Betlemia Tradiční Vánoční lití olova 6 kusů olověných mincí + tavící naběračka, sada na lití olova

Vykouzlete si atmosféru tradičních českých Vánoc! Vánoční lití olova paří v českých zemích k nejstarším vánočním zvykům. Celé rodiny s napětím čekaly, jaký symbol se z roztaveného kovu odlitého do vody objeví – bude to maják (dobré vyhlídky do budoucna), slunce (štěstí v obchodě i rodině) nebo něco jiného? Sada obsahu... více
Běžná cena: 195  (-8%)
147.93 Kč bez DPH
Skladem > 5 ks
179 Kč
ks
Vyberte si zvýhodněné balení
Množstevní slevy
Energetické kameny
EK
Kód: 2009218
EAN: 8594182310030
Výrobce: Betlemia
Popis a parametry
Použití
Složení
Důležité upozornění
Recenze (0)

Betlemia Tradiční Vánoční lití olova 6 kusů olověných mincí + tavící naběračka, sada na lití olova

Vykouzlete si atmosféru tradičních českých Vánoc! Vánoční lití olova paří v českých zemích k nejstarším vánočním zvykům. Celé rodiny s napětím čekaly, jaký symbol se z roztaveného kovu odlitého do vody objeví – bude to maják (dobré vyhlídky do budoucna), slunce (štěstí v obchodě i rodině) nebo něco jiného?

Sada obsahuje 6 olověných mincí a tavící naběračku. Naše sada pro tradiční vánoční lití olova vám pomůže atmosféru staročeských vánoc zažít i dnes v 21. století. A i když třeba na věštění nevěříte, určitě si užijete atmosféru napjatého očekávání, společné zábavy s vašimi blízkými a spoustu radosti zejména vašich dětí.

Jedná se o ČESKÝ VÝROBEK, který navazuje na tradiční vánoční zvyk, kdy se z roztaveného kovu, odlitého do vody, hádalo, co koho v budoucnu čeká. Sada je koncipována tak, aby mohla být využívána bezpečně a opakovaně.

Co znamenají jednotlivé základní tvary?

A

Ananas: na dobrou hostinu budeš pozván.
Anděl: hojnost, zdraví a dobro to věští.
Auto: zažiješ něco nového.

B

Bábovka: Slavnost
Bič: daleká cesta
Bludiště: zlá zápletka s dobrým koncem
Boty: nevěra
Brambora: dobrý příjem
Brýle: lepší postavení
Brouk: vynalézavost

C

Cep: za zlobivého muže se vdáš
Cesta: spokojený, poklidný život
Citrón: příjemná zpráva

Č

Čáp: přírůstek v rodině
Čára rovná: spokojený, poklidný život
Čára vlnitá: nejasnosti, zmatky
Čert: najdeš dobrého přítele
Člověk: velká odpovědnost
Čtverec: zodpovědnost

D

Deštník: blahobyt
Dort: nenadálá radost
Dravec: štěstí v podnikání
Duha: štěstí v životě
Dům: rozmnožení rodiny
Džbán: zasnoubení a svatby

H

Had: pokušení a moudrost
HLAVA: poklidný a spokojený život
Hlemýžď: zpomalení
Hora: dosažení cílů
Houba: vysoké stáří
Hruška: velké bohatství
Hůl: daleká cesta
Hvězda: mnoho štěstí, dobré znamení

J

Jablko: požitek z lásky

K

Keř: finanční zisk
Kladivo: propracuješ se vpřed
Klíč: odhalíš tajemství
Kočka: žárlivost
Kolo: čeká tě spoustu změn
Kříž: nepříjemnosti
Květina: věrné přátelství
Kruh: smlouva, svazek

L

Labuť: štěstí v manželství
Láhev: dobré poselství
Lev: dobré postavení
Loď: cesty

M

Maják: dobré vyhlídky do budoucnosti
Meč: lidé ti rozumí a věří
Mrak: život bez námahy

N

Netopýr: těkavost
Nudle: dluhy
Nůž: špatný obchod
Nůžky: něco vyřešíš 

O

Oheň: nabudeš na síle
Ovce: věrnost

P

Padák: pozor na zdraví
Pavučina: budeš zapleten do nepříjemnosti
Podkova: velké štěstí
Pták: důležitá zpráva

R

Růže: pozor na zradu
Ryba: duchovní naplnění

S

Slunce: štěstí v obchodě a v rodinném kruhu
SRDCE: láska je bránou poznání
Strom: vzdělání a moudrost

V

Vějíř: nevěra
Velbloud: budeš muset překonat velké překážky
Vepř: velký blahobyt
Voda: citová stabilita

Z

Zadek: příjemné překvapení
Zeměkoule: příjemná cesta
Zvon: dozvíš se důležitou zprávu

Ž

Žába: štěstí v podnikání
Žebřík: postup v zaměstnání
Želva: moudrost

ParametryPorovnání
Balení
1
Výrobce
Spolek VÁNOČNÍ LITÍ OLOVA

Vážený zákazníku,

věříme, že sada na odlévání olova ještě více zpříjemní prožití vánočních svátků. Návod k použití vám poskytne rady jak se sadou správně pracovat a bezpečně pracovat a jak o ni vhodně pečovat, aby vám sloužila co nejdéle.

Postup při odlévání olova: Pro použití vánoční sady na odlévání olova budete potřebovat nádobu (ne plastovou) se studenou vodou (nízký sloupec vody), do kterého budete rozehřáté olovo odlévat. V odlévací pánvičce, která je součástí balení výrobku, rozehřejte za dodržení bezpečnostních upozornění jeden olověný motiv a roztavené olovo nalijte do nádoby se studenou vodou. Roztavení olova je možné jak na plynovém, tak i na elektrickém sporáku. Při vlastním odlévání se na práci maximálně soustřeďte a dodržujte veškeré pokyny a upozornění, obsažena v tomto návodu.

Podle tvarů, do nichž olovo ve studené vodě ztuhlo, můžete odhadovat, co Vás čeká. Velkou roli při této tradiční vánoční činnosti hraje samozřejmě i vlastní fantazie. Odlitky jsou jako oblaka – každý v nich může vidět něco trochu jiného. Sadu k odlévání olova lze používat opakovaně. Zajistíte tak jednoduše tak, že po ukončení činnosti a po vychladnutí olova, uložíte odlitky uvnitř obalu sady, nebo vložíte olovo zpět do pánvičky, znovu jej roztavíte a necháte jej v pánvičce na vhodném místě vychladnout. Dejte pozor na to, aby toto místo bylo mimo dosah dětí a mělo nehořlavý povrch.

Přejeme vám příjemně strávený vánoční čas.

Sada na lití olova obsahuje:

  • 6 olověných mincí
  • tavící naběračku

Věnujte maximální pozornost ustanovením a instrukcím níže, jelikož se jedná o důležitá bezpečnostní a jiná upozornění. Návod k použití musí být obsluze k dispozici po celou dobu životnosti výrobku, musí být kompletní a čitelný.

Výrobek používejte výhradně k účelům popsaným v tomto návodu k použití. Do pánvičky umísťujte vždy pouze jeden olověný motiv. Vánoční sada na odlévání olova není hračka, nesmí být používána dětmi nebo nezpůsobilými osobami. Zajistěte, aby v bezprostřední blízkosti vařiče nebo hořáku, na kterém budete olovo tavit, nebyly žádné předměty, a abyste měli k dispozici dostatečně volný pracovní prostor též v okolí nádoby, do které budete horké olovo odlévat. Předejdete tak riziku zachycení pánvičky s horkým olovem při manipulaci a potřísnění sebe nebo přihlížejících horkým olovem, které by mohlo způsobit vážné popáleniny. Nedotýkejte se horkých částí, pro manipulaci s pánvičkou používejte držadla. Doporučujeme používat speciální ochranné pracovní rukavice, určené pro kontakt s horkými předměty. Při tavení olova a jeho následkem odlévání doporučujeme používat ochranné brýle. V případě, že s výrobkem pracujete za přítomností dětí nebo nezpůsobilých osob, dbejte vždy zvýšené opatrnosti a zajistěte, aby se toto nenacházelo v bezprostřední blízkosti vařiče nebo hořáku, na kterém olovo tavíte. Maximální opatrnosti pak dbejte zejména při manipulaci s pánvičkou s roztaveným olovem. Vyvarujte se používání neoriginálních olověných zlomků nebo předmětů.

K odlévání používejte výhradně originální dodávané olověné motivy. Výrobek nesmí být během používání, tzn. v průběhu tavení olova, přípravy olova pro opakované použití, a vždy do úplného vychladnutí tavící pánvičky ponechán bez dohledu dospělé osoby. Po odlití olova neodkládejte na pánvičku ne hořlavé nebo snadno zápalné povrchy. Používejte vždy vhodnou podložku, která zamezí poškození ostatních předmětů nebo nábytku horkou plochou pánvičky. Pro odložení zvolte správné místo, kde nebude hrozit riziko popálení přihlížejících. Před další manipulací s tavící pánvičkou po jejím použití vždy vyčkejte na její úplné vychladnutí. Jelikož je olovo toxické, nesmí být nádoba, použitá pro odlévání olova, nadále používána pro přípravu pokrmů a nápojů. Výrobek skladujte na vhodném suchém místě a udržujte mimo dosah dětí a nezpůsobilých osob. Po práci si umyjte ruce, při práci nejezte a nepijte Olovo nenechávejte příliš dlouho na zdroji tepla, po roztavení jej co nejdříve přelijte do nádoby s vodou. Teplota při nahřívání olověných mincí by neměl překročit 600°C. Při vyšší teplotě může dojít k částečnému uvolňování škodlivých látek. Bod tání olova je: 327°C!

Produkt zatím nehodnocen

Betlemia Tradiční Vánoční lití olova 6 kusů olověných mincí + tavící naběračka, sada na lití olova

Email, na který Vám přijde odpověď
Zadejte kontaktní telefon
Vaše přání, alespoň 3 znaků
Hlídání produktu
Zadejte podmínky a email, na který chcete poslat zprávu při splnění těchto podmínek
Naposledy navštívené
Energetické kameny
tř. Masarykova 145
69801 Veselí nad Moravou
Česká Republika
IČO: 40393488
DIČ: CZ6061060247