě byl hematit doporučován k léčbě zánětů kvůli jeho vlastnostem oxidu Železa

1. Říká se, že s hematitem vylepšíte Spánek
Hematit je krystal, který silně spojuje se zemí, probouzí pocity bezpečí a pohodlí. Říká se o něm, že pomáhá regenerovat tělesnou tkáň - což je jeden z hlavních úkolů spánku.

 • To může vysvětlit, proč bývá hematit spojován právě se spánkem.

Staří Egypťané užívali hematit k tišení záchvatů a Úzkosti, která často přináší poruchy spánku; když /- procházíme obdobím zjitřených emocí nebo když máme - příliš rozbouřenou mysl či tělo, může nás trápit nespavost. Pokud nespavostí trpíte pravidelně, cítíte se během dne často unaveni a podrážděni. Použití Hematitu přináší hluboký, ozdravný Spánek a pomáhá utišit rozbouřenou mysl, takže můžete znovu nabrat síly. Léčba Používejte obroušený krystal Hematitu a vnímejte jeho zklidňující a revitalizující schopnosti. Vyberte si kámen, o kterém víte, že vám chce pomoci, a z něhož máte dobrý pocit, když ho držíte v ruce. Jděte do ložnice a posaďte se na postel, krystal přitom pořád držte v ruce. Rozsviťte svíčku a zavřete oči, nalaďte se na léčivou energii kamene. Až budete připraveni, požádejte jej o lepší Spánek a pomoc při řešení všech krizí, jimž můžete být vystaveni. Než půjdete spát, uložte kámen pod polštář.

2. Říká se, že s hematitem ochráníte vchod před nechtěnými hosty
V přírodním, neupraveném stavu je hematit načervenale hnědé barvy. Kámen obsahuje oxid Železa, Železo je spojováno s Martem, římským bohem války, proto legendo praví, že Římané si tento kámen tiskli k tělu před bitvou, aby je ochránil. Tento krystal uzemňuje a nabízí podporu. Když je naleštěný, získává kovově stříbřitošedý odstín a leskne se tak, že se v minulosti užíval i jako Zrcadlo, stejně jako třeba obsidián.

Schopnosti Hematitu odrážet obraz dokáží zachytit nepříjemnou náladu nechtěných návštěvníků hned u dveří. Toto místo může působit příjemně, ale každý, kdo se vám nebo rozzlobený
neúspěšně snaží prodat nějaké zboží, host může pozitivní síly u vchodu oslabovat.

 • Když u dveří umístíte hematit, proudění energie usnadníte.
 • Tento kámen je mocným ochráncem, vytváří kolem vchodu ozdravný štít.
 • Štít se napojuje na blahodárné vlivy země, neutralizuje špatnou energii, kterou s sebou lidé přinášejí, a tak kdo přijde ke dveřím rozladěný, odchází vesele.

Léčba

 • Umístěte krystal Hematitu před dveřmi u rohožky.
 • V bytě můžete kousky Hematitu položit hned na rohož za dveřmi.
 • Podržte je napřed v ruce a požádejte je, aby chránily váš vchod a uzdravili každého, kdo se k nim přiblíží. A věřte jejich léčivým schopnostem.

3. Říká se, že s hematitem uklidníte svalové křeče
Hematit je znám jako krystal ochrany, který uzemňuje a vyrovnává proudění okolních energií kolem domova, ale energii také výborně léčit fyzické obtíže. Je pevně spojen s krví a oběhovým systémem; vypadá, jako by krvácel, objevují se na něm červené linky, pokud se jím pokusíte kreslit.

Léčitelé věří, že hematit obsahuje zvláštní magické síly, odhání nemoc, když si ho umístíte na tělo. Tato vrozená síla kamene působí také na svalové křeče: krátké, prudce bolestivé stahy svalových vláken. Tyto křeče se často objevují okamžitě po namáhavém cvičení, ve svalech se totiž nahromadila Kyselina Mléčná. Křeče může vyvolat také opakovaný pohyb nebo dlouhé ležení v jedné poloze.

Léčba

 1. Pokud trpíte svalovými křečemi, mějte hematit pokud možno pořád u sebe.
 2. Tento kámen zlepší krevní oběh v těle, uvolní napětí a stahy svalů.
 3. Když cítíte, že začíná křeč, podržte kámen v dlani a požádejte jej, aby napětí odstranil.
 4. Nyní jej přiložte na postižený sval a položte na něj na pět až deset minut ruce.
 5. Vnímejte, jak vibrace krystalu ulevují od bolesti a snižují kontrakce svalu.
 6. Po použití jej dobře očistěte.
ParametryPorovnání
Výrobce
EK energimůza Morava
Typ produktu
Ruční výroba
Materiál
Kámen
Balení
1

Náramek:

 • navlékejte jako poslední, po oblečení a nanesení veškeré kosmetiky, svlékáme jako první. Navlékáme a sundáváme opatrně pomocí rolování přes ruku, nikoliv roztažením!
 • životnost minerálního náramku zkracují nejrůznější parfémy, krémy, líčidla a laky na vlasy, tedy obecně kosmetika, chemie.
 • neberte ho do vody (vany, bazénu, moře). Chlór, sůl i vonné koupelové oleje minerální kameny poškozují, stejně tak i přímé slunce - některé materiály ztrácí/mění svou barvu.
 • sundejte ho pokud se chystáte např. zahradničit, nebo vykonávat jinou fyzickou námahu, odložení náramku před spánkem zabrání deformacím.
 • odložte ho i při sportování, může dojít ke znehodnocení, můžete se poranit, navíc pot náramku nesvědčí stejně jako použití kosmetických přípravků.
 • kontakt s tvrdými povrchy a předměty může způsobit nejrůznější mechanická nebo povrchová poškození.
 • ukládejte ho na speciální stojánek, nebo na textilní podklad do šperkovnice, kde bude chráněn proti všem vlivům světla a vlhkosti.
 • alespoň 1x měsíčně ho vyčistěte od potu, prachu, mastnoty z pokožky - nejlépe čistým měkkým hadříkem (nikdy chemicky), nezapomeňte ho čistit a nabíjet v energetické rovině - více informací najdete na našich stránkách
 • uchovávejte ho mimo dosah dětí.
 • náramky se mají nosit, musí být vidět a užívejte si jejich léčivé působení!
 • přes dodržování všech doporučení, mohou být na náramku časem patrné známky nošení (oděrky, škrábance, ztráta/změna barvy). Nejedná se o závadu, ale o běžné opotřebení, na které se nevztahuje záruka.
 • dodržováním našich doporučení šperkům zachováte původní vzhled.

Hematit je známý svým charakteristickým kovovým leskem, různými tvary a nápadným designem, díky kterému je oblíbený ve šperkařství. Díky svému povrchu je hematit vhodný pro více způsobů úpravy nebo zpracování, např. pokovování. Během tohoto procesu mohou drobné vrstvy vzácných kovů posílit povrch Hematitu a dát kameni stříbrné, modré, hnědé, fialové nebo duhové odstíny.

Pokud se podíváme na jeho chemickou strukturu, je hematit vysoce kvalitní rudou s až 70 % Železa.

Vše, co potřebujete k dokonalé harmonizaci, od této chvíle najdete na svém zápěstí.

 • jednoduchý náramek
 • náramek je pružný, díky gumičce má univerzální velikost
 • zaručuje pohodlné nošení
 • hodí se pro nejrůznější příležitosti, sluší v každém věku
 • délka náramku: 16 - 17 cm
 • průměr kuličky na náramku: 6 mm

Jedná se o přírodní materiál. Jeho barva a struktura se tedy může mírně lišit od ilustrační fotografie.

Právě jste přečtením popisku nakrmili svou levou hemisféru a uspokojili svůj mozek. Nyní je čas naslouchat svému srdci. Důvěřujte své intuici a vnitřnímu vedení. Kámen, který je pro vás právě teď tou nejlepší volbou, je ten, který se vám líbí a nemusíte vědět, k čemu slouží. Vaše duše ví.

Produkt zatím nehodnocen
Varianty tohoto produktu
Související produkty

Hematit náramek elastický přírodní kámen, kulička 6 mm / 16 - 17 cm, kámen zdravé krve

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247
Čeština
cz
Deutsh
de
English
en
Polish
pl
Slovenština
sk